Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

ModeCom STEP mod (Stage 2)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pawel00960

pawel00960
  • Użytkownik
  • 46 postów
0
Neutralny

Napisano 28 marzec 2010 - 22:53

Jako, że ostatni mod nie bardzo mi poszedł, to postanowiłem zmodzić jeszcze raz moją obudowę :) Żadnych szkiców, ani rysunków nie miałem... Miałem za to wizję w głowie :P

Tak obudowa wyglądała po pierwszym modzie:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Prace czas zacząć :) Zaplanowałem sobie zmianę przedniego panelu. Chciałem zrobić dwudzielny, jedna część blacha aluminiowa, druga - pleksa pomalowana na czarno. Tak też zrobiłem...

Oto przygotowanie blachy:
Dołączona grafika
I z drugiej strony:
Dołączona grafika

Teraz pleksa, do niej będzie przykręcona blacha:
Dołączona grafika

Natomiast całość do budy będzie przymocowana poprzez dwie listwy drewniane. Początkowo chciałem w ich miejsce dać kwadratowe pręty aluminiowe, ale gdy zobaczyłem cenę takowych zmieniłem zdanie:P

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Mała przymiarka:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Listwy są przykręcone dwiema śrubami M4 z nakrętką każda:
Dołączona grafika
Dodatkowo nakrętki będą przyklejone do listew w celu zapewnienia łatwego montażu/demontażu panelu.

Trochę podziurawiłem panel aluminiowy:)
Dołączona grafika

To już fotki po malowaniu i złożeniu budy jako tako w całość.
Dołączona grafika

Okno widoczne na zdjęciu zrobione w podobny sposób jak panel przedni. Użyłem listew jako dystansów, przeleciałem kitem, żeby wyglądały bardziej na pręty metalowe niż na listwy i ot wszystko. Montaż na zwykłych wkrętach do drewna.
Dołączona grafika

Tak jak w ostatnim projekcie będzie efekt świetlny w postaci zestawu AVT "kogut policyjny". Będzie on przykręcony do pleksy, a ta z kolei do kieszeni 5.25'', za nią będą schowane kable:
Dołączona grafika
Na pleksę jest przyklejona folia do przyciemniania szyb "Dark black".
Sposób montażu płytki do pleksy, dwie śruby M4 z nakrętkami do zblokowania płytki na miejscu:
Dołączona grafika

Oto już gotowa, złożona buda :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użyte materiały to:
Pleksi 4mm,
Blacha aluminiowa 3mm,
Listwa drewniana 20x20mm.

Wentylatory:
góra, dół i tył - revoltec dark green 92mm,
przód - revoltec air guard 92mm,

Przełączniki widoczne na zdjęciach:
Podświetlane przełączniki hebelkowe pomarańczowe. Musiałem jednak przerobić je na niepodświetlane, bo żarówka, która podświetla je tak zmniejszała napięcie dochodzące do wentylatorów, że te ledwo co się kręciły. Prosty zabieg, wyciąć żarówkę i zlutować dwa pozostałe kabelki.

To by było na tyle...

PS. Mam filmiki prezentujące działanie tego koguta oraz całej obudowy, ale YT ma dzisiaj jakiś problem :P Dodam w przyszłości.

Użytkownik Magellan edytował ten post 31 marzec 2010 - 19:52
Zmniejszam pierwsze dwa zdjęcia do rozsadnych rozmiarow

• 0

#2 OFFLINE   Szattek

Szattek
  • Użytkownik
  • 854 postów
45
Neutralny
  • Numer GG:

Napisano 29 marzec 2010 - 21:12

Nie dławi się ten wentyl na podłodze? Nie wiem ja Tobie ale mnie się wydaję odrobinę krzywo.
  • 0
CPU & MOBO:E8500@ (max: @4,75, 24/7 @3.8)& DFI LP LT X48 T2R (max 510 :( )
GPU: Gigabyte ATI Radeon HD 5770 1GB
RAM: 4x1GB Kingston HyperX 1066
Dyski: Samsung 500GB
Zasilacz: Chieftec CFT 750 14c
CASE: Antec 300 +scythe SS 1900Rpm@1000

#3 OFFLINE   pawel00960

pawel00960
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 46 postów
0
Neutralny

Napisano 29 marzec 2010 - 22:37

Nie nie dławi się... Ma przestrzeń z której spokojnie pobiera powietrze. Co jest odrobinę krzywo? Jeśli chodzi Ci o pleksi na napisie "Stage 2" to faktycznie jest krzywa, ale to będzie poprawione w najbliższym czasie :)
  • 0

#4 OFFLINE   Hablababla

Hablababla
  • Użytkownik
  • 886 postów
43
Neutralny
  • Miejscowość:Zielona Góra

Napisano 30 marzec 2010 - 14:29

Według mnie ten 2 mod zeszpecił tę obudowę ... Jakoś krzywo itp... ta blacha jest nie estetyczna w dodatku tyle tych śrub , krzywo wycięty wlot na wentylator z przodu ... poprzedni panel wyglądał o niebo lepiej od tamtego i w dodatku jeszcze te uchwyty .
  • 0

Intel Core 2 Duo E4500 , MS-7350VP , Patriot 4x1GB 800mhz , Chieftec GPS-450W , Samsung HD160JJ , GeForce 9600 GT Zotac zalman 512/256 GDDR3

#5 OFFLINE   pawel00960

pawel00960
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 46 postów
0
Neutralny

Napisano 30 marzec 2010 - 14:50

Wlot z przodu krzywo... On tak miał być, zauważ że dwa przeciwległe rogi są zaokrąglone a dwa nie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)