x-kom hosting

Tp-Link TD-W8901G - brak połączenia z siecią przez wi-fi

Pineko
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam dzisiaj kupilem modem router wifi TP-linka TD-W8901G
Zkonfigurowalem go na moim laptopie ..
Na laptopie działa wszystko ok . wykrywa siec i sie dobrze łączy
Jednak gdy kolega przychodzi do mnie z netbookiem , Przez wifi znajduje siec łączy się - wszystko jest ok Internet niby podlaczony od routera , lecz jeden problem ... Internetu nie ma ....

Edytowane przez tomek.b
precyzuję tytuł tematu

Ciru
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że problem leży po stronie konfiguracji DNS na notebooku Twojego kolegi. Jakiego masz dostawce internetu?!

asmodeuszz
komentarz
komentarz

208.80.152.2 wpisz to w pole adresu przeglądarki. Jeśli załaduje się wikipedia - problem z DNS, jeśli nie, w ogóle brak połączenia.

Pineko
komentarz
komentarz (edytowane)

załadowała sie wikipedia .. Co mam teraz zrobić
Proszę o instrukcje gdzie mam co wpisać itd...
Naprawde bardzo mi zależy

PS. dostawca internetu . Netia

Edytowane przez Pineko
Ciru
komentarz
komentarz

U Twojego kolegi w ustawieniach karty sieciowej zmieńcie DNS na ustawianie ręczne i wpiszcie.

213.241.79.38
213.241.79.37

Są to DNS określone dla usług które świadczy NETIA.
Pozdrawiam.

Pineko
komentarz
komentarz

Gdzie są te ustawienia DNS ?? Nie moge tego znalezc w ustawieniach karty..

szaki
komentarz
komentarz

Podaj system operacyjny laptopa

Pineko
komentarz
komentarz

Windows XP Home Edition

szaki
komentarz
komentarz

Start -> Panel sterowania->połączenia sieciowe-> Połączenie sieci bezprzewodowej (połączenie lokalne lub wireless coś w tym stylu Twoja karta bezprzewodowa) klikasz na to prawym przyciskiem myszy-> właściwości na liście odszukujesz protokół internetowy (TCP/IP) ->właściwości-> zaznaczasz użyj następujących adresów DNS i wpisujesz adresy, oprócz podanych dwóch powyżej możesz również wpisac DNS 192.168.1.1 9to jest adres lokalny routera)

Pineko
komentarz
komentarz

Niestety , Nie zadziałało.
Dodam jesze że poprzez kabel siecioy od routera internet działa

szaki
komentarz
komentarz (edytowane)

W tych ustawieniach które tobie podawałem możesz spróbować wpisać adresy IP na sztywno. Zaznaczasz użyj następującego adresu IP i wpisujesz Adres IP 192.168.1.3, Maska podsieci 255.255.255.0, Brama domyślna 192.168.1.1
Sprawdź czy oprócz TCP/IP nie masz tam na liście protokołu NetWare lub IPX/SPX jeśli tak to odznacz te opcje.
Możesz wyczyścić cache przeglądarki. odnowić połączenie karty sieciowej. start-> urucho ->cmd->ipconfig /renew

Edytowane przez szaki
Pineko
komentarz
komentarz (edytowane)

mozesz dac mi swoj nr gg ?? tam bym ci wszystko powiedzial jak mam zaznaczone itd..

Edytowane przez Pineko
Ciru
komentarz
komentarz

Sorry za pytanie ale myślę że muszę je zadać. Na pewno próbowałeś konfigurować kartę sieciową WIFI?/ może przez omyłkę próbowałeś konfigurować tą do której używa się kabla.

Pineko
komentarz
komentarz

... tak :D siec bezprzewodowa a nie polaczenie lokalne

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.