x-kom hosting

Monitor LCD - pytanie

KamilFan
utworzono
utworzono

Siemka. Właśnie kupiłem sobie nowy monitorek Samsung SyncMaster 940N. I mam pytanko ;)

Bo jak siedze i patrze w niego, to zawsze góra ekranu jest ciemniejsza, a dół jaśnijeszy. I nie ważne jak stane. Jak stoje nad nim, góra się rozjaśnia, ale dół jeszcze bardziej się rozjaśnia.

Czy w monitoprach LCD zawsze jest tak że dół jest jaśniejszy a góra ciemniejsza. Nie ważne jak stane. Jak stoje nad monitorem, rozjaśnia się cały ekran, no ale dół zawsze jest jaśniejszy , chociaż góra tez sie rozjaśnia.

Mam 19 cali ;)

rafal16
komentarz
komentarz

To jest minus niektórych monitorów LCD -nierównomierne podświetlenie matrycy. Niestety nic z tym nie poradzisz. Objawia się to głównie w monitorach 19-calowych,ale występuje także w mniejszych.

KamilFan
komentarz
komentarz

Aha to trudno :)Najbardziej mnie wkurza to jak:

Jak oglądam film, i siedze normalnie na przeciwko moniotra, i np. w filmie jest noc. To dół filmu jest taki bardziej szary, a im wyżej tym ciemniej :P .I np pół filmu jest jaśniejsza , a pół ciemniejsza. Jak jest dzien w filmie to tego nie widać , ale jak jest noc, to widać ze pół jest taka bardziej szara , a druga pół ciemniejsza :P

A druga sprawa to ekran mi miga lekko. Mam ustawione odśiweżanie na 180 HZ jak dam mniej to jeszcze bardziej migocze... Ale śmieszne jest to , że jak się właczy czajnik elektryczny to jeszcze bardziej...miga... Tak samo z odkurzaczem.... Możę mam złe uziemienie ?? bo moja listwa do kompa kiedys... sie zapaliła... bo było w bloku jakieś zwarcie...

rafal16
komentarz
komentarz

spróbuj podłączyć do innego kontaktu i koniecznie wymień listwę. Coś te odświeżanie dziwne -180?

KamilFan
komentarz
komentarz

Nie wiem, wczoraj był kolo od kompa i tam dał. Moge miec 60 Hz, 70 Hz, 80 Hz itp. Ale na 180 HZ najlepiej mi chodzi.

Kolo powiedział że najlepiej, byłoby zformatować kompa, i od nowa zainstalować system zeby wszystko jest ustawiło od nowa.

No tą liste kupie, bo było jakieś przebicie w niej i moze dlatego drga lekko ekran:P

rafal16
komentarz
komentarz

z tą częstotliwością to tak możesz jeszcze sprobować:

zaznacz opcję <ukryj tryby których nie może wyświetlić ten monitor>

i daj najwyższą wartość

Jeżeli nie pomoiże to zrób coś ze swoim prądem :). Aha możliwe że ta matryca źle świeci właśnie przez problemy z napięciami monitora itp.

KamilFan
komentarz
komentarz

Nie wiem, mam nową listwe i jeszcze bardziej miga. Nic z tego nie czaje :( .

Co ja mam z tym zrobic nie wiem. U gościa w sklepie działa super, nic nie miga. A u mnie nie....

Może to karta graficzna?? ale wątpie. Mam Radeon X550 , i wątpie ze to z tego. Nie wiem co mam zrobic. Jestem załamany :(

A czy złe zainstalowanie monitora moze byc problemem??

5yi6mit.jpg

Nie wiem czemu pisze Lokalizajca : Na Radeon X550 hyymm

A czy format kompa coś da?????????????

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.