x-kom hosting

Max. temperatura procesora?

rojo17
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam pytanie może banalne i zaraz zaczną się krzyki że google nie boli itp. ale kieruje to pytanie do zaawansowanych użytkowników PC. Jaka jest max temperatura bezpieczna dla procesora 2 rdzeniowego.Bezpieczna znaczy taka przy której procesorowi nic nie grozi nawet gdy utrzymuje się ona cały czas.
Taktowanie w granicach 3ghz.

danielek316
komentarz
komentarz

Maksymalna bezpieczna temperatura zawsze jest określana w specyfikacji konkretnego modelu procesora. Szkoda że nie dodałeś o jaki konkretnie model Ci chodzi. Dla przykładu dla procesora z Twojej sygnatury wynosi ona 74.1 stopnia : http://ark.intel.com/Product.aspx?id=40478

  • Dobra wypowiedź 1
rojo17
komentarz
komentarz

Właśnie o mój mi chodzi. Czyli jeżeli jego temperatura w pełnym stresie nie będzie przekraczała 70 stopni wszystko będzie ok i nic procesorowi nie grozi?

danielek316
komentarz
komentarz

Nic mu nie grozi aczkolwiek ja osobiście na bardzo podobnym procesorze E7500 (taka sama temperatura w specyfikacji) staram się nie przekraczać 65. Po co aż tak go męczyć ? ;)

rojo17
komentarz
komentarz

Już piszę o co kaman :D . Mój komp do gier stoi w pokoju na poddaszu w zimie nie ma problemu temp w normie ale w lecie troszkę cieplej ;) procka mam podkręconego na 3,5 ghz i jak gram w Bad Company 2 temp na razie nie przekracza 55 stopni ale jak na dworze będzie ponad 25 to i procek trochę ciepła dostanie :D dla tego martwię się już na zapas :)

HQ19
komentarz
komentarz

Ścianki obudowy są założone czy zdjęte? Możesz zamontować dodatkowy wentylator w obudowie, na pewno temperatura się trochę obniży.

rojo17
komentarz
komentarz

Już zamontowałem 2 wentyle. Przód 80x80mm tył 120x120mm, teraz temp w stresie nie przekracza 48 stopni. :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.