x-kom hosting

[3000 zł] Tablet PC

Horuss
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam
Chciałem kupić tablet PC w cenie ok 3000 zł, a na tym typie komputerów do końca się nie znam.
Chodzi mi przede wszystkim o dobrą jakość wykonania i szybkość działania. Po prostu chcę mieć możliwość rysowania na kompie tak jak na kartce, a tablet podłączany do kompa nie daje takich możliwości (bo na tablecie nie widać ekranu, tylko trzeba patrzeć gdzie indziej - na ekran)
Do tego mam parę pytań:

1. Jaki system operacyjny najlepiej wybrać do obsługi takiego urządzenia? Satysfakcjonowałby mnie jakiś Linux, ale domyślam się że wtedy ciężko cokolwiek będzie znaleźć. Z tego co wiem to Win 7 ma dobrą obsługę dotykowych ekranów, więc najlepiej w niego celować? Bo słyszałem też coś o XP Tablet Edition ale nie wiem co to jest zupełnie. Vista odpada.
2. Czy większość Tabletów PC nie ma napędu optycznego? Przeglądałem kilka i parę nie miało. Zależałoby mi jednak aby był.
3. Cóż to jest ta stacja dokująca?
4. Jak jest z obsługą takiego tabletu? Wszystko można paluchami na ekranie też zrobić, czy raczej używa się rysika czy jak?
5. Chciałbym aby dało się pograć w głownie stare gry, chociaż Call Of Duty 4 też by się przydało. Czy na Radku 3200 odpali? Jakie karty graficzne w ogóle są w tabletach za ok 3 tysiące? Będzie coś lepszego niż integrówki i ten radek 3200?
6. Coś takiego znalazłem, wygląda całkiem dobrze, HP TX2-1050EW: http://www.allegro.pl/item1034091250_tablet_hp_tx2_1050ew_amd_zm84_4gb_320gb_ati_hd3200.html
Jest godny polecenia? Chociaż niestety ma tego radeona HD3200...

pozdrawiam, byłbym wdzięczny za pomoc

Edytowane przez Horuss

adeq774
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja mam Tableta i ja zasuwam palcami na to ale mojm zdanie na tablety najlepsza jest Ge force i wind 7 jest stworzony do dotykowych no raczej ten twoj radeon jest za slaby ale do konca nie wiem bo ja ostatnio kupilem i to moze nie jest az tak zaje**te jak sie wydaje o ekran trzeba dbac i czesto trzeba go szmatka do monitorow przejezdzac raczej latwo w dziury nie zrobisz jak dla mnie to marnotractwo kasy chyba ze lubisz szpanowac albo idzesz z biegiem czasu co teraz jest malo mozliwe

Edytowane przez LuqZ
Horuss
komentarz
komentarz

Po pierwsze przydałaby się chociaż minimalna interpunkcja :)
Na samym początku napisałem po co mi akurat Tablet PC, więc proszę o nieposądzanie mnie o szpanerstwo.

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi na punkty, porady i konkretne modele.
Podrawiam

adeq774
komentarz
komentarz

1. windows 7 jest stworzony do dotykowych
2. No moj akurat nie ma i mi nie przeszkadza zalezy do czego chesz i w kazdej chwili mozesz dokupic na usb itp
3. stacja dokujaca tak wyglada http://www.allegro.pl/item983678450_nowa_stacja_dokujaca_do_dell_tablet_xt_dvd_rw.html
4. ja to palcami i jest wygodniej a rysikiem strasznie mozesz zrysowac ekran
5. napewno znajdziesz i nawet lepsze
6. mi sie podoba ale ten radeon nie pasuje wiec dolozysz troche i bedziesz mial lepszego

Arendos
komentarz
komentarz

Chciałbym coś tu wyjaśnić: Tablet PC [b]nie jest[/b] narzędziem graficznym. Ekran dotykowy służy do wygodnej obsługi, ale w żadnym wypadku nie do rysowania czy obróbki graficznej. Do tego potrzebny jest prawdziwy tablet, najlepiej Wacom. Kwestia, że nie widać ekranu nie jest problemem, gdyż po krótkim przyzwyczajeniu nie ma z obsługą takiego urządzenia żadnego problemu, a przy tym daje ogromne możliwości twórcze, gdyż rysuje się na nich zupełnie jak na prawdziwym papierze. Polecam ci po prostu laptopa i tablet na USB.

Horuss
komentarz
komentarz

wielkie dzięki za odpowiedzi.
czyli chodzi o to, że tablet pc ma ten ekran dotykowy takiej jakości, że rysować raczej lepiej na zwykłym tablecie a rysikiem można ekran porysować?

adeq774
komentarz
komentarz

zależy jaki to tablet albo rysik ja tam mam czasem tłusty tablet zero rysy tak jak mój kumpel używa rysika i jak się przejedzie palcem to czuć rysy.
jesli chodzi o rysowanie na kompie w Photo shopie to ja ci nie pomogę wybrać odpowiedniego

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.