x-kom hosting

Problem z podłączeniem telewizora do sieci (protokół DLNA)

larry92
utworzono
utworzono

Witam.

Chciałem połączyć telewizor z kompem przez protokół DLNA. Próbowałem kilku programów, m. in. WMP 11, PS3 Media Server i wydaje mi się, że przyczyna nie leży w nich, gdyż niezależnie od ich ustawień komputer w zakładce 'sieć' widzi tylko samego siebie. Nie wiem czy problem leży w komputerze, routerze czy w TV. TV czasem widzi Media Server, ale jednocześnie wyświetla komunikat, że ten serwer nie jest obsługiwany. Proszę o pomoc w konfiguracji sprzętu, najlepiej łopatologiczny, gdyż komputer, z którym mam problem ma zainstalowaną Vistę, a ja jestem przyzwyczajony do XP'ka.
Sprzęt:
Notebook - Asus N50VN z nieszczęsną preinstalowaną Vistą
Router - Linksys WRT160N
TV - Sony Bravia KDL40 Z5500

Może ktoś z Was będzie wiedział co trzeba zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.

gorg81
komentarz
komentarz

a w systemiejest włączone udostępnianie Plików i drukarek i udostępnianie mediów ?? firewall wyłaczony zarówno w systemie jak i w routerze ?? 

panel sterownia ->siec i internet ->centrum sieci i udostepniania i na dole ostatnia pozycja Udostępnianie Multmediów domyśłnie jest wyłączone wieć trza to włączyć i tak samo plików i drukarek no niestety to Vista :P jak nie pomorze będziemy szukac dalej przyczyny :) 

larry92
komentarz
komentarz

Niestety nie pomogło. Wszystkiego próbowałem już wcześniej, ale ciągle nie działa. Telewizor ciągle nie jest widoczny w sieci lokalnej. Co jeszcze mogę zrobić?

gorg81
komentarz
komentarz

a w routerze widzisz TV ?? czy nie widzisz wogóle go ani w routerze a ni w komputerze

larry92
komentarz
komentarz

W routerze TV jest widoczny, w komputerze niestety już nie.

gorg81
komentarz
komentarz (edytowane)

to cos jestnei tak z udostępnianiem moze firewall antywir cokolwiek coś co go blokuje :)

wyłacz jeszcze kontrolę uzytkownika !!

Edytowane przez gorg81
larry92
komentarz
komentarz

Wyłączenie kontroli użytkownika nie pomogło. Naprawdę nie wiem już co robić.

gorg81
komentarz
komentarz

no to ja wymiękam ,łaczyłem taki telewizor kwestia pięciu minut i po kłopocie :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.