x-kom hosting

Android - generalna dyskusja

Android OS  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Android przypadł ci do gustu?



Igorrodz
komentarz
komentarz

jaki branding ? moze tutaj lezy problem...

Android 4.1.2 jak Samsung dał - bez modyfikacji, aktualizacje automatyczne.

 

mialem okazje chwile uzywac I przycinal sie przy przewijaniu

Jak w danym momencie uruchomionych jest 150 aplikacji (różnego rodzaju) to się nie dziw. Telefon należy restartować raz na dwa-trzy dni aby chodził płynnie.

Gość
komentarz
komentarz

wiem chodzi o czyszczenie pamieci podrecznej , moi rodzice maja branding tmobile - moze tu lezy problem ;)

radekx
komentarz
komentarz

Ano właśnie, w 99% przypadkach, w przypadku nowego, wydajnego sprzętu, za lagi odpowiedzialny jest dodatkowy soft dystrybutora (np. sieci komórkowej) i rzadziej samego producenta (Samsunga, HTC itp).

Czysty android chodzi bardzo płynnie, co zresztą widać na urządzeniach od Google, gdzie w zasadzie jest czysty andek.

Sam np. mam Nexusa 7, w wersji 3G i przycięcia na miesiąc mogę policzyć na palcach jednej ręki - najczęściej są jak naotwieram xx stron w androidowym Chrome.

Gość
komentarz
komentarz

ano widzisz tez sobie kupilem nexusa 4 telefon I szczegolnie nie ma co narzekac aczkolwiek tylnia szybka juz zbita... cholernie delikatna :/

Igorrodz
komentarz
komentarz

Czysty android chodzi bardzo płynnie, co zresztą widać na urządzeniach od Google, gdzie w zasadzie jest czysty andek.

Owszem. Lecz czysty Android jest taki... nijaki. Nie przypadł mi do gustu - TouchWiz czy Sense dzięki bajerom wyglądają o niebo ładniej. A fon nie tylko ma być sprawny i szybki ale również cieszyć oko i dawać radość z użytkowania.

radekx
komentarz
komentarz

To oczywiste, ale sens mojej wypowiedzi jest taki, że często lagi nie są związane z samym androidem, ale dodatkowym, niedopracowanym softem, zwłaszcza wciskanym przez dystrybutorów (sieci komórkowe), którego co gorsza nie można usunąć bez roota.

A i Samsung i HTC instalują swoje dziwne programiki - jakieś aplikacje "społecznościowe", newsy kompletnie nie przydatne dla Polski, jakieś Games i Music Huby z których nikt nie korzysta itp itd - śmieci jest pełno, wystarczy przejrzeć fora, listy zbędnych programów, które ludzie wywalają po zrootowaniu telefonu są dłuuugaśne.

 

Natomiast o launcherach nie wspominam, bo nie o nakładki mi chodziło, tylko właśnie o dziwne śmieci tkwiące w pamięci, zamulające urządzenie i wysyłające nie wiadomo jakie dane, nie wiadomo do kogo i nie wiadomo po co.

Co do launcherów, to jest ich tyle, że każdy wybierze jakiś ciekawy, taki który nie zamuli telefonu, a będzie cieszył oko i dawał radość (chociaż ja aż tak się nakładkami nie rajcuję ;)).

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

Natomiast o launcherach nie wspominam, bo nie o nakładki mi chodziło, tylko właśnie o dziwne śmieci tkwiące w pamięci, zamulające urządzenie i wysyłające nie wiadomo jakie dane, nie wiadomo do kogo i nie wiadomo po co. Co do launcherów, to jest ich tyle, że każdy wybierze jakiś ciekawy, taki który nie zamuli telefonu, a będzie cieszył oko i dawał radość (chociaż ja aż tak się nakładkami nie rajcuję ;)).

Zgadzam się z tym w 100% - i dlatego właśnie sugeruję restartowanie smartfona co 2-3 dni celem jego oczyszczenia ze śmieci.

  • 2 tygodnie później...
Axel
komentarz
komentarz

Ja zapytam trochę z innej beczki :E  Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry programik na Androida typu "czarna lista" - do blokowania połączeń od niepożądanych osób, zastrzeżonych/ukrytych/prywatnych i innych szemranych numerów, całego smsowego spamu od operatora, banków, sranków itp. Krótko mówiąc: blokujący wszystko, czego NIE CHCĘ odbierać?

Dla przykładu, na moim obecnym telefonie (s60) korzystam z tego:http://tarasov-mobile.com/productsandservices/blacklist-mobile/ i specjalnie nie narzekam.

Aha, najlepiej, żeby aplikacja była darmowa, ale może być też płatna, byle  nie jakaś astronomiczna kwota - tak powiedzmy do €10 limit. :cfaniak:

Gość
komentarz
komentarz

ja znam lepszy sposob , odbierz powiedz ze nie chcesz rozmawiac I sie rozlacz nie oczekujac odpowiedzi

nastepne poloczenia rozlaczaj z tego numeru - simple I za darmo :D

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja używam tej so SMSów

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.smsblacklist

 

Jeśli używasz Cyanogenmoda, to czarna lista na połączenia powinna być dostępna w ustawieniach. Natręt wtedy słyszy sygnał zajętości.

 

A połączenia od osób z zastrzeżonym numerem możesz zablokować (raczej bezpłatnie) u operatora.

Edytowane przez vocativus
Axel
komentarz
komentarz (edytowane)

ja znam lepszy sposob , odbierz powiedz ze nie chcesz rozmawiac I sie rozlacz nie oczekujac odpowiedzi

nastepne poloczenia rozlaczaj z tego numeru - simple I za darmo :D

No genialny sposób, tak odbierać i rozłączać nieraz po kilka razy dziennie o różnych porach, zwłaszcza kiedy jestem w robocie, na wykładzie, albo np. jadę samochodem :E

 

 

Ja używam tej so SMSów

Spoko, jednak wolałbym coś, co blokuje zarazem połączenia.

eśli używasz Cyanogenmoda, to czarna lista na połączenia powinna być dostępna w ustawieniach. Natręt wtedy słyszy sygnał zajętości.
Nie wiem, czy będę Cyanogenmoda wgrywał, nie spowoduje to utraty gwarancji? Zależy mi na tym  przy nowym smartfonie...

A połączenia od osób z zastrzeżonym numerem możesz zablokować (raczej bezpłatnie) u operatora.
Też o tym myślałem, jeśli nie znajdę satysfakcjonującej mnie aplikacji, to pewnie tak zrobię... Chociaż już pisałem, przyzwyczaiłem się mieć te wszystkie opcje w jednym "scyzoryku" i z wygodnictwa wolałbym tak mieć na moim przyszłym smartfonie. Edytowane przez Axel
vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)
Nie wiem, czy będę Cyanogenmoda wgrywał, nie spowoduje to utraty gwarancji? Zależy mi na tym przy nowym smartfonie...

 

W moim przypadku było to równoważne z utratą gwarancji, ale przywrócenie oryginalnego oprogramowania rzecz jasna zatarło wszystkie ślady. Odlutowało się gniazdo słuchawek.

 

 

 

te wszystkie opcje w jednym "scyzoryku"

blokadę ustawiasz u operatora sieci komórkowej, raz

Edytowane przez vocativus
radekx
komentarz
komentarz (edytowane)
Aha, najlepiej, żeby aplikacja była darmowa, ale może być też płatna, byle  nie jakaś astronomiczna kwota - tak powiedzmy do €10 limit.

 

Poczytaj o Blacklist Plus PRO.

Niestety pełna wersja (PRO) jest płatna, ale ponoć ten programik daje radę. Jest też darmowa, ale nieco okrojona funkcjonalnie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.blacklistplus&hl=pl

Normalna cena wersji PRO, to jakieś 12 - 13 zł, ja kiedyś zakupiłem "tak na wszelki wypadek", bo była w promocji za 3 czy 4 zł.

W ogóle zerkaj sobie w promocje, bo często takie ciekawostki można wyrwać za 50, 80, czy nawet 90% ceny.

Edytowane przez radekx
  • Dobra wypowiedź 1
Axel
komentarz
komentarz

Dobra, ja jeszcze sam znalazłem takie cudo: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mrnumber.blocker&hl=pl i z tego, co widzę jest za free do pobrania. Chyba testowanie zacznę od tego, tylko telefon dostanę w swoje ręce.

  • 3 tygodnie później...
trele_morele
komentarz
komentarz

Wujek kupił sobie Nokię na windowsie, zastanawia mnie tylko czy lepszy jest ten system od androida. Miałem miesiąc na androidzie SE, ale wróciłem do telefonu niedotykowego. 

Youki
komentarz
komentarz

Lepszy to pojęcie względne. Każdy system dla każdego innego bedzie miał inne wady i zalety. Każdy ma inne wymagania, oczekiwania więc jednoznacznie nie da się stwierdzić, tylko każdy juz indywidualnie musi dojść, który mobilny system bardziej mu odpowiada i bedzie dla niego lepszym wyborem.

  • 3 miesiące później...
Roofi25
komentarz
komentarz

Witam mam SIV czemu nie mogę wykonać aktualizacji androida jak jest już dawno dostępna. ? Jak biorę aktualizuj piszę ze mam zaintalowanę najnowsza aktualizację, a system dalej 4,2,2 .. 

Gość
komentarz
komentarz

bo masz branding operatora i musisz zaczekac az operator sieci zatwierdzi aktualizacje - lub na wlasna reke mozesz wgrac czystego od brandingu androida prosto od producenta telefonu - samsung

radekx
komentarz
komentarz

Może nawet nie tyle operatora, co producenta.

Bezpośrednio nowego andka (obecnie już Kit Kat 4.4.2) dostały tylko urządzenia Google (Nexus 5, Nexus 4, Nexus 7), z poślizgiem (dwa, trzy tygodnie) dostaną urządzenia Google Edition (HTC One, bodaj jakaś wersja SG S4 i jakieś tam modele LG, nie pamiętam jakie). Dopiero później inni producenci dadzą aktualizacje (o ile stwierdzą, że warto) "zwykłym" telefonom, a jeszcze później wyjdą aktualizacje z brandem operatora komórkowego.

Przynajmniej tak jest obecnie, a widać tendencję do tego, ze coraz więcej urządzeń oferuje wersje Google Edition z szybkimi aktualizacjami softu (np. SE Z Ultra itp). Zresztą jest to jeden z powodów focha posiadaczy Nexusów, którzy kupują je m.in. dlatego, że zawsze jako pierwsi dostają aktualizacje.

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Stock jest kiepski i nie bardzo mi odpowiada.

God Bless xda developers i ich kuchnie.

 

Szczególnie Cyanogenmod'a, mistrzostwo świata.   

radekx
komentarz
komentarz

Nie przesadzaj, czysty stock od Googla jest ok.

To inni producenci robią przekombinowane wersje, natomiast z xda jest o tyle fajnie, że nawet jak dany model nie ma już wsparcia to spokojnie może na nich liczyć :)

Sam zawsze pakowałem inne edycje, w tym CM, ale odkąd mam Nexusa 4 to spokojnie jadę na stockowym systemie, bo po prostu nie chce mi się bawić dla paru ficzerów :)

Jedynie w Nexusie 7 walnąłem roota bo mi paru rzeczy brakowało.

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Zero przesady, miałem wiele telefonów z tym systemem, każdy na stock'u robił jakiś szpagat.

 

Po wgraniu custom'a z reguły nie było większych problemów z użytkowaniem urządzenia.

 

Wystarczy spojrzeć na częstotliwość aktualizacji Stock'a, jest gorzej niż kiepsko ... 

radekx
komentarz
komentarz

O jakim stoku mówimy?

Jak pisałem, stockowy system jakim mam w Nexusie 4 jest na tyle ok, że nie mam potrzeby jego zmieniania. Od biedy, jeśli już, to jedynie może kiedyś go zrootuję.

Co do częstotliwości aktualizacji - chyba nie chcesz mi wmówić, że custom romy wyprzedzają oficjalne wersje od Googla?

Nawet zerknąłem i widzę, że najnowszy CM 11 bazuje na 4.4, a wersje Nightly będą się opierały na 4.4.1.

Ja teraz w Nexusie mam stockowy, oficjalny room w wersji 4.4.2.

 

Kiepskie aktualizacje związane są z niesamowitą fragmentacją androida - po prostu jest jest z dużo wersji urządzeń i producentom się po prostu nie chce. Wolą skupiać się na tych topowych modelach, ewentualnie potem dać aktualizacje średniej półce i olać budżetową. I tu pole do popisu ma XDA.

Ewentualnie jak pisałem - jak ktoś chce mieć szybkie aktualizacje, to powinien wybrać określony model telefonu - od Googla, bądź sygnowany jako Google Edition. No albo coś od apple ;)

 

Ogólnie nie demonizowałbym stockowych systemów, bo wielu ludziom wystarczają. Nawet jeśli są "doposażone" w programy producenta. Generalnie np. taki CM wgrany na Samsungowego Note'a zubaża jego funkcjonalność. A muszę przyznać, że Samsung zaimplementował strasznie dużo fajnych pomysłów (zwłaszcza związanych z rysikiem, ale nie tylko) i wolałbym zostać na stockowym 4.2 czy 4.1, ale zachować wszystkie funkcjonalności, niż mieć customowego CM z andkiem 4.4.

 

Te szpagaty, to najczęściej wychodzą z romów brandowanych przez operatorów sieci komórkowych. Tam dopiero potrafią być kwiatki :)

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Custom'y wyprzedzaja stocka aktualizacjami, debug'owaniem, stala i czesta modyfikacja.

Z tym wyborem telefonu od Google tez noe jest tak kolorowo, w chwili obecnej mam SGS2, SGS3 i powiem ci ze oprogramowanie jest w czarnej d****

Stare modele ida w zapomnienie bardzo szybko. A co na to XDA, wystarczy wejsc do odpowiedniego dzialu, ktory zasypuje sie roznymi co lepszymi wersjami ugotowanego softu ;-)

O brandach nawet nie wspominam, smietnik na kolkach, restart co 2 godziny i BD jak licho leci po ogniwie ..

Gość
komentarz
komentarz

chlopie ale co porownujesz s3 z nexusem? samsung olewa swoich klientow po calosci i to zadna nowosc, ja tez mam nexusa 4 i jedyne co mnie bardzo wkur... to bateria ktora jest beznadziejna albo mi po polroku wysiadla...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.