x-kom hosting

Połączenia IPv4 / IPv6

mr_P
utworzono
utworzono

Witam,

posiadamy router: atheros ar5005g w neostradzie. Dwa laptopy maja polaczenie z bezprzewodowym internetem, jednak kolejny-trzeci laptop nie posiada. Dostep do sieci jest, ale nie ma polaczenia z internetem. Sprawdzajac "Stan: Połączenie sieci bezprzewodowej", połączenia IPv4 oraz IPV6 sa ustawione jako "lokalne" a w laptopach ktore maja bezprzewodowy dostep do internetu jest "IPv4 - Internet" "IPv6 - no Internet".

Pytanie, jak zmienic Polłącznie IPv4 aby był dostęp do bezprzewodowego netu, gdyz wg mnie tutaj tkwi problem?

pozdrawiam,
p

WireBoot
komentarz
komentarz

Możliwe że jest ustawione statyczne IP na tamtym komputerze przez co nie ma dostępu.
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Change-TCP-IP-settings
Przeczytaj do 4 punku i pierwszej kropki w pierwszym punkcie. Zrób tak jak tam pisze, i zobacz czy masz zaznaczone zyskaj adres IP automatycznie oraz Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie. To powinieneś mieć zaznaczone.

mr_P
komentarz
komentarz

dzieki za odp.
tak, mam zaznaczone Uzyskaj adres IP automatycznie, nie dziala. jakies inne sugestie?

nie wiem czy to ma jakikolwiek wplyw, ale siec figuruje jako 'siec niezidentyfikowana'.

WireBoot
komentarz
komentarz

Polecenie poniżej zrób na komputerze na którym nie masz internetu i wklej screena na forum.
Start -> uruchom -> wpisz cmd -> w nowo otwartym oknie wpisz ping 8.8.8.8

mr_P
komentarz
komentarz

załączam screen.
[attachment=16604:screen.jpg]

WireBoot
komentarz
komentarz

Wykonaj tą samą czynność, ale do adresu 192.168.1.1 . Wydaje mi się że komputer nie ma w ogóle połączenia z routerem, dlatego aby się upewnić proszę ciebie o wykonanie tego polecenia.

mr_P
komentarz
komentarz

dzieki za info. screen ponizej.

[attachment=16619:screen 192.jpg]


patrzac na ustawienia sieci mam informacje iz jest polaczenie ale siec figuruje jako niezidentyfikowana (a w pozostalych laptopach jest nazwa sieci czyli 'kalafior') ; screen:

[attachment=16620:screen 2.jpg]

WireBoot
komentarz
komentarz

Czy na pewno jest ustawione aby automatycznie pobieralo adres IP? Wygląda na to, że jest po prostu inny, przez co nie widzi bramy domyślnej czyli twojego routera. Jak zresztą widziałeś - "host docelowy jest nieosiągalny", chyba że masz inną bramę domyślną... Kliknij w przycisk szczegóły i daj screena.

mr_P
komentarz
komentarz

tak, jest ustawione automatyczne IP, screen:

[attachment=16622:scr 4.jpg]

ps. w pozostalych kompach ( z win 7) nie bylo zadnego problemu (a na tym z problemem jest vista).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.