x-kom hosting

Monitor szaleje ...

mibart7
komentarz
komentarz

Z deka odświeżę, bo widzę, że macie (wydaje mi się) banalny problem, identyczny jaki ja miałem kiedyś. Specjalnie zarejestrowałem sie tutaj. :) Mianowicie moim zdaniem padł któryś z mikrostyków pod przyciskiem monitora. U mnie doszedłem do tego tym sposobem, że otworzyłem monitor i przy włączonym odpiąłem przewód biegnący od płytki spod panelu z przyciskami do płyty głównej monitora. Wtedy anomalie mi znikały. Najpierw miałem problem z przyciskiem kontrastu, włączał się na monitorze i "spadał w dół". Najpierw myślałem że to któryś z rezystorów na tej płytce. O ile dobrze pamiętamm to np. na jednej ścieżce wlutowane są 2 mikrostyki, z tym że jeden przez rezystor 10k a drugi 100k (lub 1k a drugi 10k, nie pamiętam). Dobrze jest sprawdzić najpierw mikrostyki miernikiem. Myślałem że uszkodzony będzie całkiem zwarty, ale on dawał bardzo minimalny opór, dlatego z początku nie wykapowałem go. I nie jestem już pewien ale mimo że włączał mi sie kontrast to uszkodzony był od jasności, czy jakoś tak. Najpierw podmieniłem mikrostyk z innym (od odświeżania obrazu), kontrast uspokoił się i przez pewien czas miałem spokój, potem zaczęło wariować odświeżanie. Wtedy byłem już pewien że to ten mikrostyk, więc go wylutowałem całkiem i juz kilka miesięcy mam spokój. Odswieżanie mam w menu, tak że na razie nie spieszę się z wlutowaniem, bo kupiłem juz nowy. Mam nadzieje że u Was jest to samo. Napisałem bo nie mogłem znaleźć tego problemu na necie i sam do niego doszedłem, a że nie jestem żadnym elektronikiem, a problem błahy. Rozpisałem się.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.