x-kom hosting

Problem - włączania urządzenia do naprawy systemu

Jerroslaw
utworzono
utworzono (edytowane)

Od jakichs 2 tygodni mam problem z komputerem, którego nie mogę rozwiązać. Wszystko było ok, ale stwierdziłem, że zrobię formata, bo powoli zaczynało się pieprzyć. A generalnie system dobrze trzymał się ponad rok. Od tego czasu mam okropne problemy - zrobię formata i tak gdzies po 3 uruchomieniu komputera włącza się narzędzie do odz systemu. I od tego momentu za każdym razem się włącza, a czasem nawet system się już "odzyskać" nie chce, tylko zastyga w tym momencie. Więc... nie pozostaje mi zrobić nic innego jak kolejnego formata. Ale sytuacja się znowu powtórzy. Zawsze. A ja jestem człowiekiem, który i pracuje i się uczy na komputerze. Więc w zasadzie rano wstaję, robię formata, instaluję worda - jedyne co mi potrzebne i pracuję. Aż następnego dnia muszę potórzyć cały proces. Dzis nawet nie włączało się narzedzie do odz systemu, a pojawiał się bluescreen. Nowość. Jestem tym poirytowany i nie wiem co poradzić.
Aha - z Windowsem wszystko ok. Tzn, tak mi się wydaje, bo próbowałem dwóch różnych kopii. Win 7 Ultimate

Edytowane przez Jerroslaw

Jerroslaw
komentarz
komentarz

A coś dokładniej? Ściągnąłem ten pierwszy program HD Tune i jest wszystko na zielono: "OK"...

Jerroslaw
komentarz
komentarz

[URL=http://img39.imageshack.us/i/hdtunehealthhitachihts5.png/][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/4686/hdtunehealthhitachihts5.png[/IMG][/URL]

okejokej
komentarz
komentarz (edytowane)

Otóż to teraz przyczyna Twoich problemów jest jasna czyli tzw niestabilne sektory C5 kolumna Data.Opcja 1 próba naprawy przez zerowanie dysku z remapem do tego służy bardzo dobry program MHDD opis znajdziesz na forum.Opcja 2 próba reklamacji domyślam się ze to lapek bo dysk 2.5 cala.Brakuje mi jeszcze dolnych kolumn z programu trzeba belka przesunąć możesz dorzucić.Jeśłi chcesz się co do tych błędów upewnić odpal sobie hdtune pro lub crystaldiskinfo.

ED:wywalili mnie niemniej moja porad jak najbardziej ok i jak masz pytania to śmiało i proszę nie usuwać bo zapewne nikt w temacie mu nie napisze prędko

Edytowane przez okejokej
  • Dobra wypowiedź 1
Jerroslaw
komentarz
komentarz

O cholera, to niedobrze... Miałem nadzieję, że to bedzie coś mniej poważnego. Problem jest tego typu, że laptopa kupiłem w Polsce jakieś 14 miesięcy temu, a obecnie jestem w Anglii i cholernie go potrzebuję. Nie jestem pewny, czy gwarancja była na rok, czy dwa...

Jutro spróbuję z tym zerowaniem dysku

Dzieki welkie :)

okejokej
komentarz
komentarz

Oczywiście zerowanie nie daje żadnej pewności ale jest szansa że na jakiś czas coś z tego będzie,zrobisz to się przekonasz i oczywiści po parametry do sprawdzenia ponownie.

Jerroslaw
komentarz
komentarz

[quote name='okejokej' timestamp='1303569513' post='1246716']
Oczywiście zerowanie nie daje żadnej pewności ale jest szansa że na jakiś czas coś z tego będzie,zrobisz to się przekonasz i oczywiści po parametry do sprawdzenia ponownie.
[/quote]
Pewnie, zawsze lepiej coś spróbować niż nic nie robic, a raczej robic formata co 2 dzień. Pewnie i tak tylko to pogorsza, ale nie mam wyjścia. Bo niestety, bez komputera nie dam rady. A nie mam pieniędzy, żeby z dnia na dzień kupić inny. Ba, nawet na naprawę by nie było.

Wrzucę jutro od razu jak tylko zrobię.

okejokej
komentarz
komentarz

Ale dyskacze obecnie nie są drogie wiec jak nie pomoże i tak musisz pomyśleć o zakupie,tak czy inaczej pierw można powalczyć czyli zerowanie remap i wyniki

Jerroslaw
komentarz
komentarz

[quote name='okejokej' timestamp='1303570542' post='1246725']
Ale dyskacze obecnie nie są drogie wiec jak nie pomoże i tak musisz pomyśleć o zakupie,tak czy inaczej pierw można powalczyć czyli zerowanie remap i wyniki
[/quote]
da się w ogóle tylko dysk w laptopie wymienić? i czy na pewno to jest przyczytą? a nie później okaże się, że z dyskiem było ok, a zawaliło coś innego..

okejokej
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście że się da to najmniejszy problem,czy dysk jest przyczyną tak jest na pewno wyzerujesz nie ma co sie zastanawiać normalna praktyka w takich wypadkach i się okaże czy trzeba zmieniać już czy nie

Edytowane przez okejokej
Jerroslaw
komentarz
komentarz

[URL=http://img59.imageshack.us/i/97679901.png/][IMG]http://img59.imageshack.us/img59/1627/97679901.png[/IMG][/URL]

[URL=http://img576.imageshack.us/i/54419533.png/][IMG]http://img576.imageshack.us/img576/5037/54419533.png[/IMG][/URL]

Taki efekt po zerowaniu. Zerowało się 6,5h. Po zerowaniu zrobiłem formata, po którym zostałem przywitany bluescreenem, więc zrobiłem jeszcze raz no i niby jest. Ale obstawiam, że włączę 2 razy i będzie dupa.

Mam pytania:
10000% jest to dysk? Jeśli tak, to bedę chciał kupić nowy jak najszybciej, ale boję się, ze może okazać się, to jednak coś innego. Informatyk nie jestem ;)
2: Dysk moge kupić teoretycznie obojętnie jaki (choć i tak nie chce pierwszego lepszego) czy trzeba dopasowywać pod resztę sprzętu?

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale odnoszę wrażenie (ale może tylko przewrażliwiony jestem), ze komputer jest cieplejszy niz był kiedyś

okejokej
komentarz
komentarz

Zapomniałem napisać żebyś podał wyniki z remapu było by wiadomo jaki jest stan powierzchni no nic,teoretycznie niby jest lepiej C5 było 24 jest 2 ale powinno być zero do tego C4 dysk cały czas podejmuje próby remapu ale nic z tego nie wychodzi jest teraz 1932 było 1846 powiem ci że nic z tego nie będzie tzn z dysku,poprostu nie ma cudownych metod naprawy więc musisz szukać nowego.Pytasz czy na 1000 procent pisałem uruchom program crystaldiskinfo lub Victoria 4.46b one wskaże ci te błędy dam ci jeszcze opis tego atrybutu

cyt elektroda (Current Pending Sector Count
Bieżąca ilość niestabilnych sektorów (oczekujących na remapowanie). Wartość RAW tego atrybutu wskazuje na łączną ilość sektorów oczekujących na rempowanie. Później, kiedy część z tych sektorów uda się odczytać, wartość jest zmniejszana. Jeśli błędy występują ciągle podczas próby odczytu niektórych sektorów, dysk podejmie próbę odzyskania danych, przeniesienia ich do zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego) i oznaczenia sektora jako remapowany.
Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.