x-kom hosting

Jaki hosting wybrać?

nevermore
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie,

zastanawiam się jaki hosting wybrać. W internecie są setki ofert. Nie znam się na tym więc pozostawię ten wybór Wam (osobom obeznanym w tej dziedzinie).
Będzie to młody, lecz szybko i prężnie rozwijający się serwis. Jeśli biznes się przyjmie, istnieje możliwość zwiększenia parametrów serwera.
Na stronie będzie możliwość rejestracji, wystawiania ofert, płatności SMS, kupowania ofert. Serwis nie zajmie zbyt wiele miejsca. Z czasem zapewne liczba użytkowników oraz osób odwiedzających stronę wzrośnie, dlatego szukam firmy, która będzie oferowała zwiększenie parametrów serwera. Baza danych powinna być bardzo duża. Liczę na to, że strona będzie chodziła bardzo szybko a kontakt z firmą będzie również bardzo szybki oraz przyjemny.

Co polecacie? Proszę o uzasadnienie wyboru.

Pozdrawiam!


PS Żeby nie zakładać nowego tematu od razu spytam.. Wykupię domenę na okres np roku. Na kilka tygodni przed upływem terminu zdecyduję, że będę chciał być w posiadaniu domeny kolejne lata. Wystarczy, że napiszę do firmy, aby "przedłużyła" mi domenę (oczywiście zapłacę)? Czy jeśli ktoś zobaczy, że domena jest atrakcyjna i zarezerwuje ją przed tym, jak podejmę decyzję o "przedłużeniu" będzie miał możliwość zabrania mi domeny (oczywiście nie będę zalegał z opłatami)? Nie wiem na ile mam rejestrować domenę, ponieważ nie wiem jak to wygląda. Jeśli biznes się przyjmie nie mam zamiaru zmieniać adresu na nowy...

PS2 Radzicie wykupić tylko jedną domenę .pl, czy może wykupić wszystkie dostępne? Tzn na serwis można wejść wpisując x.pl/x.com/x.eu/x.net itd. Po wejściu w x.com przekierowuje osobę na x.pl. Czy ma to jakiś sens?

Edytowane przez nevermore

mydoom.h
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli wykupisz domenę, jest ona twoja do końca abonamentu i nikt nie może jej zabrać. (pomijając organy ścigania, jeśli zachodzi taka potrzeba)
Po roku domena jest na 15 dni w stanie kwarantanny, też możesz ją wtedy odnowić.

[quote]Wykupię domenę na okres np roku. Na kilka tygodni przed upływem terminu zdecyduję, że będę chciał być w posiadaniu domeny kolejne lata. Wystarczy, że napiszę do firmy, aby "przedłużyła" mi domenę (oczywiście zapłacę)?[/quote]
Zależy od firmy, nie każda jest "solidna".

[quote]zastanawiam się jaki hosting wybrać.[/quote]
Zapraszam do nas ;)

W profilu masz moje GG

Edytowane przez mydoom.h
mwpol
komentarz
komentarz

Witam

Polecam ofertę firmy ITL - www.itl.pl , spełnia ona wszystkie podane przez Ciebie wymagania, a dodatkowo mogę Ci ją polecić z własnego doświadczenia, bo sam jestem ich klientem. To co czynią ich atrakcyjnymi na tle konkurencji to przede wszystkim profesjonalne podejście do klienta (obsługa) i stabilne serwery

  • 2 tygodnie później...
Kalamazoo
komentarz
komentarz

TRZYMAĆ SIĘ Z DALA OD CALA!

Firma Cal.pl wyłączyła nagle przeszło trzydzieści naszych serwisów bez jakiegokolwiek wcześniejszego ostrzeżenia przez co przez 10 dni nie działały serwisy. Możecie sobie tylko wyobrazić jaki to miało negatywny skutek dla percepcji serwisów, pozycjonowania, zarobków – reperkusje takiego wyłączenie odczuwa się przez kilka miesięcy. Na dodatek, podczas naszych prób zaradzenia sytuacji, zamiast zaproponować jakieś rozwiązanie, najpierw pracownicy Cal milczeli przez dwa dni, nie odpowiadając na nasze maile, tickety, telefony, a później bezczelnie napisali, że dziękują za współpracę.

Na dodatek bezczelnie i bezpodstawnie oskarżyli nas o złamanie regulaminu ponieważ oświadczyli, że przekroczyliśmy "transfer i powierzchnię", przy czym nigdzie nie jest spracyzowane jakie są "dopuszczalne parametry" i parametry "obciążenia procesora" bo takich parametrów Cal.pl nie udostępnia swoim klientom. Nigdzie nie udostępniają licznika obciążenia procesora, poza ogólną informacją wykorzystania transferu i pamięci serwera, które były analogicznie 25% i 10%.

Punkt 2.12 sławetnego regulaminu Cal.pl mowi: „Administrator zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z Abonentem, w przypadku kiedy zakupiony przez Abonenta pakiet hostingowy używa za dużo zasobów sprzętowych, powodując trudności techniczne w pracy serwera. Abonent w takiej sytuacji powinien dostosować swój pakiet hostingowy do zużywanych zasobów serwerowych.”

Powyższy paragraf jest przykładem bezczelnej ignorancji, arogancji, niekompetencji i zrzucania całkowitej odpowiedzialności na klienta, który nawet nie wie o jakie konkretnie cyfry chodzi bo nie ma ich nigdzie udostępnionych. Nie udostępniają bowiem liczników, które pokazują obciążenie pamięci.

To firma Cal złamała umowę wyłączając nasze serwisy, przy czym nawet zablokowali nam nawet bezczelnie albo przez czystą głupotę, brak wyobraźni lub przez lenistwo, na dwa dni dostęp do naszych danych co jest zwykłym zaborem mienia i właśnie rozmawiamy z naszymi prawnikami w jakiej formie złożyć doniesienie do prokuratury i/lub złożyć pozew do sądu o rekompensatę za utracone dochody. Konsekwencję zastopowania serwisów będziemy odczuwać przez miesiące, co możemy udokumentować.

Przed tym incydentem, usługa ich był na niskim poziomie. Moja babcia zawsze powiadała „Tanie mięso psy jedzą” i takim „mięsem” nas karmią administratorzy Cal.pl. Nie odpowiadanie na maile, kilkudniowe reakcje na zapytania lub prośby to standard. Firma nie jest poważna i lepiej trzymać się od niej z daleka w imię sloganu:

„Z DALA OD CALA!”

  • 1 miesiąc później...
jah0people
komentarz
komentarz

Subdomena (subdomena.twrpowersystem.com) FREE!
Domeny Bez limitów
Subdomeny Bez limitów
Strony internetowe Bez limitów
Przepustowość Bez limitów
Przestrzeń dyskowa Bez limitów
Parkowanie domen Bez limitów
Dodawanie Domen Bez limitów
Przekierowania adresów URL Bez limitów
Konta e-mail Bez limitów
Konta FTP Bez limitów
Bazy danych MySQL Bez limitów
Dodatkowo Hosting obsługiwany jest z osobistego cPanelu dla każdego konta, które ma:
Video Tutorials Poradnik wideo z funkcji w cPanel ® *
Email

Webmail *
Przekierowania (forwards) *
Auto-responder (auto-responders) *
Filtry antyspamowe (Spam Filters) *
Pliki

Menadżer plików (File Manager) *
Kreator kopii zapasowych (Backup Wizard) *
Dysk internetowy (Web disc) *
Bezpieczeństwo

Menadżer blokowania adresów IP (IP Deny Manager) *
Menadżer szyfrowania SSL/TLS (SSL / TLS Manager) *
Bazy danych

Zarządzanie bazami danych (phpMyAdmin) *
Kreator baz danych (MySQL Database Wizard) *
Oprogramowanie / Usługi RVSiteBuilder ® Najlepszy na rynku kreator stron (Custom Website Design & Development) *
Fantastico De Luxe ® Instalator skryptów przy pomocy 3 kliknięć: *
Blogi (WordPress, b2evolution, Nucleus) *
Systemy zarządzania treścią
(Joomla, Drupal, Mambo) *
Ogłoszenia (Noahs Classifieds) *
Customer Relationship
E-sklepy (CubeCart, OS Commerce, Zen Cart) *
F.A.Q. (FAQMasterFlex) *
Forum (phpBB, SMF) *
Hosting Billing (AccountLab Plus, phpCOIN) *
Galerie zdjęć
Mailing Lists (PHPlist) *
Ankiety
*
Menadżer projektów (dotProject) *
Administratory stron
*
Wiki (TikiWiki CMS / Groupware, PhpWiki) *
Różne (Moodle, OpenX, PHPauction, phpFormGenerator, WebCalendar)
To i wiele więcej na : [url="http://twrps.ebookidealny.pl/ssp/1/#jahopeople"]Sprawdź[/url]

14-sto dniowy Trial za free!!

Potarski
komentarz
komentarz

Solidny hosting to tylko w ovh.pl i home.pl wg mnie. Ja tylko tam posiadałem solidny hosting.

  • 1 miesiąc później...
Hellu
komentarz
komentarz

bez limitu transferu, polecam : https://glowanet.pl/panel/aff.php?aff=589

sylwin
komentarz
komentarz

Ja natomiast zdecydowanie polecę [url="http://www.unixstorm.org/index.php?pp=8023"]UnixStorm.org[/url]
Zalety:
1. Brak awarii, szybkie serwery umiejscowione w Centrum Danych - ATMAN w Warszawie,
2. Świetny, rzeczowy kontakt, bardzo szybko odpowiadają na zadane pytania,
3. Szeroka oferta wyboru kont www,
4. Jak dla mnie bardzo dobra promocja - rabat 50%

  • 4 tygodnie później...
dominik86
komentarz
komentarz

Ja polecam hosting firmy 2hi. Jak na razie nie miałem powodu do narzekań. Wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony z ich usług. A obecnie mają np. taką promocję: [url]http://www.2hi.pl/promocja-domena.html[/url]

  • 2 lata później...
Gabriello77
komentarz
komentarz

Ja mam stronę firmową na prohoście, dodatkowo oferują 14 dni triala także warto spróbować, jak ci nie będzie pasować to wybierzesz inny.

http://www.prohost.pl/shop/category/compare/id/1/

grzesiekk13
komentarz
komentarz

www.webq.biz jest niezły. Polecam z doświadczenia :)

  • 2 tygodnie później...
sorcerer
komentarz
komentarz

Mogę polecić Group5. Niezła cena jak na konta bez limitu. Mają też dobrą ofertę hostingu SEO z dużą liczbą adresów IP.

  • 4 miesiące później...
4pc
komentarz
komentarz

Hehe... jeśli ktoś pisze wam, że hosting nie ma limitów, to jest to zwyczajny marketinowy bełkot - zapewniam.

Nie istnieje coś takiego, kwestia tego, jak bardzo hosting będzie obciążał procesor i pamięć ram.Im bardziej, tym prędzej wyleci.

  • 3 miesiące później...
Eskimo
komentarz
komentarz

hekko.pl-jak na razie zero problemów.

  • 3 tygodnie później...
4pc
komentarz
komentarz

A pokażesz swój serwis? Aktualnie na koncie za 44 zeta mam 4 wordpressy, ruch po 200 unikalnych, czyli niewiele, ale wyrabiam i z transferem i ograniczeniami co do parametrów.

MichuPC
komentarz
komentarz

Dopisze sie z troche innym pytaniem. Gdy wykupie domene za 0zł (np w home.pl) na rok to czy po roku bede zmuszony ja przedluzyc/zaplacic za nia czy normalnie moge ja "oddac" bez zadnych kosztow?

Wytapano z SGS3 Mini NFC

Asesor
komentarz
komentarz

Zobacz w regulaminie, pewnie tam mają wszystko opisane.

miszko
komentarz
komentarz

Możesz porzucić tą domenę i jej nie opłacić.

  • 2 tygodnie później...
4pc
komentarz
komentarz

Rzadko jest obowiązek przedłużenia domeny, ale co z tego, skoro i tak jej tam nie zostawimy, bo koszt przedłużenia jest z komosu...

Dochodzi trochę zabawy z transferem, ale wtedy można przenieść i płacić np. 54 zeta za PL, tyle płacę w Hekko.

  • 2 miesiące później...
Stuptik
komentarz
komentarz

Jaki hosting wybrać? Najlepszy! Idhosting przedstawia fajną propozycję, warto ją przejrzeć.

staron
komentarz
komentarz

Ja natomiast zdecydowanie polecę UnixStorm.org
Zalety:
1. Brak awarii, szybkie serwery umiejscowione w Centrum Danych - ATMAN w Warszawie,
2. Świetny, rzeczowy kontakt, bardzo szybko odpowiadają na zadane pytania,
3. Szeroka oferta wyboru kont www,
4. Jak dla mnie bardzo dobra promocja - rabat 50%

Unixstorm stanowczo odradzam. Mam wykupiony pakiet II na rok. Minęły jakieś dwa miesiące. Podpięte jest kilka domen, zainstalowane dwa wordpressy, przemo i mybb. Strony nie generowały żadnego ruchu. Nagle dostawałem maile o rzekomym przeciążeniu oraz cały transfer 10 GB poszedł z około 300 mb do 9 GB w dwa dni. Oczywiście cały czas namawiają mnie na wykupienie wyższego pakietu. Więc odradzam i sam już kupiłem serwer z kolega serwer na rok w az.pl

Od siebie polecam az.pl lub hekko.pl  

  • 4 tygodnie później...
4pc
komentarz
komentarz

Możliwe, że miałeś jakiś atak robotów spamujących i dlatego poszedł ci cały transfer - takie rzeczy się zdarzają.

Hekko rozumiem, bo korzystam, a czemu az? To raczej nie jest czempion wśród firm oferujących usługi hostingowe...

lukee8
komentarz
komentarz

http://www.000webhost.com/ - nie ma sensu sie pakowac w Polskie hostingi.

4pc
komentarz
komentarz

W polskie hostingi? No może w darmowe nie ma sensu, ale jaki problem widzisz w płatnych hostingach?

Siedzę na tanim hostingu i nie mam z nim żadnych problemów...

lukee8
komentarz
komentarz

Sa mniej stabilne. I podatniejsze na Ataki. Pozatym jezeli robisz strone nieprzyjazna temu systemowi lepiej miec na zagranicznym serwerze:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.