x-kom hosting

Monitor robi się czarny Pomocy!

matis1313
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Mam problem ze swoim sprzętem. Na początek może opisze sprzęt:

AMD Athlon 6000+ x64+chłodzneie Spartan/Gigabyte MA785GM-US2H(ze zintegrowana kartą graficzną ATI HD4200)/ATI Sapphire hd4850/SG320gb/WD160gb zasilacz white energy 500W System to windows 7 x64 Ultimate Edition.

A teraz co się dzieje:

Podczas pracy czy to na przeglądarce czy grze o większych lub mniejszych wymaganiach nagle ekran monitora robi się czarny no i trzeba zrestartować kompa :/ Po zgaśnięciu monitora wszystkie wentylatorki jak i diody działają nie gasną.
Dzieje się to nie cze sto raz na dzień po prostu kiedy się mu zachce niejest to jakieś regularne.

Prosze o Pomoc jakieś porady w zdiagnozowaniu przyczyny. Pozdro!

Edytowane przez matis1313

Tom47
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie jestem jakimś specjalistą, ale wydaje mi się, że problem może leżeć po stronie karty graficznej. Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy chcesz zagrać w jakąś grę, wiadomo, że są to programy, które mają największe wymagania, co do grafiki. Na moje oko szukałbym przyczyny w karcie graficznej. Jeżeli masz jakąś inną kartę np.: od znajomego, z innego kompa podpiąć tę drugą i sprawdzić, czy problem nadal będzie występował- jeżeli nie to mamy przyczynę, a jeżeli tak? No cóż może jakieś programy do diagnozy jak poszukasz, to myślę, że bez problemu coś znajdziesz. Jest mnóstwo stron z darmowym oprogramowaniem np. dobreprogramy. Pozdrawiam.

Edytowane przez raazor90
usuwam niepotrzebny cytat
matis1313
komentarz
komentarz

Hmm... dzieje się to nitylko na Grach które są wymagające graficznie :/ ale nawet na Tibii się to dzieje ale mam pokładowego hd4200 więc moge na niego sie wrzucic to zobacze czy dalej bedzie czy nie :)

Doszedł nowy objaw a mianowicie podczas gry komp sie zawiesza i po 5s wyskakuje bluscreen :/

ebx
komentarz
komentarz

Miałem to samo z zasilaczem z czarnej listy. Kartę, procka i płytę wysyłałem na gwarancje po 2 razy i było to samo. Gdy kupiłem nowy zasilacz tym razem Tagana problem ustąpił.

matis1313
komentarz
komentarz

Poszukalem poszperalem z kolega zauwazylismy ze napiecia na procku sa zbyt duze wiec przeszlismy na plycie glownej w tryb manualny i ustawilismy nizsze wszelkie objawy ustapily wszystko funga jak marzenie teraz patrze temp na CPU podczasz full stress niewychodzi powyzej 55*C a plyty glownej 60*C a przedtem siegaly 80 przy poziomie mozilli a stresa wytrzymywaly 20s i awaryjny off :) Pozdrawiam temat do zamkniecia :P

Sorki za pisownie niemam Polskich znakow :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.