x-kom hosting

Jak zresetowac BIOSa w laptopie?

soccer87
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Od jakiegos czasu mam problem z uruchamianiem laptopa. Pojawiaja sie wszystkie diody przy probie wlaczenia tak jak powinno byc a monitor nie reaguje. PO kilku pr[color="#ff0000"]ó[/color]bach udaje sie uruchomic komputer ale pojawia sie blad 0280 i mam nacisnac f1 zeby kontynuowac lub f zeby wejsc do Biosa. Wciaskam f1 i wszystko dziala jak powinno. ALe ostatnio coraz trudniej jest mi go uruchomic, coraz wiecej prob musze wykonac aby wystartowac. Czytalem na roznych forach ze to moze byc wina biosa i ze trzeba wyjac bateryjke zeby go zrestartowac, probowalem ja znalezc ale producent dobrze ja ukryl ;/ wie ktos moze gdzie ona jest w Acer Aspire 5100?? lub macie moze jakies inne pomysly co do ewentualnej awarii??
z gordy dzieki za pomoc

Bardzo prosze o POMOC... :)

[color="#ff0000"]//przenoszę do Laptopów
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
przenoszę

rokko
komentarz
komentarz

Zobacz czy w sieci jest service manual dla Acer Aspire 5100, zwykle w formie PDF. Dzięki takiemu podręcznikowi dowiesz się z łatwością gdzie znajduje się mechanizm podtrzymywania ustawień biosu.

soccer87
komentarz
komentarz

Przy urochamianiu gdy juz komp zalapie wyswietla sie komunikat o bledzie:
ERROR 0280: Previous Boot incomplete - Default configuration used

w poradniku znalezionym w niecie do mojego laptopa znalazlem informacje o bledach i bylo cos takiego do bledu opsanego wyzej:

"RTC battery.
Run Bios setup utility to reconfigure system time, then reboot system."

Ktos moze mi wypersfadowac po kolei co mam zrobic bo moj angielski jest znikomy, gdyby to byl niemiecki nie byloby tematu.
Bardzo prosze o pomoc bo w tej instrukcji nie widzialem na zdjeciach bateryjki i wyglada ze musze cos przestawic w biosie.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Tak, masz ustawić ponownie w BIOS prawidłową datę, zapisać ustawienia ( Save & Exit ) i zresetować laptop.

soccer87
komentarz
komentarz

[quote name='Cyprian' date='18 marzec 2010 - 16:11' timestamp='1268925090' post='996462']
Tak, masz ustawić ponownie w BIOS prawidłową datę, zapisać ustawienia ( Save & Exit ) i zresetować laptop.
[/quote]


Co znaczy ze mam "ustawic ponownie w BIOS prawidlowa date"?? gdzie to sie robi dokladnie?? jak zapisac zmiany w BIOSie to wiem :)

grzala84
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='soccer87' date='17 marzec 2010 - 15:32' timestamp='1268836329' post='995222']
Witam,

Od jakiegos czasu mam problem z uruchamianiem laptopa. Pojawiaja sie wszystkie diody przy probie wlaczenia tak jak powinno byc a monitor nie reaguje. PO kilku pr[color="#ff0000"]ó[/color]bach udaje sie uruchomic komputer ale pojawia sie blad 0280 i mam nacisnac f1 zeby kontynuowac lub f zeby wejsc do Biosa. Wciaskam f1 i wszystko dziala jak powinno. ALe ostatnio coraz trudniej jest mi go uruchomic, coraz wiecej prob musze wykonac aby wystartowac. Czytalem na roznych forach ze to moze byc wina biosa i ze trzeba wyjac bateryjke zeby go zrestartowac, probowalem ja znalezc ale producent dobrze ja ukryl ;/ wie ktos moze gdzie ona jest w Acer Aspire 5100?? lub macie moze jakies inne pomysly co do ewentualnej awarii??
z gordy dzieki za pomoc

Bardzo prosze o POMOC... :)

[color="#ff0000"]//przenoszę do Laptopów
//dan[/color]
[/quote]
W tym modelu zresetujesz biosa zworka ktora jest zaraz obok albo pod pamieciami ram
powinna wic oznaczona jako j2 albo jp2 ( jak dobrze pamietam )
Odrazu rzuca sie w oczy bo to jest taki dziwny kwadratowy znaczek, ktorego sciezki polacz na wyciagnietym zasilaniu ( bez baterii oczywiscie )
Jak to nie rozwiaze twojego problemu to plyta glowna do wymiany :D
W tym modelu pada jak sprzeglo w komarku :)

Edytowane przez acerak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.