x-kom hosting

[ do 200 zł ] na RAM , z czasem te pamięci pójda pod OC

janosik1234
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , potrzebuje 2x2 GB ramu DDR3.

Glownie sie wahałem miedzy :

OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold Low-Voltage

a

Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 PGS AMD ELK <-- mowa tu o seri ELK , nie LLK

Niby parametry te same ale proszę o opinie !!!

Ewentulanie z checią wusłucham propozycje co do innych modeli ;p

Te ramy beda współpracowac z :

Plyta : MSI 870-C45
Proc : AMD Athlon X3 450

Edytowane przez Baton27

amcio
komentarz
komentarz

Będziesz podkręcał? Ja na twoim miejscu wziąłbym OCZ, dobra, sprawdzona firma.

Gość
komentarz
komentarz

bierz te: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 OC PLUS+ - cena 220 zł. Szybkie i bardzo dobre kości ram.

Pozdrawiam :)

janosik1234
komentarz
komentarz

Hmm , powiem szczerze ze niechce 1600 mhz ze wzgledu na to ze niewidac roznicy miedzy 1333 a 1600 i te 1333 sa tansze.

I dodam jeszcze ze w temacie MAX to 200 zl po prostu niemoge przekroczyc budżetu.

Nie mowie ze A-daty sa zle , skoro je polecasz to sa pewnie dobre ale jak juz wspomnialem KASA a po za tym mam przekonanie raczej do firm typu : Patriot , OCZ.

Czyli czekam na dalsze opinie i podpowiedzi.

Moze zeby wyeleminowac jedne pamieci to ktore sa lepsze bez i po OC

OCZ czy Patriot [ modele te co w temacie ]

lolol1911
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/kingston-hyperx-2x2gb-ddr3-1600-cl9-mega-mocne-i1420745429.html - Proszę bardzo. Szybkie, stosunkowo tanie ( 165 zł ), sprawdzone. I nie myśl, że dodając 30 zł. zdobędziesz coś szybszego. Żeby odczuć różnicę, musiał byś dodać kilka stówek i wymienić resztę sprzętu. Więc po jaką cholerę płacić więcej tylko dlatego, by mieć nadruk OCZ? Ja ci polecam te. Nie będziesz na pewno żałował, a i przy okazji zaoszczędzisz trochę kasy. Tutaj nasuwa się motto: [b]"Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać".[/b]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

ahhh, gdbyś miał te 50 zł więcej to wypasione patrioty miałbyś... Patriot Viper II Sector 5.

Tu masz za 205 zł( no chyba możesz te 5 zł dopłacić :D ) OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Platinium Low-Voltage.
Też bardzo dobre i dobrze się je kręci.

Pozdrawiam :)

[b]lolol1911[/b] Tak wszystko super z tymi Kingstonami, szybkie, dobrze się kręci, ale mają jeden mankament... nadmiernie się grzeją. Przez to grzanie żywotność mają krótszą.

Edytowane przez komodko19
lolol1911
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='komodko19' date='01 luty 2011 - 22:12' timestamp='1296594843' post='1188653']
Tak wszystko super z tymi Kingstonami, szybkie, dobrze się kręci, ale mają jeden mankament... nadmiernie się grzeją. Przez to grzanie żywotność mają krótszą.
[/quote]

Oj kolego, to dopiero strzeliłeś głupotę. Odkąd pamiętam Kingstony nigdy się bardzo nie nagrzewały, zresztą hyperx mają porządne radiatory do odprowadzania ciepła. Nie wiem skąd posiadasz tą wiedzę, przewertowałem trochę internetu i nigdzie nie znalazłem wzmianki o grzaniu się pamięci HyperX, więc zachowaj tą wiedzę dla siebie i nie wprowadzaj w błąd innych użytkowników tego forum. A propos uszkodzeń, kingston daje dożywotnią gwarancję na swój sprzęt.

Edytowane przez lolol1911
janosik1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Elegancko , przynajmniej kawa na ławe ;p

Powiem szczerze ze te Kingstony tez mi po głowie chodziły ale jakos chcialem cos innego wlasnie Patrioty lub OCZe , natomiast jak Mowi Lolo to swietne rozwiaznie poniewz niska cena , tylko jest jedna rzecz a mianowicie :

Patriot 4GB DDR3 1333 PGS Sector5 CL9 Dual (2 x 2GB)

Patriot 4GB DDR3 1333 PGS AMD ELK CL9 Dual 2x2GB

OCZ 4GB DDR3 1333 Gold CL9 Low Voltage Dual 2x2GB

I te kinstony [ wszystkie te pamieci sa w cenie ok 180 zł ]

Cena jest praktycznie ta sama .

Tylko niewiem o co chodzi z tymi Sector 5 , gdyz napisane jest ze sa kompatybilne pod INTELA , to co nieodpala mi na AMD , czy musze cos w ustawieniach pozmieniac ?

Doradzcie mi które z tych pamieci beda najlepsze .

Edytowane przez Baton27
ibartek
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/goodram-ddr3-4gb-pc1600mhz-cl-9-i7-i5-i3-fv-zabrze-i1421099484.html mam ta pamiec juz dlugi czas i wszystko ok. Moj komputer suzy do gier

janosik1234
komentarz
komentarz

Niestety Goodramy nie wchodzą w gre .

Wybiore cos z posrod tych 4 marek co podałem, i liczę na pomoc z waszej strony

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Baton27' timestamp='1296641054' post='1188981']Patriot 4GB DDR3 1333 PGS Sector5 CL9 Dual (2 x 2GB)

Patriot 4GB DDR3 1333 PGS AMD ELK CL9 Dual 2x2GB

OCZ 4GB DDR3 1333 Gold CL9 Low Voltage Dual 2x2GB

I te kinstony [ wszystkie te pamieci sa w cenie ok 180 zł ]
[/quote]
Te OCZ Gold to kał, który pewnie nawet nie zrobi 1500 CL9. Te Patrioty prawdopodobnie są na Micronie/Specteku, ale to raczej najniższa półka.
Z Kingshitami HyperX 1600 CL9 Blu pewnie będą problemy z sensownym oc na AM3. W każdym razie na ASUS-ie M4A88TD-M/USB3 na dzielniku 1600 przy CL6 i CL7 były jaja.

Z tańszych sensownych pamięci do tej płyty: [url=http://www.ceneo.pl/7754035]GR Play 1600 CL8[/url], [url=http://www.ceneo.pl/2815137]Patriot LLKA 1333 CL7[/url].

Edytowane przez luk1999
janosik1234
komentarz
komentarz

W końcu konkrety ...

A więc tak najbardziej jestem sklonny kupic te Patrioty ELK 1333 mhz Cl9 ( 2x2)

i nasuwa sie pytanie czy te co podałem roznią sie od tych Ty podałes tylko tym za te LLK maja CL7 ????

luk1999
komentarz
komentarz

Zależy od szczęścia. Może się oczywiście trafić, że włożą tam to samo, co do CL7. Może się też również kiepska partia Micronów/Specteków. Pamiętaj, że 1333 CL9 to byle g zrobi.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Baton27' date='02 luty 2011 - 11:02' timestamp='1296641054' post='1188981']
OCZ 4GB DDR3 1333 Gold CL9 Low Voltage Dual 2x2GB
[/quote]

Te będą dobre.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez komodko19
lolol1911
komentarz
komentarz

No i namieszaliście mu w głowie... Ten pisze o jakiś spectecach, ten zachwala te, ten znowu pisze że te się grzeją. Boże, ludzie, opanujcie się.

[quote name='luk1999' date='02 luty 2011 - 21:23' timestamp='1296678311' post='1189560']
Zależy od szczęścia. Może się oczywiście trafić, że włożą tam to samo, co do CL7. Może się też również kiepska partia Micronów/Specteków. Pamiętaj, że 1333 CL9 to byle g zrobi.
[/quote]

No to po jaką cholerę kupować te patrioty. Skoro jakiś "znawca" pisze, że wsadzają tam byle co, no to daj sobie spokój - choć ja o czymś takim jeszcze nie słyszałem.


[quote name='luk1999' date='02 luty 2011 - 18:50' timestamp='1296669138' post='1189372']
Z Kingshitami HyperX 1600 CL9 Blu pewnie będą problemy z sensownym oc na AM3.
[/quote]

A co ma gniazdo procesora do pamięci RAM?. No powiedz mi... Skoro miałeś problemy z podkręcaniem, to wina albo kiepskiego zasilacza, albo nieumiejętnego podkręcania. Jeśli już, to liczy się bardziej chipset.

Wczoraj przyszły koledze pamięci RAM Kingston HiperX. Są kręcone Na CHIEFTEC 650W i płycie ASUS M4A87TD (AM3) i żadnych problemów z podkręcaniem nie było, nic się nie grzeje, wszystko chodzi stabilnie. Więc dlaczego ktoś wypisuje tu, że są gorsze od innych?.

Więc ja jeszcze raz ponawiam moją propozycję HyperX. Jak widzisz są sprawdzone i nie ma z nimi problemów, jak piszą niektórzy użytkownicy tego forum. Ale decyzja wyboru należy do ciebie.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='luk1999' date='02 luty 2011 - 18:50' timestamp='1296669138' post='1189372']

Te OCZ Gold to kał, który pewnie nawet nie zrobi 1500 CL9. Te Patrioty prawdopodobnie są na Micronie/Specteku, ale to raczej najniższa półka.
Z Kingshitami HyperX 1600 CL9 Blu pewnie będą problemy z sensownym oc na AM3. W każdym razie na ASUS-ie M4A88TD-M/USB3 na dzielniku 1600 przy CL6 i CL7 były jaja.
[/quote]

Hahahaa znawca się znalazł! Zanim coś napiszesz to przemyśl to 42 razy. Totalną głupotę napisałeś w tym poście.

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='komodko19' timestamp='1296738679' post='1189945']Hahahaa znawca się znalazł! Zanim coś napiszesz to przemyśl to 42 razy. Totalną głupotę napisałeś w tym poście.[/quote]
Daj jakiś konkret, najlepiej screena. Ale nie takiego sprzed 2 lat, tylko świeżego :). Kiedyś te pamięci były dwustronne (m.in. na D9KPT), obecnie sprzedawane są jednostronne.
Test 1333 CL9 znajdziesz na Labie, ja miałem model 1066 CL7. Do obu prawdopodobnie ładują te same kości. OC jest marne.

[quote name='lolol1911' timestamp='1296733168' post='1189895']No to po jaką cholerę kupować te patrioty. Skoro jakiś "znawca" pisze, że wsadzają tam byle co, no to daj sobie spokój - choć ja o czymś takim jeszcze nie słyszałem.
Wczoraj przyszły koledze pamięci RAM Kingston HiperX. Są kręcone Na CHIEFTEC 650W i płycie ASUS M4A87TD (AM3) i żadnych problemów z podkręcaniem nie było, nic się nie grzeje, wszystko chodzi stabilnie. Więc dlaczego ktoś wypisuje tu, że są gorsze od innych?. [/quote]
Jest jeden podstawowy problem: co to dla ciebie znaczy "dobre oc RAM-u"? Te Microny, które siedzą w GR Play zrobią 1600 7-7-7 przy 1,7 - 1,8 V (max).
Gdzieś też muszą iść te, które do tego samego potrzebują 1,9 V. Myślisz, że to Patriot zawsze będzie ładował to samo do modelu z CL7 i CL9 bo to [i]dobra firma[/i]? Może trafisz takie same, może nie. IMO szkoda się w ogóle ładować w te najtańsze Patrioty 1333 CL9. Radiator tak naprawdę niewiele daje przy oc RAM-u.
Co do grzania... większość DDR3 się nie grzeje (poza jakimiś starociami, które potrzebowały > 1,8 V), więc co to za argument?

[quote name='lolol1911' timestamp='1296733168' post='1189895']A co ma gniazdo procesora do pamięci RAM?. No powiedz mi... Skoro miałeś problemy z podkręcaniem, to wina albo kiepskiego zasilacza, albo nieumiejętnego podkręcania. Jeśli już, to liczy się bardziej chipset.[/quote]Wpływ chipsetu na AM3 na oc RAM? Proszę cię - kontroler od dawna siedzi w procu...
Na AM3 w przypadku pamięci opartych o kości PSC lub Elpida ma bardzo dużo do gadania sam BIOS płyty głównej. To od niego zależy, jak płyta "prowadzi" te pamięci. Na LGA1156 problemy tego typu występują dużo rzadziej...
Jeśli chodzi o problemy z nimi, to:
1) Spróbuj ustawić w BIOS-ie pamięci na 1600 (HTT=200) i sprawdź, czy będą stabilnie pracować na 6-8-6 lub 7-8-7. Na ASUS-ie miałem z tym problem. Na MSI prawdopodobnie w ogóle nie zabootują przy takich ustawieniach.
2) Co ciekawe, na 1333 i HT=240 bez problemu poszły na 1600 6-8-6 i skończyły się koło 1660 7-8-7. Dalej już niestety wall - 7-9-7 nic nie pomogło.
Widać ewidentne problemy z najwyższym dzielnikiem, do tego HTT-wall na 6,67x przy CL6/7. Na CL9 co prawda kręcą się już sensownie... tylko czy to powód, żeby powiedzieć, że to rewelacja? Pamięci, które zrobią tyle jest zdecydowanie więcej.

Edytowane przez luk1999
Gość
komentarz
komentarz

[b]luk1999[/b] po części masz prawdę, ale z kingstonami nie. Dla czego? Są to kości dobrze chłodzone, z krótkim timingiem oraz wysokim FSB. Problemów na płytach głównych z socketem AM3 nie ma, nawet jak się je "konkretnie" podkręci. Nie dziwię się, że były" jaja" na tym asusie, jeżeli przetaktowałeś pamięci ddr2 cl6 czy cl7 bezradiatorowe 2 razy pewnie na słabym zasilaczu.

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak się zastanawiam, czy ty w ogóle wiesz o co chodzi w tym temacie, czy tylko piszesz posty, coby nakręcić licznik? :)
Mała podpowiedź: sprawdź jakie pamięci obsługuje ASUS M4A88TD-M/USB3, co to znaczy, że płyta ma socket AM3 oraz jakie modele OCZ Gold [b]DDR3[/b] są w sprzedaży...
Tak BTW, CL9 to nie jest [i]krótki timing[/i].

Edytowane przez luk1999
janosik1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Panowie moze mam złe podejscie gdyz te ramy co proponujecie sa rzeczywiscie dobre , a ja slepo patrze w te patrioty .

Powiem tak chciałem te patrioty PGS glownie dlatego ze to PATRIOT a wiem ze kiedys wymiatał wsród pamieci. ( nie sa one wcale najtansze ale jedne z tanszych :) )

Kingstonow i Goodramow nie chciałem po prostu bo nie, co mi w nich nie odpowiada ?(moze marka ;p )

Ale jesli w porowniau do PATRIOTOW sa lepsze to moze sie zdecyduje , takze prosze jeszcze raz o podanie typow .

Wspomne zeby lepiej byly 1333 , CL9 bo sa tansze a zawsze mozna je troche wykrecic .

beda one do MSI 870-C45

Zasilka : TAGAN 600 W

Athlon X3

Edytowane przez Baton27

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.