x-kom hosting

Sygnalizacja dźwiękowa BIOS'ów:

mati199537
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!
To mój pierwszy temat-poradnik, tak więc proszę wszystkich o wyrozumiałość. Z okazji, iż coraz więcej osób ma problemy w dziale "Awarie komputerowe" z sygnalizacją dźwiękową dotyczącą różnych BIOS'ów, postanowiłem stworzyć tabelki dotyczące właśnie tej sygnalizacji. Mogły pojawić się tam błędy literowe lub gramatyczne, jednak proszę o wyrozumiałość i ewentualnie zwrócenie uwagi na nie a na pewno je poprawię. Opisy błędów i ich rozwiązania oparte są na własnych doświadczeniach jak i doświadczeniach autora książki "Bios - Przewodnik" - Bartosz Danowski oraz Andrzej Pyrchla.
Ogólnie rzecz biorąc, według definicji na Wikipedii BIOS jest to (akronim ang. Basic Input/Output System – podstawowy system wejścia-wyjścia) – zapisany w pamięci stałej zestaw podstawowych procedur pośredniczących pomiędzy systemem operacyjnym a sprzętem. Jest to program zapisany w pamięci ROM (Read Only Memory – pamięć tylko do odczytu) płyty głównej oraz innych urządzeń takich jak karta graficzna.
Czy tak jakby system dla płyty głównej stworzony przez jej producenta.
Aby dostać się do BIOS'u należy skorzystać z kombinacji klawiszy (została zaczerpnięta z Wikipedii):


ABIT – Del
Acer – F2 lub Ctrl Alt Esc
ASUS – Del lub F2
ASRock – F2
American Megatrends (AMI) – Del lub F1
AST Advantage, Tandon – Ctrl Alt Esc
Award – Del lub F1
Compaq – F10, gdy na ekranie w górnym rogu pojawi się mały kwadrat
Dell – Del, F2, F1, Ctrl Alt Enter, wcisnąć Reset dwa razy
DFI – Del lub F8
Gigabyte – Del
Lenovo - Del
MSI – Del
Hewlett Packard – F1, F2, gdy pojawi się logo HP lub F10 dla nowszych wersji
IBM – F1, Ins (wcisnąć i przytrzymać obydwa klawisze myszy)
NEC, Packard Bell, Amax, Micron, Aptiva, Sharp – F1, F2
Phoenix BIOS – F1, F2, Ctrl Alt Ins, Ctrl S, Ctrl Alt Esc, Ctrl Alt S, Ctrl Alt Enter, Del
Sony – F3 potem F1 lub F2
Toshiba – Esc, F1, F2
Zenith – Ctrl Alt Ins
Powstają coraz to nowsze kombinacje uruchamiające program konfiguracyjny. Jeżeli użycie powyższych kombinacji nie daje rezultatu, można spróbować użyć następujących: Ctrl Q, Ctrl S, Alt S, Esc, Alt Esc, Ctrl Alt Esc, Ctrl Alt Enter, Ctrl Alt F8, Ctrl Alt Ins, Ctrl Alt Q, Ctrl Alt S, Ctrl Alt D, Ctrl Alt P, CtrlEsc, Ctrl Shift S.

Z uwagi na ograniczony czas sporządziłem sygnalizację dźwięków tylko dla BIOSÓW: Award, AMI oraz Phoenix, jednak liczę, że docenicie moją pracę.

[img]http://www.imghost.eu/img651/8687/33biosphoenixjpg.jpg[/img]
[img]http://www.imghost.eu/img651/7107/72awardbiosjpg.jpg[/img]
[img]http://www.imghost.eu/img691/8690/29amijpg.jpg[/img]

Pozdrawiam i zachęcam do krytykowania mojej pracy ;).


PS. Po uzgodnieniu ze mną, istnieje możliwość skopiowania poradnika.


500-ny post!!! :D

PS2. @do moderatora >> Ewentualnie można przenieść temat do działu awarie komputerów, gdyż nie wiedziałem gdzie dodać ten temat.

Edytowane przez mati199537

DobryDzieciak
komentarz
komentarz

hehe szczerze to nie wczytałem się w poradnik (w weekend to zrobię) ale z góry mogę podziękować za tych którzy w przyszłości będą poszukiwali informacji odnośnie np. "czemu mi robi 3x pik płyta" :-)

Pozdro.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.