x-kom hosting

Dostęp tylko na jednym komputerze.

Saltes
utworzono
utworzono

Witam. Mam do was pytanie. Posiadam internet firmy Toya Net jest to internet kablowy (internet, telefon, telewizja w jednym) siostra ma swojego kompa (laptop) posiada własny internet lecz cały czas mi ciągnie internet (a modem WiFi leży i się kurzy) chcę wiedzieć czy da się założyć hasło abym tylko na moim komputerze można było korzystać z internetu. Jeżeli chodzi o mój modem to posiadam jakiś przestarzały webstar dpc2100.

PatMiguel
komentarz
komentarz

1. Jak ona "ciągnie ci" internet? (WiFi/Kabel/etc)
2. Jaki masz system?

Saltes
komentarz
komentarz

1. Odłącza kabel (RJ 45) przez co zniszczyła już 2 kable, i uszkodziła mi płytę główną, przez co musiałem kupić kartę sieciową.
2. Windows 7 wersja angielska

PatMiguel
komentarz
komentarz

Rozumiem że przepina ci twój kabel do siebie, tak? Skoro ma swój internet to weź z nią pogadaj na ten temat. Druga metodą jest mały sabotaż na jej komputerze, polegający na wypełnieniu listy z protokołem IP na jej komputerze dowolnymi wartościami co uniemożliwi jej połączenie się z modemem. Niestety nie ma możliwości ustawienia hasła do sieci lokalnej. Możesz się też z nią dogadać że będziecie korzystać razem z tego internetu poprzez huba.

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

Laptop siostry posiada wifi ? Jaki to model laptopa (wtedy powiem ci czy posiada) ?

z tego co piszesz wywnioskowałem tyle że nie masz wifi AP i siostra kabel sobie przepina. Jest wejście tylko na jeden kabel do tego modemu to polecam kupić tani router za 90zł i to załatwi sprawę. Ona będzie (wszędzie w mieszkaniu) mieć wszędzie internet pod warunkiem że jej laptop posiada wifi a ty będziesz miał spokój. Na router można wgrać alternatywne oprogramowanie i podzielić tak żeby stosunek prędkości siostry do ciebie wyglądał: 1:3 czyli ona ma tylko 1/3 pasma kiedy korzystacie oboje. A jeżeli chcesz po prostu zablokować jej internet to z samym modemem raczej nic nie zdziałasz. Jak jesteś tak zdesperowany (nie dziwie się) to możesz wejść na jej komputer po kryjomu i wtedy da się tam coś zrobić jak wspominał kolega wyżej

Edytowane przez dominbik

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.