x-kom hosting

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać

maras
utworzono
utworzono

Witam posiadam karte GeForce GTS 250 1GB Zalman ale od kiedy posiadam Windows 7 pojawia sie ten błąd
"Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność." Ekran mruga na chwile i pokazuje mten komunikat. Jest to zdarzenie 4101 miał już to ktoś? I wie co na to poradzić?

rokko
komentarz
komentarz

1) Zainstaluj najnowsze aktualizacje
2) Zainstaluj najnowszy dostępny sterownik dla karty, uprzednio deinstalując stary.

maras
komentarz
komentarz

Poprzednio nowe stery nie pomagały ale teraz ku zdziwieniu działa. Jak na razie godzina minęła i żadnych problemów niema.

Nadal ten sam błąd już nie wiem co robić...

  • 2 lata później...
maras
komentarz
komentarz (edytowane)

Jako iż minęło sporo czasu(2 lata) od założenia tego tematu znalazłem lek na tą usterkę. Niestety wszyscy muszą się z tym pogodzić jest to wina karty graficznej. Nie wiem dokładnie w czym stoi problem gdzie znajduję się to uszkodzenie i czy fizycznie da się je naprawić. Wydaję mi się, że jest to spowodowane przez jakieś spięcie(niezbyt krytyczne) w układzie GPU przez system zasilający czyli zasilacz a tak na prawdę wina leży u tego agenta, który składał wam komputer(nie wiem jak jest w laptopach).owy spec od komputerów powinien wiedzieć jakie zasilanie potrzebują dana karta graficzna. Ale ok przejdźmy do rzeczy. 

 

Usterka pojawia się w trybie personalizacji wyglądu Areo(okienka i paski zadań Windows te przeźroczyste), które znajdują się w systemach operacyjncyh Windows Vista, 7 i 8. Jeśli mamy włączoną przeglądarkę, która w paru okienkach ma wyświetlone strony z banerami fleshowymi lub np odpalony serwis YouTube nasze GPU w układzie grafiki szaleję tak samo dzieję się z grami. Na szczęście (w przypadku moim) podczas grania na systemie Windows 7 gra zawiesza się na sekundę, gaśnie ekran i dalej gram bez problemowo w przypadku Windows XP od razu wyświetla się BlueScreen i koniec z grania. Jeśli włączycie podstawowy wygląd Windows 7 lub Vista bez efektu Areo powinniście bezproblemowo przeglądać strony(niestety przed graniem niema ratunku).

 

Ok a teraz wspomniane wyżej lekarstwo na ten przykry problem lecz niestety kosztowny(bo karta tak czy tak u nas już jest do wyrzucenia nigdy nie będzie w pełni sprawna, chyba że znajdzie się ten spec co tak umiejętnie ją zamontował i ją naprawi.

 

Poradnik dla systemów Windows 7(prawdopodobnie Vista też)

 

Odpalamy program Uruchom(z ang. Run) jest on w pasku menu proszę wpisać w przeglądarce. Po uruchomieniu wpisujemy regedit i klikamy Ok.

W programie regedit(rejestrze programów Windows) wyszukujemy folder: HKEY_LOCAL_MACHINE --> SYSTEM --> CurrentControlSet --> Control --> GraphicsDrivers i mamy zaznaczony ten folder nic z nim dalej nie robimy.

Teraz wpiszemy 3 nowe rejestry. Po prawej stronie od strony wcześniej opisanych folderów mamy puste pole a w nim jeden wpisany rejestr o nazwie (Domyślna) chodzi o nazwę. My wpiszemy do tego okienka 3 nowe rejestry, które naprawią nasz problem. Więc pod wspomnianym rejestrem jest puste pole. Klikamy prawym przyciskiem myszy na nie i zaznaczamy: Nowy ---> Wartość DWORD(32 bitowa) w miejsce nowa wartość wpisujemy nazwę TdrDelay zaznaczamy nasz utworzony rejestr klikamy prawym przyciskiem myszy na "Modyfikuj" i w pole gdzie znajduję się 0 wpisujemy 20. Robimy taką samą czynność z drugim rejestrem lecz nazywamy go TdrDdiDelay​ trzeci rejestr nazywamy TdrLevel lecz w nim nie wpisujemy wartości 20 a pozostawiamy ją z zerem.

 

Tak to powinno wyglądać:

 

wbev5c.jpg

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem starałem się wytłumaczyć łapatologicznie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.