x-kom hosting

Jak założyć hasło na sięć wifi?

Karol0211
utworzono
utworzono

Witam!
Mam router tp-link w8901G. Ustawiłem sobie to według instrukcji. Jest wszystko bez kabli, działa mi sieć wifi, ale nie mam hasła ustawionego :/. W której zakładce się to zmienia??

gorg81
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaloguj się do routera i poszukaj w opcjach Wirless -> Security -> WEP, WPA i tam zabezpiecz sieć.

Pozatym w instrukcji obsługi musi być napisane :)

Edytowane przez gorg81
Karol0211
komentarz
komentarz

ok, już doszedłem to tego :), ale jak dam hasło na sieć to nie mam internetu bezprzewodowego :/. W ogóle traci zasięg, tak jak bym nie miał internetu :/. Na kablu działa ok, ale wifi z hasłem na sieci nie działa :/. Sieć wykrywa, ale nie działa :/
Problem jest w kompie bo u sąsiada działa z hasłem i moją kartą(karta na usb, tp-link).

gorg81
komentarz
komentarz (edytowane)

jaki masz system operacyjny ?? bo jeśli XP sp2 to najnowsze zabezpieczenie WEP PSK nie działa trzeba wtedy wybrać WPA 128bit

Edytowane przez gorg81
Karol0211
komentarz
komentarz

Mam XP Home, sp3. Dzisiaj mi pisało, że zainstalowano jakieś ważne uaktualnienie. Więc ustawić WPA 128?? I powinno kąsać?

gorg81
komentarz
komentarz

tak jest będzie żarło :E aż zdechnie :P

Karol0211
komentarz
komentarz

ok to wieczorem spróbuje :D, a myślałem, że to wina antywira lub firewalla.

ps. a od czasu gdy zainstalowałem kartę sieciową (usb, tplink) to przy włączaniu i wyłączaniu, pokazuje mi się okno, że jestem zalogowany jako użytkownik :/. Jak to usunąć by normalnie jako admina się logować do systemu. Bo za każdym razem muszę dawać "ZALOGUJ" i to mnie denerwuje :/.

gorg81
komentarz
komentarz

a może od samego początku nie byłeś zalogowany na konto administratora lub przy instalacji pytał czy ma być dostępny dla wszystkich użytkowników tego komputera a ty zaznaczyłeś że tylko dla Ciebie :) i dlatego :P

Karol0211
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, zrobiłem, działa :]

Edytowane przez Karol0211

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.