lukas514

Najlepszy antywirus do laptopa

17 posts in this topic

Witam. Chcę zainstalować jakiś antywirus do laptopa. Chodzi mi o to żeby nie spowalniał zbytnio pracy systemu (Windows 7) i nie zżerał dużo pamięci.Jaki będzie odpowiedni i najlepszy?

Comodo Internet Security - mam go na netbooku i nawet tak słabej maszyny nie obciąża w zauważalnym stopniu. Ma też w sobie wbudowany firewall, jest za darmo i po polsku.

Ok. A co myślicie o avansie. Miałem go na kompie stacjonarnym ale był on dosyć słaby i antywirus w pewnym stopniu spowalniał prace komputera. Teraz natomiast na notebooku mam Windowsa 7 i nie wiem czy avans by tutaj nie mulił, chociaż mam w sumie dobre parametry(procesor AMD dwurdzeniowy i 4 gb ramu ddr 2)

Ja ze swojej strony polecę AVG. Również nieodczuwalny w pracy na notebooku o parametrach zbliżonych do netbooka :D Jest skuteczny i w ogóle nie mam z nim problemów.

Ja również polecam AVG, w wersji free zupełnie Ci wystarczy. Do tego dołożysz Comodo Firewall i masz kompa bezpiecznego. :)

Sam używam Norton Antyvirus 2010 zarówno na lapsie z W7 jak i budzie z XP. Działa szybko i i jest atrakcyjny cenowo.

[quote name='lukas514' date='06 marzec 2010 - 23:29' timestamp='1267914582' post='988830']
Witam. Chcę zainstalować jakiś antywirus do laptopa. Chodzi mi o to żeby nie spowalniał zbytnio pracy systemu (Windows 7) i nie zżerał dużo pamięci.Jaki będzie odpowiedni i najlepszy?
[/quote]

hej.

ja mam samsunga r720. mam na nim zainstalowanego F-Secure'a IS 2010. jak narazie 0 problemów. też windows 7. co prawda mam 4 gb ramu ale win 32 bit wiec widzi mi niecałe 3.. program zjada jeskieś 2 mg ramu.. więc chyba nie najgorzej. no i szybko się włącza. z wykrywalnością też nie najgorzej.

[quote name='dark_fear' date='15 marzec 2010 - 22:11' timestamp='1268687506' post='994970']
mam na nim zainstalowanego F-Secure'a IS 2010. jak narazie 0 problemów. też windows 7. program zjada jeskieś 2 mg ramu.. więc chyba nie najgorzej. no i szybko się włącza. z wykrywalnością też nie najgorzej.
[/quote]

siema ;d
mam podobny sprzęt. też w7 i F-Secure'a i z pewnością mogę potwierdzić twoje słowa ;)mi też zjada 2 mg. a wykrywalność jest dobra. ok 98 %. więc raczej czołówka.

spoko. ja właśnie niedawno zacząłem korzystać z FSa ale na xp. i też jest spoko. nic nie tnie, chociaż sprzętu nie mam z najwyższej półki. taki średni. (1 gb ramu proc 1,8 ghz)

Ja proponuję, norton 360 wersje z 2010 roku. Prosta w instalacja, łatwa w obsłudze, nie zwiesza komputera i co najważniejsze wykrywa i natychmiastowo usuwa wszelkie wirusy.

Norton 360 jest oki, ale ja osobiscie wole Norton Internet Security 2010, jest bardziej konfigurowalny i chyba lekko szybszy

[quote name='Ricky7' date='11 marzec 2010 - 11:22' timestamp='1268302920' post='991495']
Ja również polecam AVG, w wersji free zupełnie Ci wystarczy. Do tego dołożysz Comodo Firewall i masz kompa bezpiecznego. :)
[/quote]
AVG zżera zasoby, dobry jest na stacjonarkę (mam takowe combo na LLPC) ale pod laptopem jednak Comodo jest lepszy - spokojnie pracuje nawet na EeePC.

[quote]Norton Internet Security 2010, jest bardziej konfigurowalny i chyba lekko szybszy [/quote]
Ale płatny ;).

@EvilKillaruna Norton płatny - of course, ale na bezpieczenstwie w internecie nie ma co przesadnie oszczedzac.. przejaskrawiajac koszt dzienny na poziomie groszy ma sie nijak do straty pieniedzy z konta, czy starty danych z dysku.. Ja jednak stawiam na wydatek i wieksze poczucie bezpieczenstwa, niz w darmowym sofcie.

A ja siedzę jakoś na darmowym sofcie (oczywiście odpowiednio dobranym) i żyję, z Nortonem również mam styczność choć nie na własnych maszynach a w domu. Dla przynajmniej 50-60% ludzi taka ochrona spokojnie wystarcza i nie trzeba mieć nortona aby sobie dawać radę: wystarczy chociażby i Avira + Online Armor. Czasy w których darmowy soft raczkował i nie mógł konkurować z komercyjnymi produkcjami minęły dawno dawno temu.