x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

GoBi
komentarz
komentarz
Ps. Jak nie umiesz ni w ząb niemca to po co masz to pisać? Chodzi mi o to kto to ci zadał?

Jeżeli masz taką lekcję to czemu nic nie umiesz i czy nie masz żadnej książki z której nie mógłbyś wziąć jakieś gotowe zdania tylko pozmieniać?

Jakbym był na lekcji to może i bym cosik umiał, w książce nic takiego nie ma :/ a w zeszycie nie wiele jest :/ po angielsku bym bez problemu napisał ale niemiecki - nic

mikrus
komentarz
komentarz
zacząłem robić go wg schematu i wychodzi mi coś takiego:

0,3 + p% x 0,3 = 3,1 | x 100

no ja już zacząłeś tak to dlaczego nie ciągniesz do końca??

30 + 30p = 310

30p = 310 - 30

30p = 280 /:30

p= 9,3

podstawiasz pod "p" wynik i ci wyjdzie

Jakbym był na lekcji to może i bym cosik umiał, w książce nic takiego nie ma :/ a w zeszycie nie wiele jest :/ po angielsku bym bez problemu napisał ale niemiecki - nic

na jakim poziomie jesteście w szkole z niemieckiego??

Gość
komentarz
komentarz

Mhm... <_< Ja jestem chyba jakiś tępy (a właściwie to napewno a nie chyba).

Wyszło mi:

0,3 + 9,3 x 0,3 = 3,1

3,09 = 3,1 :wacko:

W ogóle nie rozumiem tej je***ej matmy :maska:

Mógłbyś mi jakoś po koleji wszystko rozpisać i wytłumaczyć co i jak?

mat159
komentarz
komentarz
3,09 = 3,1 wacko.gif

To po prostu zaokraglenie. Mikrus je zastosowal w tym momencie:

30p = 280 /:30

p= 9,3

Dokladniej byloby 9,(3)

Gość
komentarz
komentarz

No dobra, czyli o ile procent jezioro hańcza jest większe od wielkiego stawu? 93%? :ph34r: :(

Jak wyliczyć to na odwrót, czyli o ile procent wielki staw jest większy?

ide sie zaje**ć o kant kuli.. :glupek2:

mikrus
komentarz
komentarz

p%=9,3 /*100

p= 930% - o 930% duże jest większe od mniejszego.

zastanawia mnie tylko jedno dlaczego nie na krzyż :/ przecież to by było 100x łatwiejsze bo

3,1 --- 100

0,3 --- x

3,1x = 30 --> x = 30/3,1 --> x = 9,67

100% (duże jezioro) - 9,67% (powierzchnia małego jeziora w stosunku do dużego) = 90,32 (o tyle % mniejsza jest powierzchnia Wielkiego stawu od powierzchnia jeziora Hańcza)

szczerze mówiąc ja już zgłupiałem :blink:

Gość
komentarz
komentarz

Siema,muszę na jutro przygotować informację o rzymie za czasów nerona może ktoś podsunie jakiś link ?? Bo ja nic nie moge znaleść ;/

Gość
komentarz
komentarz

A byłeś u cioci Wikipedii? :Phttp://pl.wikipedia.org/wiki/Neron Moze Ci choć troche pomoże :P

Gość
komentarz
komentarz

spoko dzienki jak sie babce nie spodoba to jej powiem że wiadomośći mam i ndst mi sie nie nalezy ;)

Kamilosław
komentarz
komentarz

Problem z matematyką :) Nie umiem zrobic niektorych przykladow :( Prosze pomozcie

Równania z wartością bezwzględną --> tam gdzie napisalem ''razy'' to chodzi mi o mnozenie :)

a ) ???l x l = 4

B ) l x l = (pierwiastek z 3)

c ) l x l - 5 = (minus jeden i jedna druga)

d ) 3 razy l x l + 2 = -2 l x l +7

e ) l x l = x + 4

f ) 2x - 2 razy l x l = -10

g ) l x -1 l = 4

h ) l x + 3 l = 5

Zad 2

Znajdz wzor fuknij liniowej y = ax + 9, x ?nalezy do liczb Rzeczywistych

a ) Sporządź wykres tej funkcji

B ) Czy funkcja ta jest rosnąca, malejąca, czy stała?

c ) Napisz równanie dowolnej prostej równoległej do wykresu tej funkcji

Zad 3

Dane są funkcje y = (minus jedna druga x) - 2 i y = -x + 1

a ) Sporządz wykresy tych funkcji w jednym układzie współrzędnych

B ) Oblicz Miejsca zerowe tych funkcji

c ) Oblicz pole figury ograniczonej tymi wykresami oraz osiami ukladu współrzędnych

Jezeli ktos mi zrobi te zadania dostanie + wiec warto ;>

mat159
komentarz
komentarz

1 a)

|x| = 4

x = 4 lub x = -4

b )

|x| = sqrt(3)

x = sqrt(3) lub x=-sqrt(3) *sqrt oznacza pierwiastek kwadratowy

c)

|x| - 5 = -1,5

|x| = 3,5

x = 3,5 lub x = -3,5

d)

3|x| + 2 = -2|x| + 7

5|x| = 5

|x| = 1

x = 1 lub x = -1

e)

|x| = x+4

x1 = x+4 lub x2 = -(x+4)

x1: 0=4 rownanie sprzeczne

x2: x = -x -4

2x=4

x = 2

f) podobnie jak wyzej

g)

|x-1| = 4

x-1 =4 lub x-1 = -4

x = 5 lub x = -3

h) jak wyzej

2 a) narysuj wykres z pomoca tabelki danych (wybierz sobie jakis przedzial liczb, najlepiej (-3,3) z krokiem 0,5.

b ) odczytasz z wykresu

c) prosta jest rownolegla do wykresu funkcji gdy rozni sie tylko wspolczynnikiem b - w tym przypadku 9

3) a) to juz wiesz :P

b ) podstawiasz wzorow funkcji za y zero i obliczasz x z rownania

c) jak narysujesz to wystarczy zobaczyc co to za figura, policzyc "kratki" (dlugosci bokow, podstawy, wysokosci - zalezy jaka figura) i po prostu obliczyc pole tej figury za pomoca odp. wzoru.

Kamilosław
komentarz
komentarz

te zadania są na 100 % dobrze ;>?? Ok mat dostajesz plusika :) Dzieki ziom :D zawsze mozna na ciebie liczyc :D

mat159
komentarz
komentarz

Nie wiem czy na 100%, robię je tak jak umiem i nie wiem jak Was uczą, wiec sposoby rozwiązywania mogą się różnić.

Kamilosław
komentarz
komentarz

To jest przyklad ktory robilismy na lekcji:

l x l < 3

x (mniejsze badz rowne) 0

x < 0

oś pozniej byla

x <0

- l x l <3

- x < 3

x> -3

pozniej znowu oś

geforce345
komentarz
komentarz

1.Drogą biegnącą równolegle do toru kolejowego jedzie motocyklista z szybkoscia V1 = 54 km/s . Motocyklista dogania pociąg mający długość 100m i wymija go w czasie t = 20s . Oblicz szybkość pociągu. Jakie odcinki drogi przebyły pojazdy podczas tego wymijania?

Jakieś śmieszne zadanie :D.

2. Po sąsiednich torach jadą dwa pociągi z szybkościami V1 = 54 Km/h , V2 = 72 Km/h . Długości tych pociągów wynoszą L1=100m i L2 = 150m . Oblicz czas mijania się pociągów. Rozważ 2 przypadki:

a) gdy pociągi jadą w przeciwną stronę.

B) Gdy pociągi jadą w jedną stronę.

Hmmm... Zadanie jest smieszne bo jak mam obliczyć czas mijania... niby na rozum da się rozwiązać ... ale najgorzej ze wzorem.

3. Pociąg jedzie z prędkościa V0 = 72 km/h . Przed stacją pociąg hamuje tak, że opóźnienie ruchu przyjmuje wartosc a = 0.5 m/s . W jakiej odleglosci od stacji rozpoczelo sie hamowanie.

Pomozcie mi ;p z góry thx :D.

...

Zadania są z 1 klasy Liceum ;p

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Tak na marginesie z której klasy są te zadania. Sry za ot.

Mucios
komentarz
komentarz

Słuchajcie mam na zadanie napiac reportaż z Bitwy ktora odbyła sie w Spolicowie ukazana w Panu Tadeuszu.Nie wiecie gdzie to mozna znalezc,moze kto za was cos takiego pisał??

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Heloooł xD To znowu ja xD

Moglibyscie mi rozwiazac to zadanie:

"w windzie znajduje sie człowiek o masie 100kg. Oblicz siłę z jaką naciska czlowiek na podłoge windy jeżeli:

a) winda porusza sie ruchem jedostajnym w górę

B) winda doznaje przyśpieszenia 5m/s^2 w górę [s^2 - s do kwadratu]

c) winda doznaje przyśpieszenia 5m/s^2 w dół"

Nie było mnie ostatnio na fizykach, jutro jest kartkówka z tego a sam nic nie moge wymyśleć <_<

EDIT: B) chyba rozkminiłem:

a=F/m (a-przyśpieszenie, F-siła, m-masa)

F= a/m

F=100/5

F=20N

Dobrze? I co z resztą bo dalej nic nie moge wymyślić :P

Edit2: a) a=F/m

F=m/a

F=100/0

F=0N

Git?

byku
komentarz
komentarz

Taka mała pomoc:

F = m * a ( masa razy przyspieszenie )

http://fiznet.terramail.pl/wzory.htm

BTW. Jakim cudem masz to w 1 liceum, jak ja to mam w 1 gimnazjum? :x

naekana
komentarz
komentarz

to tak w be) źle przekształcony wzór, powinno być:

a=F/m => F=a*m => F=5*100=500N

ale kurka nie wiem, czy tu przypadkiem nie trzeba zastosować drugiej zasady dynamiki Netwona, czyli m*a=Fw (siła wypadkowa) ???

w a) na pewno nie można zrobić tak jak zrobiłeś, bo nie dzieli sie przez zero!

mat159
komentarz
komentarz

W a) na na czlowieka dziala tylko przyspieszenie ziemskie, rowne 10m/s i wzgledem niego zastosuj wzor F=ma

W pozostalych przypadkach musisz obliczyc wypadkowa sily, czyli najpierw tak jak w a biorac przyspieszenie ziemskie, a potem dodac lub odjac (tu juz sam sie domysl co gdzie :) ) sile, ktora obliczysz wzgledem przyspieszenia windy.

Czyli wzorami:

a) F=mg | g-przysp. ziemskie

b ) F=mg + ma

c) F=mg - ma | a - przysp. windy

naekana
komentarz
komentarz

Według mnie to byłoby tak:

f4091333a56e6945.jpg

df4431a4b9f0f49c.jpg

mat159
komentarz
komentarz

Naekana, to teraz odpowiedz mi na pytanie, dlaczego jak jedziesz winda w gore czujesz sie "ciezsza"? Bo z Twoich wyjasnien wynika co innego.

Problem polega na tym, ze nacisk nie jest sila, ktora porusza winde, lecz jest sila reakcji dzialajaca na czlowieka (akcja - reakcja :P), a ktora jest skierowana w dol w przypadku b ) i w gore w przypadku c)

Jak wiadomo, czlowiek jest w spoczynku wzgledem windy, wiec sily musza sie rownowazyc.

Potwierdzenie mojej tezy mozna latwo sprawdzic w praktyce - przejechac sie winda :D

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Bardzo potrzebuje (na jutro) aby ktoś napisał mowę obrońcy w czasach Cesarstwa Rzymskiego na podstawie właśnie tego prawa. Problem dotyczy Lukrecjusza który źle mijając lektyką potrącił pieszego. Błagam o pomoc bo nie wiem jak to napisać. Tak jak wspominałem najważniejsze- ma dotyczyć czasów i prawa rzymskiego.

  • 2 tygodnie później...
Kamik47
komentarz
komentarz

analiza polskiego rynku pracy <--- Ogromny plus za zrobienie :D to ma byc krotkie na WOS tak na 1strone.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.