x-kom hosting

Procesor, funkcja EIST

szymat
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Dowiedziałem się, że mój procesor (Intel Core 2 duo E7500) posiada funkcję EIST. Sprawdzałem taktowanie procesora podczas grania, lecz nie zmieniał się, (może o 1-2 Mhz). Co w BIOSie powinienem zmienić by to jakoś wyregulować? Czy może jest ok (Lecz nie uzyskuje tego maxa, ma zawsze 2077 na jeden a ma być 3800). Płyta główna: Asus P5N73-am

Zobacz na core speed:
[url="http://z1.przeklej.pl/prze996/d86afbf2002beed24d727b8a"]CPU-Z zdjęcie[/url]

Edytowane przez szymat

If i can hel u
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien, ale poszukaj opcji "Cool'n Quiet", lub CPU EIST Function w BIOS'ie i ustaw na "Enabled". Szukaj czegoś w tym stylu.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Funkcja Eist nie zwiększa megaherców tylko zwiększa mnożnik gdy komputer potrzebuję większej wydajności dzięki czemu płacisz mniej za prąd :) a jeśli nie działa to jestem pewien że nie chcący ustawiłeś w biosie mnożnik na x6 przez co funkcja Eist nie działa.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='If i can hel u' date='06 marzec 2011 - 13:17' timestamp='1299413984' post='1215075']
ale poszukaj opcji "Cool'n Quiet"
[/quote]
Ta funkcja dotyczy procesorów AMD, a nie Intel!!!

If i can hel u
komentarz
komentarz

Mój błąd przepraszam, jestem trochę "wczorajszy" jeszcze.

szymat
komentarz
komentarz

Kiedyś wyjąłem baterię z płyty by zresetować opcje w BIOSie, okazało się, że miałem 6x zmieniłem na 11x i jest git. Dzięki ;P

Gość
komentarz
komentarz

Ustaw na auto, bo przy takim ustawieniu procek będzie się grzał i bez potrzeby pobierał prąd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.