x-kom hosting

Pentium D 8xx, który najlepszy.?...

Który procek lepszy ???  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pentium d który najlepszy ?

    • -nieaktualne-
    • -nieaktualne -
    • 805 2x 2.66 GHz
    • 820 2x 2.8 GHz
    • 840 2x 3.2 GHz


drono
utworzono
utworzono (edytowane)

Nie będę krył lubię pograć ale czasem robię kilka rzeczy naraz co w moim przypadku obciąża procek :P aktualnie posiadam Intel Celeron d346 3,06 GHz
(bez komentarzy proszę, wiem że biją go AMD 1,6 GHz) i kartę nVidia G Force 8400 GS 512MB (ta karta podobno prockożerna) i zastanawiam się który będzie wydajniejszy, szybszy lepszy tak ogólnie :).

Edytowane przez Drono

bartek86
komentarz
komentarz

do gier teraz by się przydało coś lepszego ;]

Gość
komentarz
komentarz

E2200 jest na poziomie tego D945 ale dużo mniej się grzeje i mniej prądu wcina. Celeron to jedna totalna porażka, a Pentium D 945 niewiele lepszy od niego

ps. Wolałbym e2140 niż tego pentiuma D (tym bardziej, że po oc na poziomie 3GHz E2140 będzie dużo szybszym prockiem)

Tu masz testy: http://benchit.pl/procesory/ranking/1

  • Dobra wypowiedź 1
neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pentium d nawet bym nie patrzył to chyba najmniej udany procek od intela ;] Dwa piecyki w jednej obudowie (2x rdzeń pentium4) z tych dwóch zdecydowanie pentium dual core choć może lepiej coś wrzucić ;] napisz jaki masz model płyty głównej i ile do wydania ;]

Dodam że twoja grafika do gier także specjalnie się niestety nie nadaje :/ to grafika raczej do office-a, filmów i internetu niestety.

Edytowane przez neo10
  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Mam takiego grata i nie chodzi mi o gierki na poziomie assasins creed 2 czy nfs.undercover albo gta IV, posiadam Siemens Esprimo E, Płyta główna -
Siemens D2164-a1, ram 4x 256MB , i nie umiem zaaktualizować biosa bo nie wiem skąd wziąśc pliki off-line bo komp o którym mowa nie ma dostępu do neta
:( , chodzi mi poprostu o trochę lepsze gierki tak żeby zwiększyć fps.(jak będę miał lepszy procek to fps się zwięszy czy to ewidentnie zależy od karty?) i rozdę :D lubię klasyki typu Flatout 2 czy gta SA... i trochę lepsze. A to info z Everesta -

Właściwości BIOS'u:
Typ BIOS'u Phoenix
Data BIOS'u systemowego 11/17/05
Data BIOS'u wideo 05/06/09
DMI: numer wersji BIOS'u 5.00 R1.07.2164.A1

Producent BIOS'u:
Nazwa firmy Phoenix Technologies Ltd.
Informacje o produkcie http://www.phoenix.c...cts/default.htm
Uaktualnienia BIOS'u http://www.esupport....fm?refererid=40

Problemy i Sugestie:
Sugestia Are you looking for a BIOS Upgrade? Contact eSupport Today!
Sugestia BIOS systemu jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba.


Właściwości BIOS'u:
Sprzedawca FUJITSU SIEMENS // Phoenix Technologies Ltd.
Wersja 5.00 R1.07.2164.A1
Data wydania 11/17/2005
Rozmiar 512 KB
Urządzenia startowe Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
Możliwości Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, BBS
Obsługiwane standardy DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
Możliwości rozbudowy PCI, USB



Mój fundusz to jakieś 180 zł a nowsze procki niż e2220 są w tech. 45nm chyba że dostanę aktu do biosa :) proszę o pomoc , a jak jeszcze cos chcecie wiedzieć to piszcie :)

bartek86
komentarz
komentarz

te info z everesta nic nie mówi wszystko jest o biosie

Gość
komentarz
komentarz

Na tym kompie nie odpalisz żadnego DualCore ani C2D. Max to pentium D. Tu masz info o tym FS http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/ESPRIMO/E/EsprimoE5905.htm

A to info o najnowszym biosie z 2006 roku - nowszego nie ma!

[quote] 08.05.2006
BIOS - Change V5.00 Release R1.10.2164_A1
====================================================
- System Monitoring/CPU/BMC Heimdall:
Update BIOS to support latest changes for Intel
Pentium 4 (6xx) processors.[/quote]

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Ok ;]. Wielkie dzięki w takim razie poproszę żeby ktoś mi jeszcze powiedział jaki maksymalnie procek mógłbym wstawić (najszybszy) jaki to tylko możliwe i nie wiem czy na przykład Pentium D 960 (2x 3.6 GHz, 130 watt.) by mi zadziałał... bez aktu biosa ?? Mam zasilacz 250wat(chyba) i nie wiem czy wydoli.. I czy moje chłodzenie wystarczy.... krótko mówiąc jaki procek mam wstawić waszym zdaniem żeby był jak najlepszy i żeby się nie grzał i był zauważalnie lepszy od tego celerona.... (nie mam aktualnie możliwości zmiany zasilacza)

I jeszcze skąd mógłbym pobrać to aktu biosa bo jak na razie to nie mam możliwości OC'u a chciałby go podkręcić (celerona) o przynajmniej 10%.Z Góry wielkie dzięki za pomoc ;]:)

Gość
komentarz
komentarz

Przecież Ci napisałem, że BIOS ostatni jest z 2006 roku - na stronie producenta. Poza tym na tej płycie nic nie podkręcisz, bo jest to markowa płyta Fujitsu Siemens i ma ona zablokowane bądź niedostępne opcje podkręcania.

Bios i sterowniki masz tu: http://ts.fujitsu.com/support/downloads.html wybrać trzeba model: ESPRIMO E5905

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

No dobra, zaktualizowałem bios'a do wersji 08.05.2006 i jest git :). Ale na tej stronie -

http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/ESPRIMO/Datasheets/ds_esprimo_e%282%29.pdf

znalazłem info o tym że mój procek można upgradować do Intel pentium d 8xx a w tabelce widnieje d 820, czy to znaczy że mogę upgradować go tylko do wersji d 805-820 czy do wszystkich z serii d 8xx ?? I jeśli do wszystkich d 8xx to który
byście mi polecali ?? (Proszę o szybką odp. :);] )Pozdrawiam ;)

Gość
komentarz
komentarz

Przesiadka z Celerona D na Pentium D jest nieopłacalna ze względu na niską wydajność oraz dużą ilość wydzielanego ciepła.

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Do Sayan - No ok, bez obrazy;] ale skoro według ciebie ta zmiana jest nieopłacalna to powiedz mi na jaki procesor mam wymienić swojego intel celerona tak żeby się opłacało i żeby był kompatybilny bo ja innego lepszego nie znalazłem a ten komp dopiero co dostałem i na lepsze podzespoły mnie nie stać... (zwolennik dobrze i tanio) Zresztą zobacz na tym wykresie że d840 bije IC2D T7100 1.8GHZ który jest całkiem dobry -
http://benchit.pl/procesory/Intel/Pentium+D/840
Mam gdzieś ile tego ciepła wydziela byle mój zasilacz i chłodzenie wystarczyło...:/ Także mówię znajdź mi procek lepszy od d i kompatybilny z moim kompem to przyznam ci rację....

PS. Poprzednie pytanie dalej aktualne :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Największy problem stanowi płyta. Gdyby płyta obsługiwała PDC E2xxx to było by OK ;). Po pierwsze to wyniki testów syntetycznych, po drugie nie porównuj procesora ze stacjonarnego do procesora z laptopa. Ja napisałem co sądzę, a ostateczna decyzja należy do Ciebie  :). Wiadomo, że każdy chce mieć coś dobrego za małe pieniądze. 

Edytowane przez Sayan
  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Do Sayan i nie tylko...
Ale tak czysto teoretycznie ko który D8xx waszym zdaniem byłby najlepszy... ??

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

te pentiumy co podałeś to wszystko jedno i to samo tyle że te parę mhz daje tylko parę procent, jeśli masz słaby zasilacz to 805 (tdp 90w) jeśli mocniejszy to wtedy bierz 840(130w tdp), mój ma 45w tdp a i tak bije te obydwa na głowę :D

Edytowane przez matxxx
  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Do MATXXX, to zależy co rozumiesz przez słaby, bo na stronie producenta podaje że mogę mu spoko załadować D820 130W TDP
ale nie wiem czy są to dane uwzględniające obecny zasilacz - 270W. Jeśli tak to biorę d840 ;] Myślisz że ten PSU wystarczy ??

Gość
komentarz
komentarz

Podaj dokładniejsze dane nt. zasilacza. Podałeś moc, a potrzebny jest producent i model.

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Niestety Firma i model zasilacza nie jest mi obecnie znany ale wiem że nie był zmieniany...
Tu są szczegóły mojego modelu (e5905) - [url="http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/ESPRIMO/Datasheets/ds_esprimo_e(2).pdf"]pdf[/url]
Ale nie znalazłem tam marki i modelu zasilacza tylko jego parametry , nie wiem czy coś przeoczyłem czy nie ale poszukam jeszcze innych źródeł informacji i będe edytował post :D

-

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacze w składanych komputerach przez Della etc. mają wyliczone odpowiednio zużycie, więc śmiało możesz zmienić procesor. Karty wchodzą tylko low profile, więc nie ma go co przemęczyć - karty na low profile są mało wydajne i mają małe TDP.

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

O co chodzi z low profile ??(żółtodziób w tej dziedzinie) , oznacza to że nie mogę zamontować lepszej karty ?? A ewentualnie jak mogę sprawdzić jakie wejścia ma mój zasilacz i czym się charakteryzuję bo na zasilaczach się nie znam i na grafice też nie możliwe że chciałbym wymienić zasilacz ale nie znam się na tym ani na nazwach tych złączy , mógłbyś mi dać jakiś podstawowy tutorial abym mugł się zorientować na co mogę go wymienić (zasilacz) tak żeby był kompatybilny (i jaka karta byłaby dobra pod ten mój PCI-E x16) Z Góry dzięki :D;]:)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

 Low profile to karta niskoprofilowa czyli karta jest niższa niż typowa karta na płytę ATX :P. Lepsze karty nie mają tego typu konstrukcji. Zasilacza nie ma sensu wymieniać, ponieważ jak pisałem wcześniej karty niskoprofilowe nie mają zapotrzebowania na energię i ich wydajność krótko mówiąc jest żałosna. Gdybyś używał tego komputera jako stację multimedialną to można by wymienić, ale do gier nie ma sensu. Zamiast pakować kasę w nowy zasilacz czy grafikę lepiej odłożyć to na poczet nowego komputera ;).  

Edytowane przez Sayan
  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Choroba wiedziałem że lepiej będzie nie brać tego płaskiego kompa ale oczywiście stary wiedział lepiej bo jak zobaczył tego i rakiego w obudowie tower z P4 2.8GHz to wybrał mi tego esprimo bo ja nie mogłem przy tym być.... :( , a tak to gier ni obsługujących 2 rdzeniowego procka (kożysta tylko z jednego) to też lepszy będzie d840 czy może P4 3.8 HT 2Mb L2?? bo wydaje mi się że w tym wypadku lepszy będzie jednordzeniowy...., dobrze myślę ???

Gość
komentarz
komentarz

Pentium D będzie wydajniejszy niż P4 3,8 GHz.

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

W takim razie wielkie dzięki za szybkie i sprawne odpowiedzi:) Bardzo mi się przydały :D , A tak na marginesie: czyli jakbym chciał za jakiś czas kupić trochę lepszy sprzęt to do montażu najlepszych kart graficznych potrzebuję obudowę typu ,,Tower" :huh: ???

Gość
komentarz
komentarz

Obudowa musi ATX tower.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.