x-kom hosting

konfiguracja routera do upc

maateoo18
utworzono
utworzono

czy mozna bez wiekszych problemow skonfigurowac zwykly router do upc? konfiguracja pod neostrade nie sprawaiala mi problemu ale slyszalem ze technicy z upc za konfiguracje biorą 65zł od jednego komputera. serio to jest jakies pogmatfane? jak myslicie? dam rade zrobic to sam?

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

W sumie to podłączasz router do modemu wchodzisz w ustawienia routera ustawiasz hasło do wejścia na stronę z ustawieniami plus ustawiasz nazwę sieci wifi i hasło i tyle ;] bez porównania łatwiejsze niż ustawienia do neostrady gdzie trzeba jeszcze wpisać login i haslo do neostrady :P Pamiętaj tylko że router który miałeś do neostrady nie nadaje się do upc musisz kupić nowy ;]

Osobiście polecam produkty marki linksys.. może nie są najtańsze ale przynajmniej nie ma z nimi żadnych problemów ;]

Ostatnio instalowałem np tego: [url="http://allegro.pl/linksys-wrt54gh-router-switch-wifi-upc-dsl-zabrze-i1236461306.html"]wrt54gh[/url]

Sam używam tego: [url="http://allegro.pl/router-wrt54gl-linksys-wifi-dd-wrt-tomato-linux-i1232988333.html"]wrt54gl[/url] ale to już ponad 200zł ;]

Edytowane przez neo10
universal
komentarz
komentarz (edytowane)

Więc tak w konfiguracji routerów nie ma nic skomplikowanego poza wpisaniem mac'a. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to tak:
Start > Uruchom (albo z windowsa 7 w wyszukiwarke)wpisujesz cmd.exe > wpisujesz tam ipconfig /all i szukasz mac address > przypisujesz mac'a który ci się wyświetlił do routera > i gotowe
I tak robisz z każdym komputerem :P

Edytowane przez szaki
literówki Mac Address
szaki
komentarz
komentarz

W polskich wersjach systemów windows MAC Address występuje pod nazwą adres fizyczny. Tak jak napisał Universal odszukujesz pozycję Adres Fizyczny dla karty sieciowej na której działa internet bez routera i dopisujesz, bądź automatycznie klonujesz go w routerze. wcześniej jednak musisz sprawdzić umowę czy takie praktyki dopuszcza dostawca internetu.

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

Ustawienie tego jest konieczne tylko jeżeli zabezpieczasz dodatkowo sieć filtrowaniem adresów MAC. o ile się orientuje ;] a obejście tego przez włamywacza jest na tyle proste że nie ma co się w to bawić ;] wystarczy siec zabezpieczona wpa2 i dobre trudne hasło zmieniane co jakiś czas ;]

Polecam także zmniejszyć w ustawieniach moc sieci tak aby działała dobrze w obrębie mieszkania a nie dalej ;]


Jak ktoś nie ma pomysłu na hasło: http://generator.lanpolis.pl/

Edytowane przez neo10
szaki
komentarz
komentarz

Neo10 złoty tu chodzi o MAC po stronie WAN nie LAN

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

ok sry mój błąd ;] średnio się widzę znam na ustawieniach tej funkcji.. podłączałem już parę routerów pod różne kablówki i nigdy nic takiego nie ustawiałem ;]

Apropo dopuszczania przez upc do podłączania routera to w zależności od posiadanego pakietu jest podane ile można podłączyć komputerów np 25mb/s to 5 komputerów
choć ogólnie upc ani inne kablówki tego raczej nie sprawdzają

Edytowane przez neo10
maateoo18
komentarz
komentarz

ee to spoko ;P
dzieki chłopaki ;) już myślałem, ze bede musiał grzebać w configu tam gdzie słończe nie dociera i bawić sie w milion dziwnych znaczków ;D.
a siec bede zabezpieczał adresem karty sieciowej, wygodniej niż na hasło :)

Pzdr :)

  • 3 tygodnie później...
maateoo18
komentarz
komentarz

pozwolę sobię odświeżyć
mam już internet z UPC i router TP-link TL-WR340G.

Chciałem zabezpieczyć wifi ale mam mały problem. Wchodzę w MAC, aby przepisać ten adres fizyczny ale tam mam 2 linie, jedna do wpisania MAC a 2 do IP. Co mam wpisać w IP? Mam jeszcze napis Bind przy ktorym mogę zaznaczyć ptaszkiem.
w tym samym oknie mam jeszcze ARP binding do zaznaczenia (włączone / wyłączone).
Co z tym zrobić?

DHCP nie ruszać?

szaki
komentarz
komentarz

W zakładce Wireless -> MAC Filtering dpisujesz adresy które mają dostep do routera (allow) lub nie (deny)

maateoo18
komentarz
komentarz

No dzięki, wszystko podłączone śmiga, i jest fajnie.
Zabespieczylem sie haslem mysle ze w miare trudnym bo dosc dlugim, pomieszalem wielkosc liter i wplotlem cyfry nawet w srodku.

Zrobilem test prędkosci łącza na tym routerze przez polaczenie wifi nie najlepszego komputera z tym routerem, teraz o 21:33 i mam download 10,34Mbps, upload 0,6Mbps, ping 24ms, stabilność łącza 66,7%, tylko nie wiem co to znaczy.

Wniosek? Wcale nie trzeba wydawać kroci na router, czy komputer jesli jestesmy zwykłym, nie maniakalnym zjadaczem chleba :)
Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.