x-kom hosting

"karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip"

lolek66623
utworzono
utworzono

mam wielki problem z połączeniem się do sieci komputer jest podłączony do routera, mam windows 7 i za kazdym razem gdy próbuję naprawić problem wyskakuje komunikat "karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip". Próbowałem kombinować latałem po google i nic ;/ proszę o pomoc

szaki
komentarz
komentarz

Podać model i markę routera. czy win 7 jest ustawiony na automatyczne pobieranie adresu. Czy w routerze jest waczone DHCP. Czy na innym kompuerze działa internet czy tez połczenie z routerem?

lolek66623
komentarz
komentarz

sprawdzałem ipconfig i dhcp jest włączone natomias nazwy routeru nie znam bo nie mam dostępu jest komputer stacionarny podłączony modemem do routera i laptop się łączy za pomocą wifi pociągnąłem kabel do stacionarnego z win 7 i wyskakuje taki błąd

szaki
komentarz
komentarz

modemem do routera?? chy modem do routera a router do laptopa przez wifi. Ty podpiałes kabel od lapropa z win 7 do stacjonarnego/ Jescze raz pytam czy adresy są ustawione recznie czy automatycnzie w WI 7 i w stacjonarnyM (jaki system w stacjonarnym) Odpowiedz Tak jest automatycznie, Jest ustawione recznie lub nie wiem. Ja przecież nie mam dostepu do twojego sprzętu.

lolek66623
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1298396262' post='1206235']
modemem do routera?? chy modem do routera a router do laptopa przez wifi. Ty podpiałes kabel od lapropa z win 7 do stacjonarnego/ Jescze raz pytam czy adresy są ustawione recznie czy automatycnzie w WI 7 i w stacjonarnyM (jaki system w stacjonarnym) Odpowiedz Tak jest automatycznie, Jest ustawione recznie lub nie wiem. Ja przecież nie mam dostepu do twojego sprzętu.
[/quote]
komputer stacionarny z systemem win xp posiada główny modem który jest podłączony do rutera z którego pociągnąłem kabel do drugiego kompuera stacjonarnego z systemem win7 natomiast laptop z którego obecnie korzystam jest połączony przez wifi do sieci. tak ustawienia są automatyczne

szaki
komentarz
komentarz

Jaki to modem ? sory cos nie tak czyli inetrnet podłaczony do komputera a dopiero do niego modem to co robi ten modem moze to jakis router albo switch. ajka ustawisz recznie. tylko trzeba wpisac brame i trzeba dosjc co i jakjest podłaczone. Bo raczej modemu nie wstawia się miedzy komputer a kompuetr i router. Modemy słuzą raczej do dostarczania internetu.

Raz piszesz ze z kompa do kompa teraz ze z routera to się zdecyduj lub narysuj jak to wyglada

lolek66623
komentarz
komentarz

http://zapodaj.net/fd5cf7fafea6.jpg.html

szaki
komentarz
komentarz

Juz jasniej XP podłaczony do routera i Interntet działa a na kompie z Win 7 nie działa?
Jak jest brama domyslana na XP?

lolek66623
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1298397761' post='1206263']
Juz jasniej XP podłaczony do routera i Interntet działa a na kompie z Win 7 nie działa?
Jak jest brama domyslana na XP?
[/quote]
tak właśnie nie dziala na win7
brama domyślna z xp: 192.168.0.1

szaki
komentarz
komentarz

To ustaw win 7
adres IP 192.168.0.56
maksa 255.255.255.0
brama 192.168.0.1
DNS 192.168.0.1

lolek66623
komentarz
komentarz

dalej nic

szaki
komentarz
komentarz

A rouetr nie blokuje przypadkiem dostepu innych komputerów czy dalej masz wpis o konfiguracji protokołu IP uzywaj IPv$ i wyłacz IPv6 we wlasciwosciach połczenia.

lolek66623
komentarz
komentarz

ten problem karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip zniknął. Żółty trójkąt z wykrzyknikiem w środku był na środku przesunał się troche w prawo więc jakiś mały postęp ale dalej nie łączy. nie nic nie blokuje dostepu

szaki
komentarz
komentarz

wpisz w cmd
netsh winsock reset zrestartuj kompa

lolek66623
komentarz
komentarz

dalej lipa

szaki
komentarz
komentarz

cudownie ten komp z win 7 co nie działa jest bezposrednio podpiety do routera kablem? bo jeszcze pisałes o jakims laptopie przez wifi?

  • 2 lata później...
hoody1983
komentarz
komentarz

Witam

 

Ja także mam podobny problem jak powyżej. Zrobiłem chyba wszystko co przeczytałem w poprzednich postach a efekt dalej mizerny. Jakimś cudem udaje mi się połączyć z internetem po kilkuktornym restarcie routera. Dziś rano poszedł nawet format całego systemu bo taka sytuacja jest już od kilku dni. Do tej pory było tak, że pomagał jednorazowy reebot routera i internet chodził do momentu aż nie wyłączyłem kompa. Natomiast od wczoraj jest już totalna tragedia bo internet nie właczącza się wcale. Mieszkam w Anglii więc internet ciągnę od Virgin Media, kabel "antenowy" idzie ze skrzynki na zewnątrz do routera NETGEAR SUPERHUB VMDG480 a stamtąd już tylko krótki pojedynczy kabel bezpośrednio do karty sieciowej w moim PC. W domu jest tylko jeden Desktop i nic wiecej. Okazyjne z wifi (z tego samego routera) korzystam w swoim smartfonie - wifi ma śweitny zasięg i nie zrywa połączeń ale net na kablu jest fatalny. Świeżo zainstalowany Windows 7 x64 Ultimate ze wszystkimi sterownikami (w tym najbardziej aktualny do karty sieciowej Realtek PCIe GBE Family Controller. Idąc poprzednimi postami próbowałem zmieniać IP i bramy wedle instrukcji, odznaczać protokół v6 i setki innych rzeczy ale na końcu już tak zamieszałem wszystko, że postanowiłem przeinstalować stery do karty sieciowej i zrobić restart routera. O dziwo tym razem itnernet załapał jako sieć domowa. Zrestartowałem komputer i wróciłem do punktu wyjścia... Proszę o sugestie. Dzięki z góry za pomoc

hoody1983
komentarz
komentarz

Tak ten komp z win7 nie dziala. Z wifi korzystam tylko na smartfonie tak jak teraz - zeby posta napisac

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.