x-kom hosting

Jaki czytnik e-book'ów

Karol0211
utworzono
utworzono

Cześć,
Chcę kupić sobie czytnik e-book'ów. Jaki polecacie znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/amazon-kindle-3-wi-fi-najtaniej-4-5-dni-gratisy-i1427635736.html
będzie dobry? Nigdy nie miałem styczności z tym sprzętem. Na tel i pc nie lubię czytać :/. Na psp nie ma pl znaków, a książki znów zajmują dużo miejsca :P. Więc chcę sobie kupić jakiś. Co polecacie, albo czym się kierować przy zakupie?

Magellan
komentarz
komentarz

Co do Kindle'a to fajna rzecz, ale jesteś limitowany do pamięci wbudowanej, nie ma wejścia na karty pamięci. Co prawda 4GB to sporo miejsca na ebooki, ale nigdy nic nie wiadomo :D Dodatkowy minus to brak polskiego słownika. Duży plus za to, to dobra bateria i świetny wyświetlacz. W zasadzie radziłbym o wszystko dokładnie zapytać tutaj: http://forum.eksiazki.org/eczytniki-f151/

krycha666
komentarz
komentarz

Zamów kindla ale nie z allegro tylko bezpośrednio z amazona, po co się bawić w pośredników jeśli można bez problemu zrobić coś samemu.
Informacje o wszelkich czytnikach i poradnik jak zamówić kindla znajdziesz na forum strony http://www.eksiazki.org/

Karol0211
komentarz
komentarz

ok dzięki, poczytam, dowiem się i potem napiszę co wybrałem :]

krycha666
komentarz
komentarz

Nie zastanawiaj się kindle w swojej cenie ma najlepszy wyświetlacz i jest najszybszy. :)

Karol0211
komentarz
komentarz

No właśnie na 80% jestem przekonany, że kupie Kindla. A jak są np. ebooki z hasłem to normalnie to "czyta" tzn, że wyskakuje okienko z hasłem wpisuje i se czytam? Tak jak na kompie w adobe?
A na 6 calach dobrze się czyta? Bo jak patrzyłem to 8 lub 10 są wiele droższe, a znów nie będę z tego korzystał non stop, tylko jak tam z "oczami"??

krycha666
komentarz
komentarz

Jeśli mieszkasz w jakimś większym mieście to skocz sobie do empiku. Możesz zobaczyć sobie empik Oyo, lub w Vobisie Onyxa. 6 cali jest spoko to czytania książek. Gorzej z pdfami. Jeśli chodzi o zabezpieczone pdfy to są programiki do ściągania zabezpieczeń DMR.

Oczy nie bolą bo wyświetlacze e-ink działają na innej zasadzie. Pixele to tak jakby rurki z ruchomym czarnym pigmentem w środku. Nie wiem jak dokładnie nazwać to, ale chyba dzięki różnicy potencjałów to ziarenko jest poruszane ku górze bądź ku dołowi, wtedy widzisz czarny bądź biały kolor + 16 odcieni szarości o ile dobrze pamiętam. To tłumaczy też dlaczego te wyświetlacze pobierają energie tylko w momencie przerzucania strony. Po ustaleniu tego co ma się wyświetlić energia już nie jest potrzebna. Tym samym oglądasz statyczny obraz zupełnie inaczej niż na monitorze czy wyświetlaczach LCD, gdzie jest obraz ciągle odświeżany.

Jak masz pliki doc, czy mobi- generalnie pliki z samym tekstem. Masz możliwość wyboru wielkości czcionki jaka Ci pasuje. Masz spis wszystkich książek wgranych, czytając jedna pozycje a potem następna. Po otwarciu tej pierwszej otwiera Ci sie ona automatycznie na stronie na której skończyłeś. Masz możliwość dodawania notatek na każdej stronie.

Kindle w wersji 3g ma jeszcze tą przewagę nad innymi czytnikami, że ma darmowy internet. Darmowy w 100% możesz przeglądać co chcesz w necie za darmo. Niestety, tylko jedna stronę w danym momencie, ale w sytuacji kryzysowej może się to przydać. Masz też dostęp do księgarni amazona, polskich pozycji jest mało, ale online możesz sobie kupić mase ksiażek i czasopism.

Wpisz na youtubie - model czytnika review i obejrzysz jak w realu działają sobie czytniki.

Co do wielkości musisz sam się zastanowić jak duży czytnik jest Ci potrzebny, do czego go będziesz używał.

Karol0211
komentarz
komentarz

A jak np. jest gazeta, wiesz w pdf to jak? Da rade poprzeglądać coś tam poczytać?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.