x-kom hosting

Awaria ACER Aspire 5002WMLI

gabra
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z laptopem :(

Sprawa przedstawia się następująco:

Wstałem rano, wziąłem latpopa brata (zostawił mi go na czas jego nie obecności) do łóżka na kolana (laptop leżał na kołdrze) , odpaliłem go.

Włączył się następująco:

a) po naciśnięciu przycisku start, cooler od procka normalnie się zakręcił

B) diody się zaświeciły

c) pojawił się ekran biosa (przeliczył ramy, wykrył dysk itp.)

d) cooler zwolinil obroty (jak zwykle)

e) ekran się wyłączył – awaria :(

f) komputer nie wchodzi dalej do windowsa

Następne uruchomienie komputera nic nie dawało. Laptop nie reagował na przyciśnięcie guziku start (tak jak by padł całkowicie), nie migają diody, bios się nie włącza, non stop czarny ekran.

Następnie wyciągnąłem baterie, poprawiłem ja w laptopie i go odpaliłem. Laptop ruszył, i już byłem uradowany, ale moja radość nie trwałą długo.

Okazało się, że:

a) po naciśnięciu przycisku start, cooler od procka normalnie się zakręcił

B) diody zaświeciły

c) pojawił się czarny ekran (laptop nie wszedł do biosa)

d) cooler zwolinil obroty (jak zwykle)

e) komputer nie reaguje, czarny ekran

Próbowałem uruchamiać lapka:

a) bez baterii (na podpiętym kablu od zasilacza)

B) bez dysku twardego

c) bez ramów

d) bez dvd

e) bez baterii z biosa

Nic to nie dało.

Proszę o pomoc, ponieważ nie chcę widzieć reakcji mojego brata na informacje o awarii jego komputera. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Krzysiek

DesmondCrazy
komentarz
komentarz

Ponad tydzień temu włączyłem laptok (ACER Aspire 3005 WLMI), chciałem wleźć w BIOS-a. Po chwili ujrzałem napis SETUP INITIALIZING, poczym lap zdechł. Próbowałem dokładnie tego co ty i nic. Czarny ekran, wiatrak kręci, power on się normalnie świeci, dioda zasilania(ta z zarówką) miga na pomarańczowo , DVD czyta płytę, nie słychać twardego, itp, itd. Wysłałem maila do tec support z dokładnym opisem problemu, odpisali że na pewno szlag trafił BIOSA. Jestem przekonany że masz ten sam problem. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu... ACER to kupa!!!!!!!!

gabra
komentarz
komentarz

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Mi tez sie wydaje, ze to wina BIOS-a ale nie jestem w 100% pewien (szczerze to modle sie aby to byl BIOS).

Masz racje... ACER to "kupa" :/

Troche pogrzebalem wiecej w laptopie.

Zresetowalem nawet BIOS (polaczylem + z -) i lipa :/ dalej to samo.

Naciskam POWER. Przez 0.5s migaja 3 diody , wiatrak na procku zakreca szybciej, miga dioda od DVD, a pozniej miga 1 dioda po prawej stronie (z tych 3 diodek co wlaczaja sie na poczatku) i gasnie, wiatrak na procku sie wylacza. Laptop stoi w takim stanie, ekran nie reaguje, zadna z diod sie nie zapala.

Tak to mniej wiecej wyglada.

Laptop nie jest na gwarancji, tak wiec bede musial go serwisowac za wlasne pieniadze. Jaki jest szacowany koszt wgrania BIOS do laptopa ????

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.