Mariusz2905

Jak uruchomic gry w Win7?

6 posts in this topic

Witam, mam problem z win 7 ostatnio kupiłem laptopa i automatycznie byl wgrany, no i gry takie jak F1 Challenge 2009 się nie uruchamiają na tym systemie, a są to gry powstałe dość niedawno, no i wyczytałem gdzieś, że na win 7 trzeba je uruchamiać przez Dos Box, ale nie ogarniam tego. W jaki sposób uruchamiać starsze gry na win 7 jak nie chcą odpalić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz spróbować ustawić tryb zgodności np z windowsem xp. PPM na ikonie gry -> właściwości -> zakładka zgodność -> zaznaczasz uruchom ten program w trybie zgodności z: -> i wybierasz xp -.zastosuj -> ok. Ale nie wiem czy pomoże bo mi żadko pomaga ale w końcu ta opcja po coś jest ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
DosBox to emulator Dos-a służący do uruchamiania programów pisanych pod wcześniej wymieniony tryb tekstowy. Co się dzieje dokładnie przy próbie uruchomienia F1 Challenge 2009 |?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uruchamiam grę i intro idzie normalnie, cały filmik leci bez problemu, ale kiedy chce przejść do gry i do menu głownego, nawet mi się to menu nie pokazuje, tylko nazwa modu i loga stajni i mnie wywala i mi pisze, że program przestał działać, sprawdzałem na XP na innym komputerze i wszystko działa bez problemu, a F1 wogóle, np. MotoGP 3 działa, gry z EA takie jak fifa 09, nhl 09, nba 08 działają, a z tej gry mnie wywala, właśnie kiedys na jakims forum wyczytałem, ze trzeba uruchamiac ta gre przez DosBox, ale nie mogę, albo nie umiem przez to uruchomic i zastanawiam sie czy nie zmienc win 7 na XP, bo na nim wszystkie gry mi chodziły dobrze, tylko ze szukałem sterowników i za chiny nie mogę ich znaleźć, mam HP Pavilion DV-6 2015sw. Jak znacie jakis sposob na te gry to piszcie, bo mimo, ze to F1 jest z 2009 roku to nie działa, to starsze gry tym bardziej pewnie..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro nie masz zainstalowanych sterowników to się nie dziw, że masz takie problemy. Pobierz i zainstaluj  wszystkie brakujące sterowniki:[url="http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=4062&lc=pl&dlc=pl&cc=pl&product=4036185&lang=pl"]HP Download[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
 Bez obrazy, ale czy Ty masz mnie za idiote czlowieku? mam win 7 na moim lapsie, gry nie działają, sprawdzałem na innym kompie na XP działają i zastanawiam się czy zmienic system ten który aktualnie mam czyli 7 na xp, ale nie moge zneleźc sterowników po xp do podzespołów, zeby to dobiero zrobić.  Edited by nitro07
usuwam Caps Lock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.