x-kom hosting

podłączenie monitora przez HDMI

gloria111
utworzono
utworzono

Witam , to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem niedawno monitor LG 27 cali , full hd itd... ale jest problem bo gdy podłączę kablem HDMI to najwyższą rozdzielczość gdzie jest w miarę dobra jakość to jest 1680x1050 , gdy dam na 1920x1080 to obraz jest poza monitorem i do tego zniekształcony . A gdy podłączę przez zwykłe wyjście RGB to automatycznie się dostraja do 1920x 1080 . Czy jest jakaś duża różnica między sygnałami po tych kablach? System win 7 ulitimate, karta ati radeon 3650 hd, (najnowsze stery) .Monitor /tv głównie kupiony po to by filmy przez laptop oglądać. Czy moze to być wina kabla HDMI? http://allegro.pl/hama-kabel-hdmi-hdmi-plaski-proclass-1-5m-hdpc-i1609161039.html . Z góry dziękuję za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Podaj dokładny model monitora, lub powiedz mi jakie ma on dokładnie wyjścia. Tylko HDMI i RGB?


Podłącz monitor przez HDMI i ustaw największą ( 1920 na 1080 p) rozdzielczość , i zrób Screena i mi pokaż

@Edit :

Podaj mi model i markę karty graficznej.

Masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty?

gloria111
komentarz
komentarz

sterowniki najnowsze ze strony Toshiby pod win7 , karta to ati mobility radeon hd 3650 a monitor to LG M2780DF http://allegro.pl/lg-27-led-m2780df-mpeg4-subwoofer-usb-divx-zabrze-i1606253286.html , wyjscia ma tylko hdmi i rgb .

tu na screene wygląda w miarę oi, ale w rzeczywistości nie da się na to patrzeć , kolory są jaskrawe i brak kontrastu.

djmakus
komentarz
komentarz

pokaż ustawienia w panelu sterowania odnośnie monitorów

Gość
komentarz
komentarz

Kolory są inne na DVI, RGB i HDMI- każde wyjście ma inny odcień a HDMI ma tylko taki plus,że przesyła także dźwięk i ma żywe kolory, więc jeśli chcesz mieć dobry monitor to musisz się do HDMI przyzwyczaić, .

Mam dla ciebie też inne rozwiązanie- podłącz monitor przez DVI- kup przejściówkę z DVI na D-SUB i będziesz miał dobry obraz, a kolory takie do jakich jesteś przyzwyczajony.

Tu masz różnice między HDMI na RGB:
[img]http://www.xboxhdmicable.co.uk/img/xbox-hdmi-vs-component.jpg[/img]

Po lewej HDMI.

Na tych zdjęciach nie ma niczego złego- ładny obraz, a jeśli on wg ciebie jest naprawde zły ( kontrast , jasność itd) to w ustawieniach monitora pogrzeb :)

gloria111
komentarz
komentarz

i wszystko się dobrze skończyło gdy na siłę ustawiłem rozdzielczość 1920 x 1080 , wtedy pojawiły sie dodatkowe opcje w monitorze , a mianowicie możliwość wyboru ustawień , pierwsze i najważniejsze to pixel 1 : 1 , po czym automatycznie pulpit miał oryginalne proporcje , a druga rzecz to zmiana ustawień jakości , kontrastów i kolorów. Niby takie proste rzeczy a tyle nerwów potrafią zszarpać , dzięki wszystkim za chęci i przepraszam za kłopot ale z tego co czytałem wiele osób miało podobny problem.

  • 4 tygodnie później...
wydminer
komentarz
komentarz

Podłączę się do tematu kolegi, żeby nie zakładać nowego. U mnie problem wygląda następująco:

Kupiłem nowy monitor i w domu lekkie zaskoczenie bo karta graficzna ma tylko 2 wejścia dvi a monitor d-sub i hdmi. Dokupiłem przejściówkę dvi -> hdmi i teraz obraz nie zajmuje pełnego ekranu, za każdym razem muszę w opcjach karty graficznej zmieniać skalowanie obrazu na +15%.
Czy da się to rozwiązać na stałe? Może to wina kabla hdmi albo przejściówki? Czy z dvi -> d-sub będzie tak samo?

Monitor to samsung fx2490hd, karta graficzna radeon hd4850.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

djmakus
komentarz
komentarz

możesz pokazać ustawienia rozdzielczości i skalowania z Catalyst Control Center ?

wydminer
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem rozwiązany. Po restarcie trzyma ustawienia i obraz jest elegancko rozciągnięty na całą powierzchnię ekranu. Pozdrawiam wszystkich :)

Edytowane przez wydminer

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.