x-kom hosting

Nieuczciwi sprzedawcy w sieci

Igorrodz
komentarz
komentarz

Sam posiadasz większość sprzętu z Morele.net więc nie narzekaj ;)

Poza tym jak znasz lepszy i bardziej obiektywny (oraz popularniejszy) portal opiniotwórczy oraz lepsze czasopismo o szerokopojętej tematyce komputerowej dla początkujących to nam pokaż (napisz) o które Ci chodzi. Krytyka jest dobra, ale rzeczowa - a ja rzeczowych kontrargumentów w Twoim poście (niestety) nie znajduję :E

Gość
komentarz
komentarz

Bo ja mam rabaty :E

Morele mogę polecić bo kupuje tam od dawna i na tym wyrobiłem opinie a nie na podstawie opineo gdzie 5 tys osób podstawionych może dać dowolną notę każdemu sklepowi jak ten w to zainwestuje. A gazetki wybacz ale to komercha więc poza tym że Morele stoi finansowo dobrze to nic wiarygodnego wielce nie widziałem. Kupujemy tam gdzie jest korzystnie i mamy pewna gwarancję. W Ram.necie ją mamy a to że sprzęt czasem idzie 2 tygodnie to nie problem jak masz coś 20% tańsze niż gdzieś indziej.

Igorrodz
komentarz
komentarz

I co w związku z tym? Chwalisz się czy co? Każdy może rabat otrzymać, wystarczy albo kupić sprzęt za 1500zł albo po prostu napisać do [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showuser=87358"]pana Mateusza Zembali[/url], który na pewno jakiś mały (albo większy) dodatkowy rabacik załatwi. A jak wiesz grosz do 'grosza a będzie kokosza'. Odnośnie samych cen to wszystko już chyba zostało wyjaśnione tutaj: [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=234642&view=findpost&p=1386283"]http://www.forumpc.p...dpost&p=1386283[/url]

Ale... ale w dalszym ciągu nie uargumentowałeś dlaczego, jak napisałeś "[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Opineo to śmieszny portal." Skoro tak jest, to może mi wytłumaczysz dlaczego - i pewnie zmienię zdanie (jeśli tylko Twoje argumenty będą rzeczowe). [/font][/color]

Gość
komentarz
komentarz

Nie chwale a radzę aby każdy z tego forum targował rabat. Bo jest śmieszny z założenia , bo tak mi się podoba bo mam takie zdanie bo mam do tego prawo :E Masz z tym problem?

Ja nie oczekuje abyś zdanie zmieniał chłopie bo mnie ono najmniej interesuje :)

Nie róbmy offtopu bo to niepotrzebne ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Sicknature' timestamp='1325854321' post='1412820'] Nie chwale a radzę aby każdy z tego forum targował rabat. [/quote]
Nie można tak było napisać od razu? Dzięki temu uniknęlibyśmy niepotrzebnej polemiki w tym zakresie.

[quote name='Sicknature' timestamp='1325854321' post='1412820'] Bo jest śmieszny z założenia , bo tak mi się podoba bo mam takie zdanie bo mam do tego prawo [/quote]
Bo tak i już! Naprawdę bardzo rzeczowy i konstruktywny argument.

[quote name='Sicknature' timestamp='1325854321' post='1412820'] Nie róbmy offtopu bo to niepotrzebne [/quote]
Dyskusja na temat dobrego sklepu czy rzeczowej opinii o większej ilości sprzedawców zamieszczona w temacie o nieuczciwych sprzedawcach w siecii to Twoim zdaniem offtop?

trusiaczek
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja tez cos dodam.

Komputer Świat to porządne czasopismo dla poczatkujacych. Maja wieksze pojecie o sprzecie niz Tobie sie wydaje. Malo tego, wiesz o tym ze oni jako jedni z pierwszych zrobili recenzje procesora i7 [b]2700k[/b]? :E
Co niektórzy na forum wtedy nie wiedzieli, ze takowy istnieje.

A po drugie tez chce abys podal tytyul lepszego czasopisma komputerowego. ;>

Edytowane przez trusiaczek
Gość
komentarz
komentarz

Ja nie neguje ich wiedzy na litość boską tylko piszę że jak każde pismo komercyjne można wpłynąć na to co oni piszą. :E a zresztą każdy ma swoje zdanie więc każdy je tu może wypowiedzieć.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja osobiście czytam (nie zawsze ale jednak) Komputer Świat i widzę, ze nie jest to zła gazeta, sporo się z niej nauczyłem odnośnie sprzętu. Nie zauważam też, aby KŚ było manipulowane czy sterowane. Gdzie to zauważasz, ze tak piszesz?

Zresztą, zresztą każde czasopismo, każdy portal i każda osoba, która się wypowiada może być w jakiś sposób zmanipulowana i wypowiada się tak, jak manipulujący chce - są przecież różne socjotechniki. Bo i tak we wszystkim generalnie chodzi o pieniądze czy wpływy, niekoniecznie polityczne ale jednak. I tak przykładowo swoimi wypowiedziami na forum próbujesz wpłynąć na postawy i wybór userów (w zakresie sprzętu) - czyż nie jest to swoistego rodzaju manipulacja?

Zgadzam się więc z tym artykułem (raczej: informacją prasową) który określa, ze [b]sklep Morele.net jest drugim najlepszym internetowym w Polsce[/b] - a co za tym idzie jest bardziej uczciwy niż inne, jest popularniejszy i rzetelniejszy. Zresztą tysiące kupujących i opiniujących nie może się mylić: "Vox populi - vox Dei".

Edytowane przez Igorrodz
Gość
komentarz
komentarz

Nie twierdzę że nie jest najlepszym 2 sklepem w Polsce tylko że mają za drogo. A nie musieli by mieć, no ale chęć zysku każdy ma. Ja w Ram.Net tez kupuję i nie narzekam , ty za to zawsze Rama negujesz i krytykujesz tak jakby ktoś ci za to właśnie płacił :E

I dodam na koniec że zawsze rama polecał będę ;) pomimo waszej straszliwej bulwersacji bo wiem że na sklepie można polegać a czas wysyłki nie każdy musi mieć zrealizowany w 48H.

Igorrodz
komentarz
komentarz

@Sick
Możesz polecać ten sklep, wolno Ci (w demokracji nie ma cenzury lecz jest wolność słowa, pluralizm i zgoda na polemikę) - są oczywiście i osoby zadowolone z zakupów w tym sklepie (na Opineo sklep Ram.net.pl też ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy), zatem nie tylko Ty jesteś zadowolony. Tak samo zresztą są osoby zadowolone z kupowania w Pixmanii czy od E-N-T-E-R-A mimo, iż Ci sprzedawcy uznawani są za nieuczciwych (z różnych powodów) - ale mają też zadowolonych klientów. Ja nie polecam ani tych ani tamtego sklepu, bardziej polecam sklepy rzetelniejsze: Morele.net, Agito, Proline, Arest, Optimal.24 (mój sklep 'na mieście' ;)).

Chyba tyle (na razie) w temacie.

Alron
komentarz
komentarz

A to i forumowy troll dorzuci swoje dwa grosze...

Co do ram.net.pl - zgadzam się, że ceny są tam najniższe w Polsce i sklep jest godny uwagi (szczególnie, że mam do niego całkiem niedaleko), jednak osobiście, kupując w nim marne 3 rzeczy miałem mnóstwo problemów - pasta termoprzewodząca została mi dostarczona po miesiącu, wentylatory przyszły połamane i sklep ich nie chciał wymienić - musiałem wysyłać do producenta. Na szczęście myszka przyszła bez problemu. Osobiście uważam, że jeżeli komuś zależy na najniższych cenach - ram.net.pl jest bardzo dobrym sklepem. Jeżeli ktoś jednak docenia takie szczegóły jak kontakt z serwisem (na pytanie nt. CM Elite 430 odpowiadali mi niemalże miesiąc), czas otrzymania przesyłki czy problemy w przypadku awarii sprzętu to sklepu nie jestem w stanie polecić takiej osobie.

Z morele.net nie miałem problemów. Jednak ceny, tutaj się zgodzę, mają okropne. Często w komputroniku się trafiają lepsze promocje, niż w morele.net.

Przemek89k
komentarz
komentarz

[quote]Ja nie neguje ich wiedzy na litość boską tylko piszę że jak każde pismo komercyjne można wpłynąć na to co oni piszą.[/quote]

Gdyby rzeczywiście było tak jak piszesz, to raczej nikt nie kupowałby czasopisma które manipuluje odbiorcami - oczywiście istnieją sponsorzy, którzy dostarczają swój sprzęt, jednak nie wpływa to na wyniki testów czy końcową ocenę.
Komputer Świat to czasopismo z rzetelnymi testami i masą porad komputerowych, które napisane są prostym językiem.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Przemek89k' timestamp='1325868816' post='1413187'] oczywiście istnieją sponsorzy, którzy dostarczają swój sprzęt, jednak nie wpływa to na wyniki testów czy końcową ocenę. [/quote]
Również związany z FPC portal infoBit posiada sponsora, który dostarcza mu sprzętu. Czy zatem twierdzić, że wyniki testów na tym portalu sż zmanipulowane? A przecież sprzętu dostarcza drugi największy sklep komputerowy w Polsce... Zgadzam się zatem z userem Przemek89k że nie ma w czasopiśmie Komputer Świat manipulacji - nie widzę manipulacji w gazecie, on nie widzi i rzesza kupujących nie widzi. Zatem dlaczego miałaby ona być i czemu służyć? Heh :E

Osobiście polecam czytanie tej gazety początkującym komputerowcom - bo warto. I na takiej lekturze zyska taki ktos nie mniej niż z pisania na forum, z wiadomości które tam uzyska. Ja swoją poważną 'przygodę z komputerem' zaczynałem od lektury tego czasopisma. Warto było.

  • 1 rok później...
Mycobacterium
komentarz
komentarz

HA ! to jest jeszcze nic szanowni ... 

Posłuchajcie tego, dziwne, że nie trafiło jeszcze na 1 strony gazet :) 

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

MEDIAMARKT Mi polecił lapka asus k53sd zapłaciłem za niego 4200 zł na raty . Powiedziano mi że każda najnowsze gry wejdzie na wysokich wymagania że to najlepszy laptop i td.

Edytowane przez konrad572
  • 2 lata później...
misza56
komentarz
komentarz

Daj spokój, nam firma wcisnęła beznadziejną odzież za taką w cenie Kruko.pl i jestem tak zła, bo w tej cenie rzeczywiście mogliśmy ubrać naszych pracowników na maxa.

  • 4 tygodnie później...
qlopek999
komentarz
komentarz

Ja to nie kumam takich oszustów. Jak mozna oszukiwac klientów? Mysla ze nikt sie nie dowie? przeciez zaraz oszukany klient napisze o nim w sieci i wszyscy beda wiedziec ze ten pan to oszust :) 

  • 3 miesiące później...
bezi62
komentarz
komentarz

 

Nie kupujcie na ESC.pl 

 

W sierpniu sprzęt za ponad 5 tysięcy złotych, a dopiero od jakiś 2 tygodni zacząłem z niego korzystać. Wydałem 550zł  na nową płytę główną powyrywali piny i twierdzili że to usterka mechaniczna, pokrzywili chodzenie na procku i na końcu okazało się że procek jest walnięty i poszedł na gwarancję. 3 razy komputer jeździł na gwarancje ale u nich w magiczny sposób zawsze działał. Oby te 3 lata gwarancji zleciały bez awarii.

  • 3 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Zatem opowiem swoją historię z pewnym sklepem stacjonarnym ze sprzedażą internetową.
Sklep nazywa się Extreme-PC we Wrocławiu (okolice dworca Świebodzkiego). 
Zakupiłem tam na swoją osiemnastkę dość przyjemne głośniki 2.0 firmy Genius, całość wykonana z drewna, bardzo dobre pasma przenoszenia i nie spotykane jak na tamte czasy magnesy neodymowe.
Szczęśliwy że pozbędę się pierdziawek Logitech-a , podłączyłem je i dowaliłem basem. Zamiast czystego basu, z prawego kanału dobyło się pierdzenie sąsiada, zaś z lewego - dźwięk tak pięknie wchodził jak po lubrykancie.  Winowajcą była dziura na membranie mid-low. 
Niewiele myśląc, tego samego dnia spakowałem do kartonu głośniki, zabezpieczyłem styropianem i pojechałem do sklepu stacjonarnego. 
Położyłem głośniki na ladzie, tłumacząc że właśnie przyszły uszkodzone. Sprzedawca dał karton do serwisanta , aby ten obejrzał wymienioną przez moją skromną osobę usterkę.
Usłyszałem jak gra muzyka, minęło z 10min; głośniki do mnie wracają.
"Stracił Pan prawo gwarancyjne, membrana jest wbita do środka, nie naprawimy tego Panu". Wbili mnie membranę, aby nie wymieniać sprzętu.
Całość przed pójściem na serwis była obfotografowana, zaś ten - uszkadzając jeszcze bardziej sprzęt, odmówił usługi gwarancyjnej.
Grzecznie poinformowałem sklep że oni mnie to naprawią tak czy siak, gdyż inaczej finał akcji będzie w sądzie. 

Wpierw wysłałem list za potwierdzeniem odbioru do polubownego załatwienia sprawy - czyli ja im daję głośniki, zaś oni mi je wymieniają bądź też naprawiają.
Odpowiedź była odmowna. 
Sprawa trafiła do rzecznika praw konsumenta, ten wysłał odpowiednie listy o mocy prawnej (w tym informujące o toczącym się postępowaniu prawnym).
Odpowiedź była odmowna.
Po dostarczeniu informacji o zakładanej sprawie sądowej, wraz z podstawą prawną. 
Odpowiedź była pozytywna.

Także 3 miesiące psucia nerwów z powodu nieuczciwego sprzedawcy. Osobiście nie polecam, może po tych kilkunastu latach jest już lepiej. Ja będę ich omijać szerokim łukiem, bądź nawet nie wchodzić na stronę.

Pozdrawiam.

  • 2 miesiące później...
roberto1233
komentarz
komentarz

Urząd Ochrony Konsumenta - nie bójcie się zglaszać nieuczciwych praktyk sprzedażowych. Sami nic nie zdziałacie, chyba ze zgłosicie sprawę na policję

 

  • 2 tygodnie później...
rolasek1
komentarz
komentarz

najlepsi są ci, którzy sprzedają używane części samochodowe , igła lalka, babcia dziadek jeździł itd, a w rzeczywistości ,najgorszy złom

  • 4 tygodnie później...
buka133
komentarz
komentarz

No sprzedają używane a potem lipa wychodzi,

  • 2 lata później...
Daniek123
komentarz
komentarz

Trzeba na takich uważać niestety. W sieci nie ciężko o oszustów. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.