Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Jak uruchomic gry w Win7?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mariusz2905

Mariusz2905
  • Użytkownik
  • 7 postów
0
Neutralny

Napisano 05 kwiecień 2010 - 19:11

Witam, mam problem z win 7 ostatnio kupiłem laptopa i automatycznie byl wgrany, no i gry takie jak F1 Challenge 2009 się nie uruchamiają na tym systemie, a są to gry powstałe dość niedawno, no i wyczytałem gdzieś, że na win 7 trzeba je uruchamiać przez Dos Box, ale nie ogarniam tego. W jaki sposób uruchamiać starsze gry na win 7 jak nie chcą odpalić?
  • 0

#2 OFFLINE   BraYneX

BraYneX
  • Użytkownik
  • 758 postów
22
Neutralny
  • Numer GG:

Napisano 05 kwiecień 2010 - 19:24

Możesz spróbować ustawić tryb zgodności np z windowsem xp. PPM na ikonie gry -> właściwości -> zakładka zgodność -> zaznaczasz uruchom ten program w trybie zgodności z: -> i wybierasz xp -.zastosuj -> ok. Ale nie wiem czy pomoże bo mi żadko pomaga ale w końcu ta opcja po coś jest ;)
  • 0

Intel Core i5 4670K 3.4GHz || Asus GeForce GTX 760 2GB OverClock || ASRock Fatal1ty H87 Performance || GoodRam DDR3 8 GB 1333MHz

SSD Crucial M500 120GB || Seagate 1TB ST1000DM003 || Corsair VS 550W || Zalman CNPS10X Performa || Zalman Z3 Plus White

#3 OFFLINE   nitro07

nitro07
  • VIP
  • 4915 postów
369
Znakomity
  • Miejscowość:WLKP

Napisano 05 kwiecień 2010 - 21:20

DosBox to emulator Dos-a służący do uruchamiania programów pisanych pod wcześniej wymieniony tryb tekstowy. Co się dzieje dokładnie przy próbie uruchomienia F1 Challenge 2009 |?
  • 0

#4 OFFLINE   Mariusz2905

Mariusz2905
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
0
Neutralny

Napisano 06 kwiecień 2010 - 12:05

Uruchamiam grę i intro idzie normalnie, cały filmik leci bez problemu, ale kiedy chce przejść do gry i do menu głownego, nawet mi się to menu nie pokazuje, tylko nazwa modu i loga stajni i mnie wywala i mi pisze, że program przestał działać, sprawdzałem na XP na innym komputerze i wszystko działa bez problemu, a F1 wogóle, np. MotoGP 3 działa, gry z EA takie jak fifa 09, nhl 09, nba 08 działają, a z tej gry mnie wywala, właśnie kiedys na jakims forum wyczytałem, ze trzeba uruchamiac ta gre przez DosBox, ale nie mogę, albo nie umiem przez to uruchomic i zastanawiam sie czy nie zmienc win 7 na XP, bo na nim wszystkie gry mi chodziły dobrze, tylko ze szukałem sterowników i za chiny nie mogę ich znaleźć, mam HP Pavilion DV-6 2015sw. Jak znacie jakis sposob na te gry to piszcie, bo mimo, ze to F1 jest z 2009 roku to nie działa, to starsze gry tym bardziej pewnie..
  • 0

#5 OFFLINE   nitro07

nitro07
  • VIP
  • 4915 postów
369
Znakomity
  • Miejscowość:WLKP

Napisano 07 kwiecień 2010 - 10:43

Skoro nie masz zainstalowanych sterowników to się nie dziw, że masz takie problemy. Pobierz i zainstaluj  wszystkie brakujące sterowniki:HP Download
  • 0

#6 OFFLINE   Mariusz2905

Mariusz2905
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów
0
Neutralny

Napisano 08 kwiecień 2010 - 11:22

Bez obrazy, ale czy Ty masz mnie za idiote czlowieku? mam win 7 na moim lapsie, gry nie działają, sprawdzałem na innym kompie na XP działają i zastanawiam się czy zmienic system ten który aktualnie mam czyli 7 na xp, ale nie moge zneleźc sterowników po xp do podzespołów, zeby to dobiero zrobić. 

Użytkownik nitro07 edytował ten post 08 kwiecień 2010 - 11:37
usuwam Caps Lock

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)