x-kom hosting

Domena na Home.pl

Jestem Zielony
utworzono
utworzono

Witam!
Założyłem domene na home.pl . Zapłaciłem 12.5 zł i jest tam kreator stron www. Da się tam coś napisać i na mojej stronie są dwa obrazki. Mój problem polega na tym że ja chciałbym nie robić strony za pomocą kreatora tylko chcę wrzucić własną robioną w notatniku tylko nie wiem jak. Czytałem dużo na forach ale za bardzo nie łapie o co chodzi pisali żeby zrobić konto na yoyo.pl to zrobiłem bo tam miał niby być jakiś ftp ale chyba tam trzeba było zrobić domenę a ja mam domenę tylko nie wiem jak wrzucić tam stronę. Strona będzie ważyła ok.1mb tak malutka. W kreatoże mogłem coś tam zrobić na mojej stronie więc jest tam chyba jakiś host czy coś. Chodzi mi o to żeby na moją domenę w home.pl dało się wrzucić normalną stronę internetową robioną w notatniku. BARDZO PROSZĘ O POMOC :D !

Help

Pomóżcie :niepewny:

No pomoże mi ktoś??

Matemaru
komentarz
komentarz

potrzebujesz hosting by móc wprowadzić swoja stronę do internetu.
Możesz skorzystać z oferty cba.pl\yoyo.pl\itp(darmowe).
Tam rejestrujesz się wybierasz nazwę np. taką jak kupiłes domenę i dostajesz w tym wypadku dostęp do ftp, bazy danych i panelu administratora. W tym panelu ustawiasz jako domenę tą właśnie domene którą wykupiłeś. Zawsze tez możesz do BOK by oni ci ustawili dana domenę na twoim hostingu.

Jestem Zielony
komentarz
komentarz

Zarejestrowałem się w cba.pl. W pierwszym polu podałem tam że mam własną domenę i jej adres. No ale co dalej mam zrobić jak wgrać tą stronę? Czytałem na forach że musze wydelegować się z home.pl czy coś.
To pod spodem mam na głównej w cba.pl

Nazwa konta / Głowna domena xxx.pl
Twoje IP 77.xxx.xxx.xx
Poprzednie udane logowanie 2011-02-08 20:00:48 z IP 77.xxx.xxx.xx
Nieudane logowanie z IP
Wsparcie PHP tak
Wsparcie SQL tak
Subdomeny 0 / 25
Aliasy domeny 0 / 2
Konta pocztowe 0 / 25
Konta FTP 1 / 25
Bazy danych SQL 0 / 1
Użytkownicy SQL 0 / 1

Z góry dzięki za pomoc

Niech ktoś mi pomoże :niepewny: .

przemek980
komentarz
komentarz

Przy rejestracji w cba.pl musiałeś zaznaczyć zamiast "cba.pl" na "Własna". Wtedy wpisujesz nazwę wykupionej domeny
i w panelu na home.pl podpinasz te DNS'y:
[quote]ns1.cba.pl
ns2.cba.pl[/quote]

Zatem musisz jeszcze raz założyć konto na cba.pl
Powodzenia!

Jestem Zielony
komentarz
komentarz

1.Wyczytałem że jeśli będę miał serwer na cba.pl to będą mi się na mojej stronce pojawiały reklamy. Czy gdybym korzystał z yoyo.pl nie będzie reklam :blink: ?
2.Próbowałem się zarejestrować na yoyo.pl i mi się udało tylko na yoyo.pl trzeba wybrać najpierw nazwe strony np. xxx.yoyo.pl i pod nią pod piąć domenę xxx.pl. Ale ja chciałbym wiedzieć czy gdy podepnę tą domenę xxx.pl to gdy będę wpisywał w wyszukiwarkę xxx.pl będzie normalnie wgrywać się moja strona i czy nie będzie się jakoś przekierowywać na xxx.yoyo.pl bo tego bym nie chciał :( .
3.I mam jeszcze jedno pytanie czyli jak wgrać moją stronę na yoyo.pl? Mam do wybrania jakieś oprogramowanie, wyczytałem że najleprze będzie joomla czy coś takiego. Więc gdy wchodzę na moją stronę w przeglądarce xxx.yoyo.pl to tam jakiś instalator się pojawia i nie wiem po co? Czemu ma on służyć? Domyślam się że ten instalator joomla jest potrzebny do wrzucania strony ale jak on ma działać czy muszę mieć taki na stronie i drugi na komputerze czy nie :huh: ?
4.Dalej gdy jestem w tym instalatorze i dochodzę do zakładki baza danych nie wiem co w pisać, jakie hasło skąd je wziąć czy może samemu wymyślić i nie wiem taż jaką bazę danych wpisać nie wiem co to jest i skąd wziąć tą nazwę :huh: .
[b]Jestem zielony w tych sprawach bo to moja 1 strona :) .[/b] [b][u]Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC :D ![/u][/b]

Pomóżcie :(

HELP !

NIECH KTOŚ MI POMOŻe :)

pomocy !!!

Matemaru
komentarz
komentarz

ad1. jeśli dobrze się orientuje to na yoyo.pl też są reklamy, w końcu z czegoś muszą się utrzymać.
ad2. nie wiem nigdy nie uzywałem stron wykodowanych na yoyo by podpinać domene
ad3. wgrywasz Total Comaderem(chyba tak to się pisze) lub innym programem do wgrywania ftp masz chyba także możliwość wgrywania przez www(w cba jest nie wiem jak w yoyo). A ta instalacja to jest instalacja cms'a joomla. Tak więc zamiast swojej strony dostałbyś wygenerowany cms. By wrzucic swoją strone musisz wejśc na serwer ftp. i tam wrzucić dane pliki, dzieki którym odpalisz swoją stronę.
ad4. hasło do bazy danych powienieneś dostać na mail'a razem ze wszystkimi danymi do ftp/mysql. Aha baza danych to mysql jakbys nie wiedział


ps. sorry za jakiekolwiek błędy typu literówki i brak ą,ę itp.

przemek980
komentarz
komentarz

Wg mnie cba jest znacznie lepsze. Ostatnio zauważyłem, że nie mają reklam na stronie (sam korzystam z cba).
Co do wgrywania: najlepiej przez FileZilla, wpisujesz hasło i login i wgrywasz potrzebne pliki.
Chcesz mieć na stronie CMS czy sam już wszystko przygotowałeś?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.