Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku (...)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   1dawid6

1dawid6
  • Użytkownik
  • 10 postów
0
Neutralny

Napisano 25 styczeń 2010 - 19:56

Witam
Mam problem chciałbym zainstalować Windows Xp na komputerze.Mam dysk SATA 80 GB.Płytę główną Asrock 775 wins.W biosie wybieram żeby mi jako 1 czytało CD-rom.Komputer sie uruchamia elegancko go formatuje,potem instalator kopiuje pliki i uruchamiam i komputer ponownie i wtedy mi wyskakuje to :
Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdź ścieżkę oraz dysk.
Czy wiecie dlaczego tak się dzieje.Jak mam to naprawić.Proszę o dość dokładną instrukcje bo jestem w tych sprawach laikiem.

Użytkownik naekana edytował ten post 28 styczeń 2010 - 01:24
zmiana nazwy tematu na bardziej konkretną

• 0

#2 OFFLINE   Cyprian

Cyprian
  • VIP
  • 3766 postów
369
Znakomity
  • Miejscowość:Ozorków

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:07

Jaką wersję XP instalujesz? Być może musisz zintegrować sterowniki SATA z płytą instalacyjną programem nLite, chyba, że masz stację dyskietek ;)
  • 0

Dołączona grafika

#3 OFFLINE   1dawid6

1dawid6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów
0
Neutralny

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:15

Wersja to Windows XP SP 2.Czy mogłbyś mi wytłumaczyć jak się intergruje sterowniki SATA za pomocą programu nLite.A jak za pomocą dyskietki?
  • 0

#4 OFFLINE   Cyprian

Cyprian
  • VIP
  • 3766 postów
369
Znakomity

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:24

Na początek spróbuj zmienić w BIOS opcję SATA COONTROLLER MODE z AHCI na IDE bądź COMPATIBILITY
  • 0

Dołączona grafika

#5 OFFLINE   1dawid6

1dawid6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów
0
Neutralny

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:36

A gdzie w BIOSIE jest taka funkcja bo ja jej nie mogę znaleźć ?
  • 0

#6 OFFLINE   Cyprian

Cyprian
  • VIP
  • 3766 postów
369
Znakomity

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:38

Zależy od BIOS, poszukaj czegokolwiek podobnego. Jeśli nie znajdziesz podobnej opcji, to pomyślimy nad płytą.
  • 0

Dołączona grafika

#7 OFFLINE   1dawid6

1dawid6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów
0
Neutralny

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:46

o jakiej płycie mówisz ja mam ASRock 775wins-HDTV
  • 0

#8 OFFLINE   Cyprian

Cyprian
  • VIP
  • 3766 postów
369
Znakomity

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:01

Mówię o zintegrowaniu sterowników z płytą instalacyjną.
  • 0

Dołączona grafika

#9 OFFLINE   1dawid6

1dawid6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów
0
Neutralny

Napisano 26 styczeń 2010 - 22:07

Jak ja mam to zrobić?
  • 0

#10 OFFLINE   razor

razor
  • Moderator
  • 3766 postów
431
Znakomity
  • Miejscowość:Bracknell

Napisano 26 styczeń 2010 - 22:19

Jeśli masz stację dyskietek to podajesz przy instalacji sterowniki, na początku podczas ładowania plików o ile dobrze pamiętam trzeba nacisnąć f6. Jeśli stacji nie masz integrujesz sterowniki z płytą za pomocą programu nLite...
  • 0

Wróciłem...

Sygnatura zgodna z regulaminem//bubciu :PP

#11 OFFLINE   LG83

LG83
  • Użytkownik
  • 8 postów
0
Neutralny

Napisano 26 styczeń 2010 - 22:47

Opis integracji sterowników dysku z SATA z instalatorem Windows XP w programie nLite znajdziesz tutaj
  • 0

#12 OFFLINE   1dawid6

1dawid6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów
0
Neutralny

Napisano 29 styczeń 2010 - 19:33

Ale jak ja mam to zrobić jak w ogóle nie mam systemu operacyjnego na dysku twardym.Jest on pusty dopiero sformatowany.A wy mi piszecie ze mam coś z tym nLite zrobić.Mam stacje dyskietek w komputerze.
A ta stronę co mi podałeś to nic z niej w ogóle nie rozumiem.

Może napisze jeszcze raz:
Mam komputer i chce na nim zainstalować XP.Gdy już formatuje dysk i instalator kopiuje pliki muszę zrestartować komputer.Później już mi wyskakuje Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdź ścieżkę oraz dysk. i nic dalej nie mogę zrobić bo ciągle to się powtarza.
Słyszałem ze coś można zrobić z programem nLite jak i wy sugerujecie.Ale jak już wcześniej napisałem jestem LAIKIEM w tych sprawach i nie wiem o co w tym chodzi.Jakieś bootowanie czy coś takiego.
Z neta dowiedziałem się ze moja płyta główna nie ma sterownika i źle widzi mi dysk twardy.Dlatego nie che mi kontynuować dalszej instalacji.Mam czytnik dyskietek.
Teraz to nie wiem czy mam instalować jakieś sterowniku RAID czy coś.Wiem ze jest jeszcze jakieś zintegrowanie z programem nLite.Ale ja w ogóle tego nie łapę.
Czy ktoś mógł by mi to wytłumaczyć bardzo dokładnie bo się gubię w tych poradnikach jak to się robi.
Jak by ktoś mi napisał jakiś szczegółowy poradnik byłbym bardzo wdzięczny.

Użytkownik 1dawid6 edytował ten post 29 styczeń 2010 - 19:02

• 0

#13 OFFLINE   danielek316

danielek316
  • Administrator
  • 3699 postów
574
Znakomity
  • Miejscowość:Wronki

Napisano 29 styczeń 2010 - 19:40

Poczytaj ze spokojem ten poradnik: KLIK
Krok po kroku masz wytłumaczone co i jak musisz zrobić. Są screeny. Co jeszcze można więcej wytłumaczyć. Którego konkretnie momentu nie rozumiesz?
  • 0

Dołączona grafika
by Pikusław

Dołączona grafika

#14 OFFLINE   1dawid6

1dawid6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów
0
Neutralny

Napisano 30 styczeń 2010 - 15:37

Czy muszę instalować sterowniki RAID?Co mam zrobić żeby moja płyta główna widziała dysk twardy i to wszystko.
Poradnik zaraz przeczytam:)

Mam tylko jeden problem nie mam nagrywarki(w poradniku pisze że trzeba dograć pliki).Wolałbym jakiś sterownik na dyskietkę ! ;D

Znalazłem jakieś sterowniki na stronie producenta http://www.asrock.co...Twins-HDTV&o=XP
Ale tam są 2 sterowniki.Jeden jest że coś tam o floopy piszę czy on mi pomoże?
  • 0

#15 OFFLINE   danielek316

danielek316
  • Administrator
  • 3699 postów
574
Znakomity
  • Miejscowość:Wronki

Napisano 30 styczeń 2010 - 22:13

Nie musisz instalować RAID. Jeszcze prościej jeśli masz stację dyskietek. Ściągasz ten plik:
Dołączona grafika
I podczas instalacji podajesz mu te sterowniki z dyskietki i już :)
  • 0

Dołączona grafika
by Pikusław

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)