x-kom hosting

Konflikt sprzętowy klawiatury z myszką

Filipos48
utworzono
utworzono

Mam taki problem. Po uruchomieniu i załadowaniu systemu, kliknę na obojętnie jaki klawisz na klawiaturze, przestaje ona działać, a z nią również myszka. Sprawdziłem w menedżerze urządzeń, okazało się, że to konflikt urządzeń, który występuje właśnie między klawiaturą i myszką. A sam problem czyli wykrzyknik jest przy klawiaturze. W opisie jest coś takiego:

System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Odinstalowałem, klawiaturę, i na nowo ją zainstalowałem i bez zmian. Z myszką to samo. Wypełniłem wszystkie polecenia "Centrum pomocy i obsługi technicznej" nic nie pomogło. Dodam, że to się stało nagle, bez przyczyny. A w BIOSie klawiatura normalnie chodzi. A sterowniki nie wiem skąd wziąć. Jak je aktualizuję wyświetla się wiadomość, że nie ma bardziej aktualnych.

Nazwy:

Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz Microsoft PS/2

A tak jest pokazany konflikt w zakładce Zasoby we właściwościach klawiatury:

Zakres We/Wy 0060 - 0060 używane przez:

Mysz Microsoft PS/2

Zakres We/Wy 0064 - 0064 używane przez:

Mysz Microsoft PS/2

Będę wdzięczny za pomoc. Proszę pytać o dodatkowe informacje, jeśli takowych za mało podałem.

  • 2 tygodnie później...

RaPeL
komentarz
komentarz

Nie wiem czy może ci to pomoże ale pare dni temu miałem podobny problem. Klawiatura nie była widoczna i po naciśnięciu dowolnego klawisza mysz i klawa sie wieszały ale system działał.

W właściwościach sterownika nie było widać żadnego konfliktu urządzeń ( bo klawiatura jakby nie była wykrywana )

Pomogło zablokowanie (zarezerwowanie) przerwania nr 12 ( IRQ 12)

w BIOS-ie komputera.

Może pomoże i tobie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.