x-kom hosting

Android - generalna dyskusja

Android OS  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Android przypadł ci do gustu?



Igorrodz
komentarz
komentarz

Moja mama ma Lumię 920. Gdy ją wziąłem do ręki po raz pierwszy stwierdziłem - o rany, jaka ona ciężka. Wydała mi się cięższa nawet od mojego Galaxy Note 2, który noszę w nie małym i nie lekkim Otterbox Commuter. Gdy sprawdziłem dane, specyfikacje - tak, Lumia 920 jest cięższa, nie o wiele jednak ale ja to zauwazyłem. A nie powinno tak być bo jest mniejsza (rozmiar ekranu) i ma mniejszą baterię. Do tego gdy ją wziąłem do ręki po raz pierwszy miałem wrażenie, że jest na tyle śliska, że zaraz wypadnie mi z ręki. Trzymając moje N2 (bez case) takiego wrażenia nigdy nie miałem.

 

Co do plastików to jest to poliwęglan. Przy upadku słuchawka, która nie jest z jednego bloku rozpada sie na częśći - wypada tylna klapka oraz bateria. Po prostu naprężenia działają, fon się "rozkłada" ale nie jest zniszczony. Klapkę wymieniam i po problemie. Gdy upadnie urządzenie zrobione z jednolitej bryły to cóż tu dużo mówić, pęknięcie musi nastąpić bo jak inaczej naprężenia mają być zlikwidowane (złagodzone)? Podobnie jest z telefonami zrobionymi głównie z aluminium (obudowa) np owo HTC One - co prawda nie pęka ale następuje nieodwracalna deformacja obudowy.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W przypadku większości urządzeń mobilnych najlepiej mieć pokrowiec ale też nie siejmy paranoi, bo musi być dosyć mocny upadek aby zniszczyć obudowę telefonu a cena wymiany w serwisie (tych jednolitych) też nie może być aż tak duża

Igorrodz
komentarz
komentarz

Pooglądaj sobie crash testy na popularnej tubie a zobaczysz na własne oczy, co i jak.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Wiem co masz na myśli ale też w dzisiejszych czasach trudniej dostać nową obudowę do urządzeń mobilnych. (przynajmniej odnoszę takie wrażenie)

Gość
komentarz
komentarz

gość na poprzedniej chacie miał htc one - zalowal ze wzial bo bateria lipa i aparat wcale nie rewelacja ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

w dzisiejszych czasach trudniej dostać nową obudowę do urządzeń mobilnych

Bo firmy produkujące sprzęt mobilny to korporacje nastawione na zysk - liczy się ilość sprzedanych egzemplarzy czyli zysk. Jakby sprzęt był trwały na lat 5 czy 7 to kto kupowałby nowsze modele? I korpo zbankrutowałyby lub nie miały na badania i rozwój elektroniki, chodzi mi o dynamiczny rozwój. Dlatego rozumiem, że tablety się psują szybko po końcu gwarancji...

 

zalowal ze wzial

Nie ma smartfona czy tabletu idealnego - z czegoś trzeba zrezygnować kupując taki sprzęt.

  • 3 miesiące później...
Axel
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam pytanko do ludzi z doświadczeniem przy wgrywaniu custom ROMów: Czy wgranie takiego np. CM jest równoznaczne z utratą wszelkich danych na telefonie (mam na myśli zainstalowane aplikacje trzecie, konfigi itp. Bo rozumiem, że apki Googlowskie przepadają i muszę je dograć na własną rękę)?

Edytowane przez Axel
radekx
komentarz
komentarz

Często samo odblokowanie bootloadera kasuje wszystkie dane przywracając telefon do wersji fabrycznej.

A co dopiero wgranie jakiegokolwiek custom roomu.

Generalnie dostajesz "czyściutki" system i jeśli nie masz kopii, to wszytko ręcznie przywracasz.

Mało tego, bywa, że niektóre aplikacje (ustawienia, savy itp) nie chcą zostać przywrócone do innego romu. To już loteria.

Zatem najlepiej zrobić kopie czego tylko się da, wyjąć kartę SD i dopiero wtedy gmerać w systemie.

Axel
komentarz
komentarz (edytowane)

Kurde... Szkoda tylko, że poszła mi jakiś czas temu ostatnia karta micro...
Ale ok, juz to ogarnąłem :-P

 

EDIT: Pytanie mam teraz takie: Czy jak zakupię album przez Google Music, to będę mógł go przerzucić (skopiować) na swój komputer, ewentualnie odtwarzacz mp3? W jakim to będzie formacie? Jest to jakoś zabezpieczone?

Edytowane przez Axel
  • 1 miesiąc później...
Kim Lee
komentarz
komentarz

Nie wiem.

  • 3 tygodnie później...
Axel
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem.

ten post taki treściwy
wow
tyle wnosi
wow
uszanowanko
wow
dyskusja tak bardzo
wow Edytowane przez Axel
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ktoś instalował na swoim telefonie z androidem Ubuntu touch ?

Gość
komentarz
komentarz

popatrz na xda

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Chciałem tylko zapytać czy jakiś użytkownik chciałby się pochwalić swoimi doznaniami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.