x-kom hosting

Jak wyłączyć filtrowanie adresów fizycznych MAC

Majster002
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie !

Niedawno Sprawiłem Sobie drukarkę [b]HP DESKJET F4580 series[/b] Jest to drukarka sieciowa z opcją WI-FI

Zainstalowałem ją na Laptopie (Windows Vista) i działa jedynie za pomocą Kabla USB ... opcji bezprzewodowej (sieciowej) nie da się włączyć dlatego ze podczas Diagnostyki Sieciowej znajdywany jest problem z siecią :

"Drukarka spróbowała połączyć się z siecią, ale nie otrzymuje żadnych danych. Może to być spowodowane filtrowaniem adresów MAC. Jeżeli funkcja filtrowania adresów MAC jest włączona i nie chcesz jej wyłączać, dodaj adres MAC drukarki do listy dozwolonych urządzeń bezprzewodowego punktu dostępowego lub routera. Adres MAC drukarki można znaleźć na wydruku raportu testu sieci bezprzewodowej."

Laptop łączy się z siecią za Pomocą [b]Routera Cerberus P6331-42 (ADSL2 + WiFi 802.11b/g) [/b]

Proszę o Pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nie wiem jak to zrobić.

Edytowane przez Majster002

szaki
komentarz
komentarz

Otwierasz przegladarkę internetową, w pasku adresu wpisujesz 192.168.1.100 Nazwa uzytkownika: admin, hasło: pentagram
Otwiersz zakładkę Wireless i ustawiasz jak na obrazku, robisz save i powinno zadziałać
[attachment=12382:29.08.01.jpg]

Majster002
komentarz
komentarz (edytowane)

Wystepuje problem .. gdy wpisuję Nazwe użytkownika i hasło, Klikam OK ... Na nowo wyskakuje mi to samo okno (na nowo bez Nazwy i Hasła) i nic sie niedzieje ...

wyżej jest cały czas ten sam Komunikat

[img]http://http://img829.imageshack.us/img829/7219/beztytuuik.png[/img]

Edytowane przez Majster002
szaki
komentarz
komentarz

Moze masz inne nazwe i hasło uzytkownika, te co podalem są domyślne i w 90% przypadków nikt ich nie zmienia. Poszukaj nazwy i hasła jesli nie to czeka cię restet routera i ustawianie od nowa

Majster002
komentarz
komentarz (edytowane)

OK ! Przepraszam Mój Błąd ... inne Hasło

A co mi Radzisz ?

Lepiej dodać Drukarkę("Adres MAC drukarki można znaleźć na wydruku raportu testu sieci bezprzewodowe" - gdzie to jest ?)
czy wyłączyć MACa ?

Edytowane przez Majster002
szaki
komentarz
komentarz

Jesli wyłaczysz filtr to podłaczyc moze się kazde urządzenie z Wi-Fi ktore zna hasło do sieci. Jesli właczysz filtr i dodasz drukarkę, to kazde nowe urządzenie z Wi-Fi tez bedziesz musiał dodać do listy adresów MAC inczeej się nie połaczy takie małe zabezpieczenie, żeby obce urzadzenia się nie podłaczały

Majster002
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepiej dodam Drukarkę, ale mam nowy problem

"Adres MAC drukarki można znaleźć na wydruku raportu testu sieci bezprzewodowe" - gdzie to jest ?

Edytowane przez Majster002
szaki
komentarz
komentarz

To musiałbym spojrzeć w manuala do drukarki, Ty zajrzyj pod spód drukarki na tabliczkę znamionową moze tam jest adres MAC napisany, coś w ten deseń 00:0A:E6:3E:FD:E1

To napisano w instrukcji
Drukowanie strony konfiguracji sieci
Naciśnij i przytrzymaj przycisk Skanowanie, aby uruchomić test i wydrukować strony
konfiguracji sieci i testu sieci.

Majster002
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za Pomoc !

Adres MAC znalazłem podczas Instalacji po tabliczki pod drukarką takiego numeru nie było


Bardzo Dziekuje za Pomoc ! drukarka działa Bezprzewodowo !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.