x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

Zarov
komentarz
komentarz

Zadania pomagamy robić a nie robimy.

  • 2 tygodnie później...

darksear
komentarz
komentarz

mam przedstawić, jakieś moje zainteresowania na angielski i prze 2 minuty mówić o nich wybrałem więc Japonię przekopiowałem z angielskiej Wikipedii i czy moglibyście powiedzieć czy się nadaję natką prezentacje bo rozumiem tak 3 po 3, daję plusy i proszę o pomoc

jakby się jeszcze dało to tak z ogólna przetłumaczyć

Japan is an island country in East Asia. Located in the Pacific Ocean, it lies to the east of China, Korea and Russia, stretching from the Sea of Okhotsk in the north to the East China Sea in the south. The characters that make up Japan's name mean "sun-origin", which is why Japan is sometimes identified as the "Land of the Rising Sun".Japan comprises over 3,000 islands,[1] the largest of which are Honshū, Hokkaidō, Kyūshū and Shikoku, together accounting for 97% of land area. Most of the islands are mountainous, many volcanic; for example, Japan’s highest peak, Mount Fuji, is a volcano. Japan has the world's tenth largest population, with about 128 million people. The Greater Tokyo Area, which includes the capital city of Tokyo and several surrounding prefectures, is the largest metropolitan area in the world, with over 30 million residents.Archaeological research indicates that people were living on the islands of Japan as early as the Upper Paleolithic period. The first written mention of Japan begins with brief appearances in Chinese history texts from the first century AD.Influence from the outside world followed by long periods of isolation has characterized Japan's history. Since adopting its constitution in 1947, Japan has maintained a unitary constitutional monarchy with an emperor and an elected parliament, the Diet.A major economic power,[2] Japan has the world's second largest economy by nominal GDP. It is a member of the United Nations, G8, G4 and APEC, with the world's fifth largest defense budget. It is also the world's fourth largest exporter and sixth largest importer and a world leader in technology and machinery.
Zarov
komentarz
komentarz

Hmm, nie czytałem jeszcze całego ale jak o zainteresowaniach to czemu opisujesz Japonie? Raczej skup się na tym czemu Japonia, co Cię w niej najbardziej interesuje itd.

Kurzun
komentarz
komentarz

Przecież ten tekst jest bardzo prosty. Po za tym nikt Ci nie przetłumaczy bo sam musisz się tego nauczyć.

darksear
komentarz
komentarz

wiem, że jest prosty, ale chodzi mi o te skróty

Zarov
komentarz
komentarz

Nie myśl o skrótach jak tekst jest o kraju a nie zainteresowaniach.

kucharz-dbv-pl
komentarz
komentarz

Zadanie - opisz program manager wydruku systemu Windows

Bardzo proszę w miare szybką odpowiedz.

Zarov
komentarz
komentarz

Czasami się zastanawiam czy tak ciężko jest przeczytać pare postów wyżej gdzie powiedziano że nie robimy zadań.

mAgneS
komentarz
komentarz
Czasami się zastanawiam czy tak ciężko jest przeczytać pare postów wyżej gdzie powiedziano że nie robimy zadań.

A ja się cieszę, że przynajmniej już nikt nie odpowiada na takie prośby o wyręczanie w pracach domowych. Możemy podpowiedzieć, sprawdzić, wskazać ewentualne błędy...

Bardzo proszę w miare szybką odpowiedz.

Takie teksty nic tu nie pomogą.

Gość
komentarz
komentarz

Mamy na pokładzie jakiegoś chemika? Bo dzisiaj, dzień przed klasyfikacją sie babce od chemii przypomniało ze mam 1, a cały czas szmata mowila ze mi 2 wychodzi...

Jacy niektórzy nauczyciele są pier***nieci ... żal <_<

Whatever... Potrzebuje kogoś kto mi wytłumaczy reakcje utleniania-redukcji (redoks) albo obliczenia stechimetryczne, zależy co uważacie za ważniejsze (ja z tego co pisze w książce nie zrozumiałem nic...). A najlepiej w sumie jakbyście mi obie rzeczy wytłumaczyli jakoś z polskiego na nasze :mellow:

vocativus
komentarz
komentarz

redoks to masakra ale stechiometria jest prosta i na 2 wystarczy. Przykładowa reakcja:

Na2SO4 + 2HCl -> H2SO4 + 2NaCl

przed kwasem solnym stawiasz 2 i przed chlorkiem sodu też bo kwas siarkowy który powstaje ma dwa wodory w cząsteczce, a w cząsteczce siarczanu (VI) sodu masz dwa sody. Zapodaj jakimś przykładem którego nie rozumiesz

mat159
komentarz
komentarz

Pomoglbym bardzo chetnie, ale tlumaczenie na odleglosc takiego czegos chyba mija sie z celem...

W stechiometrii jest dosc prosto: musisz zrobic tak zeby po prawej i lewej stronie rownania byla ta sama ilosc wszystkich atomow (np. po lewej X jakichs atomow i Y innych, to po prawej tyle samo.)

Redoksy to w sumie tez matematyka, wystarczy nauczyc sie zasad obliczania stopni utlenienia. Ale jak mowie, najlepiej byloby poprosic kogos kto sie mniej wiecej w tym orientuje zeby bezposrednio to wyjasnil. Albo uwazac na lekcji :P

Vocativus: akurat reakcja przez Ciebie podana zachodzi w przeciwna strone :P ale nie o to tu chodzi :D

vocativus
komentarz
komentarz
kurat reakcja przez Ciebie podana zachodzi w przeciwna strone

to już szczegół. Chodzi o zasade heh :P

Kiedyś kuzynce tłumaczyłem chemie przez skype'a rysując na kurnik.pl w kalamburach. Udało sie hehe.

Edit: znalazłem stronkę z przykładowymi zadaniami ze stechiometrii: http://www.gdynia.mm.pl/~drake87/drake87/5/51/A/5102006.html

Gość
komentarz
komentarz

No na przykład coś takiego:

"Oblicz pojemniść w dm3 jaką zajmuje:

a ) 15moli H

b ) 0,5 mola metanu"

No i teraz tak:

1 mol, wszystkich substancji w warunkach normalnych to 22,4dm3, tak?

Więc: 1 mol H - 22,4dm3

15 moli H - 15 x 22,4dm

czyli 15 moli = 336 dm3?

b ) 1 mol - 22,4dm3

0,5 mola - 1/2 x 22,4

czyli 0,5 mola metanu = 12,2?

vocativus
komentarz
komentarz

wszystko sie zgadza poza:

1 mol, wszystkich substancji w warunkach normalnych to 22,4dm3, tak?

substancji gazowych!

Gość
komentarz
komentarz

Mhm... a takie coś:

"Oblicz ile moli zawartych jest w:

a ) 20g tlenku węgla

b ) 14g pierwiastkowej siarki"

AD a) n=m/M (n- liczba moli, m - masa substancjii w gramach, M - masa molowa)

n=20/1

n=20g

AD b ) n=m/M

n=14/1

n=14g

Coś za łatwo poszło... :angry:

mat159
komentarz
komentarz

Popatrz na uklad okresowy i wartosci mas, masa molowa CO to 12+16g/mol, a siarki 32g/mol. Po za tym tok rozumowania bdb :)

Aha, i jeszcze liczby moli nie wyraza sie w gramach tylko w jednostce "mol".

vocativus
komentarz
komentarz

a) (ten tlenek węgla to tlenek węgla IV?)

obliczam masę 1 mola tlenku węgla (IV): 2*16+12 = 44g

44g - 1 mol

20g - x

x = 20/44 = 0,45mol

B )

siarka: masa 1 mola = 32g

32g - 1mol

14g - x

x = 14/32 = 0,4375mol

Wzór dobry, ale gorzej jak go zapomnisz :) dlatego spróbuj jeszcze liczyć proporcją

sim60
komentarz
komentarz

hmm.. babka z matmy dała coś takiego:

Dana jest funkcja liniowa f(x) = - 4x + 8. Napisz wzór funkcji, której wykres jest prostą równoległą do wykresu funkcji f i przecina osie układu współrzędnych w punktach A i B tak, że pole trójkąta OAB jest równe 4.

I teraz hmm jakby ktoś mógł to niech da mi jakieś rady, pomoc jakąś, lub wytłumaczył..

Za pomoc +.

Dzięki

vocativus
komentarz
komentarz
hmm.. babka z matmy dała coś takiego:

Dana jest funkcja liniowa f(x) = - 4x + 8. Napisz wzór funkcji, której wykres jest prostą równoległą do wykresu funkcji f i przecina osie układu współrzędnych w punktach A i B tak, że pole trójkąta OAB jest równe 4.

I teraz hmm jakby ktoś mógł to niech da mi jakieś rady, pomoc jakąś, lub wytłumaczył..

Za pomoc +.

Dzięki

funkcje liniowe postaci y = ax+b są równoległe gdy mają taki sam współczynnik a i różny b. Otrzymasz wzór y=-4x+b. I teraz tak: żeby trójkąt miał pole 4 to iloczyn podstawy i długości musi być równy 8, co znaczy że miejscem zerowym może być 1, 2, 4, 8. Dodatkowo wiesz że współczynnik b odpowiada za przecięcie z osią y i też może być być 1, 2, 4, 8. Liczysz metodą chybił trafił.

Gość
komentarz
komentarz

vocativus: Czyli jak np mam obliczylc ile moli jest zawartych w 7g wapnia to robie to tak:

7g - x

40 - 1mol

x=7 x 1/40 =7/40 = 0,175

?

A jak mam obliczyc mase np. 7 moli Ca to robie to tak:

m = n x M

m = 7 x 40

m = 280g

tak?

vocativus
komentarz
komentarz

zgadza się. albo proporcją:

1mol - 40g

7mol - xg

x = 7 * 40 = 280g

sim60
komentarz
komentarz

Vocativus.. Ty jestes nauczycielem matmy, fizy chemii ? xD kurde podziwiam Cię

vocativus
komentarz
komentarz
Ty jestes nauczycielem matmy, fizy chemii ? xD kurde podziwiam Cię

jaa??? niiieeeee. Stechiometria to podstawa chemi. Z maty pisze mature i funkcje liniowe (i nieliniowe) to podstawa. Bez tego ani rusz.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Mam do napisania z historii 2 zadania:

1. Uzasadnij tezę, że istnienie systemu lennego sprzyjało dążeniom odśrodkowym w państwie.

2. Oceń system lenny wprowadzony w państwie Wilhelma Zdobywcy. Porównaj ten model z obowiązującymi w innych państwach.

Gdyby ktoś mógł mnie w jakiś sposób nakierować, a szczególnie zależy mi na tym pierwszym ponieważ nic z tego nie rozumiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.