x-kom hosting

Acer aspire 5000 problem

xjudgex
utworzono
utworzono

Problem jest tego typu ze jak wlacze go to uruchamia sie i laduje windowsa i jest ok. Tylko ze po zaladowaniu jak cos porobie na nim z 10-15min to po tym czasie sie wylacza i nie moge go odpalic przez jakies 20 min. Mysle czy to przypadkiem cos sie w nim nie grzeje a nie jest to procek bo sprawdzilem. Obok procka jest chyba jakis czip z radiatorem i on bardzo sie grzeje. a teraz pytania?

czy to moze byc tego wlasnie przyczyna ze sie wylacza?

czy nalezy wymienic plyte glowna?

czy moze przeinstalowac system?

albo cos poradzcie bo sam juz nie wiem a mile widziane jakies linki do plyt glownych jezeli to w tym przyczyna lezy.

Boski4
komentarz
komentarz

Zobacz na Evereście jakie masz temperatury.

xjudgex
komentarz
komentarz

sprawdzalem niskie do 40 i troche wyzej ale jak nawet jak na nim nic nie robie i tylko stoi wlaczony to sie wylacza a ta czesc sie grzeje

Boski4
komentarz
komentarz

Temperatury są dobre. A spróbuj wymienić na nim chłodzenie i zobacz czy dalej się będzie grzał.

xjudgex
komentarz
komentarz

wydaje mi sie ze to ten czip z radiatorem sie grzeje ale co na to mozna poradzic?

Boski4
komentarz
komentarz

Zamontować chłodzenie na ten chip.

xjudgex
komentarz
komentarz

dajcie jakies linki gdzie mozna kupic plyte glowna albo inne podzespoly do laptopa

xjudgex
komentarz
komentarz

Moze mi ktos powiedziec czy jest jakas kombinacja klawiszy w tym laptopie zeby mozna bylo szersze menu uzyskac w biosie bo jak wchodze to malo do wyboru jest??

Przemek
komentarz
komentarz

Boski4, po raz 100 Cie ostrzegam.

Nie pisz jakis pierdol jak nie wiesz o co chodzi.

xjudgex, podejrzewam ze ta kostka co sie grzeje to chipset plyty glownej.

Napisz jak dlugo masz tego lapka no i czy nie jest na gwarancji ;)

Na sam poczatek zalecam wymiane pasty termoprzewodzacej pod tym radiatorem.

xjudgex
komentarz
komentarz

zgadza sie jest to czipset plyty glownej dzis go chlodzilem duzym wentylatorem na otwartej obudowie i nie wylaczal sie

nie jest na gwarancji i nie jest to moj laptop dlatego dostalem go zeby naprawic ale wole sie pierwszo popytac niz komus od razu wymienic plyte :)

Przemek
komentarz
komentarz

Zrob to co pisalem:

Na sam poczatek zalecam wymiane pasty termoprzewodzacej pod tym radiatorem.
xjudgex
komentarz
komentarz

zrobilem tak i dalej to samo sie dzieje

Moze mi ktos powiedziec czy jest jakas kombinacja klawiszy w tym laptopie zeby mozna bylo szersze menu uzyskac w biosie bo jak wchodze to malo do wyboru jest??

Chlodzilem go na otwartej obudowie wentylatorem to bylo wszystko ok nie wylaczal sie po 10-15 min

Przemek
komentarz
komentarz
Moze mi ktos powiedziec czy jest jakas kombinacja klawiszy w tym laptopie zeby mozna bylo szersze menu uzyskac w biosie bo jak wchodze to malo do wyboru jest??

Z tego co sie orientuje to nie ma czegos takiego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.