x-kom hosting

Laptop zalany herbatą. Nie uruchamia się.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Trudno stwierdzić co jest uszkodzone... Stawiam na pamięci, lub płytę główną. Może po kąpieli płyty i pamięci przejdzie ;) Aczkolwiek spróbowałbym przetestować RAM Memtestem.

DawidG3
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam na płytce program Gold Memory. Wkładam krążek do napędu i pojawia mi się napis [b]GMLoader[/b], a potem co jakiś czas "dopisuje się" literka E. Czyli wygląda to tak:
[code]GMLoader
GMLoaderE
GMLoaderEE
GMLoaderEEE
GMLoaderEEEE
GMLoaderEEEEE[/code]
Nie jest to w oddzielnych liniach, ale, jak już napisałem, każde E dopisuje się.


Gdy wkładam płytę z antywirusem [b]Cure it[/b], pojawia się to:
[code]ISOLINUX 3.52 2007-09-25 isolinux: Loading spec packet failed, trying to wing it
...
isolinux: Extremely broken BIOS detected, last ditch attempt with drive = 82
isolinux: See http://syslinux.zytor.com/sbm for more information.
isolinux: Disk error 01, AX = 4237, drive 82

Boot failed: press a key to retry[/code]


A gdy wkładam bootowalny krążek z programem [b]MHDD[/b], pojawia się napis:
[code]Disk I/O error
Replace the disk, and then press any key[/code]

Edytowane przez DawidG3
asmodeuszz
komentarz
komentarz

Spróbuj z Memtestem jeszcze, aczkolwiek wydaje mi się, że uwaliłeś płytę ( czyżby kontroler? ), a przy odrobinie (nie)szczęścia i RAM. To "E" które się dopisuje przy Goldmemory, znaczy pewnie "error".

DawidG3
komentarz
komentarz (edytowane)

Obecnie laptop jest rozkręcony w dość duzym stopniu, nie mogę sprawdzić pamięć MemTestem. Wydaje mi się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupno drugiego laptopa... :(

EDIT: Czy błędy te mogą być spowodowane tym, że wyjąłem baterię od BIOSu i jej nie włożyłem gdy uruchamiałem komputer?

Edytowane przez DawidG3
asmodeuszz
komentarz
komentarz

Nie, nie te błędy nie są powodowane przez wyjęcie baterii od BIOS ( a przynajmniej nie powinny, trudno stwierdzić w obecnej sytuacji ;) ). Spróbuj jeszcze wykąpać płytę w alkoholu, może to jej pomoże ;)

DawidG3
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. Kupiłem nową (świeżą) płytę główną. Wszystko jest ok.
Dziękuję [b]Cyprian[/b] za pomoc :)
Temat można zamknąć.
Pozdrawiam, Dawid.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.