x-kom hosting

Jaki kabel do podłączenia komputera pod tv?

Wilq_lpu
utworzono
utworzono

Witam.
Niestety moja wiedza na temat kart graficznych jest bardzo słaba.
Chcę podłączyć komputer stacjonarny do tv, aby można było oglądać filmy bezpośrednio z komputera na większym ekranie.

Komputer:
-składak sklepowy, WinXp SP3
-Karta wideo NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
-Monitor LG StudioWorks/HiSync 773E (124521202)
-Karta dźwiękowa Realtek HD Audio output

Telewizor:
-Firma chyba Funai. Posiada złącza euro oraz to potrójne kolorowe gniazdko.

Nie wiem, jak wyglądają gniazda na grafice, nie orientuję się jakie inne czynniki wchodzą w grę, dla tego nie wiem, jaki kabel kupić.

Kabel ma być dla osoby, która o komputerach nie wie nic. Chciałbym, aby taki kabel raz podłączony działał, a obraz na TV dało się włączyć jednym kliknięciem.

mefiasz
komentarz
komentarz

Nie dawno jedna osoba miała podobny problem...
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=145848&view=&hl=&fromsearch=1

Wilq_lpu
komentarz
komentarz

Widziałem tamten temat, jednak nie znam się na kartach, i nie wiem jakie wtyczki posiada ten komputer, bo nie jest on mój, a kabel kupuję na prezent.

Nie mam możliwości upewnienia się, że komputer posiada dane złącze. Chciałem pójść na łatwiznę i dostać gotowe rozwiązanie.

mefiasz
komentarz
komentarz

Możliwość jest kilka. Jeżeli komputer kupowany był niedawno to jest prawdopodobieństwo ze karta ma gniazdo HDMI. Jednak bardziej prawdopodobne jest że karta wyposażona jest w gniazdo S-VIDEO. Jednakże zamiast gniazda S-VIDEO można również użyć kabla [url="http://www.allegro.pl/item889861705_kabel_euro_vga_d_sub_15pin_2m_projektor_itp.html"]D-SUB / EURO[/url] ale zdarzają się karty które nie mają wyjścia D-SUB tylko dwa gniazda DVI - w takim wypadku do karty powinna być załączona przejściówka z DVi na D-SUB. Z drugiej strony karty które mają dwa gniazda DVI zazwyczaj mają też gniazdo S-VIDEO.
Myślę że najbardziej prawdopodobne jest tutaj jednak gniazdo S-VIDEO... Łatwiej by było zgadnąć gdyby była znana marka karty...

Wilq_lpu
komentarz
komentarz

NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB) To chyba karta graficzna. Specyfikacje kompa ściągnąłem programem AIDA32.

greygor
komentarz
komentarz

Kolega podał na samym początku specyfikację komputera, nawet elementy które nie mają wielkiego wpływy na podłączenie komputera do telewizora, także zgadywać nie trzeba. Ta karta będzie miała złącze s-video. Kabel s-video - euro będzie odpowiedni w tym wypadku, można się pokusić jeszcze, żeby przy wtyczce s-video był mini jack do podłączenia dźwięku.
Kombinacje z kablami d-sub - euro nie spełnią wymagań, bo do tego trzeba jeszcze program do zmiany trybu pracy karty.

mefiasz
komentarz
komentarz

[quote]Kolega podał na samym początku specyfikację komputera[/quote]
Chodziło mi o producenta karty... MSI, Palit, ASUS...? Wtedy było by łatwiej. Rodzajów 9500GT jest od sasa do lasa. Po za tym po podłączeniu S-VIDEO tez trzeba wejść w ustawienia obrazu....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.