x-kom hosting

Windows 7 - ukrycie konta

cichahiena
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość ukrycia jednego z kont utworzonych w systemie Windows 7, w ekranie powitalnym.

Utworzyłem dwa konta, jedno z kont ma uprawnienia administratora drugie zaś jest użytkownikiem standardowym co czyni go jednocześnie uboższym w prawa. Oczywiście ustawiając hasło na administratora automatycznie próbując instalować cokolwiek na koncie z uprawnieniami standardowymi wyskakuje nam okienko w którym możemy podać hasło. I taka opcja jest dla mnie najlepsze ze względu na to że mam kontrolę nad tym co instalują inni domownicy. Jednak na ekranie powitalnym systemu Windows 7 pokazane są dwa konta w moim wypadku są to:

-Admin
-Rodzina

[color=#000000]Zależy mi na tym aby konto o nazwie Admin zostało ukryte. Próbowałem opcji wyłącz lecz to nie pomogło gdyż opcja wpisywania hasła została wyłączono. Wiem że w Windows XP można było w rejestrze systemu można było ukryć dowolne konto.[/color]

[color=#000000]Gałąź w rejestrze [b][Windows XP][/b]:[/color]

[color=#000000][b][HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList][/b][/color]

Dziękuje!

Edytowane przez szaki
  • 1 rok później...

gbdlin
komentarz
komentarz

Temat stary, jednak odpowiem, gdyż sam szukałem tego typu opcji, a znalezienie rozwiązania chwilę trwało (znalazłem na obcojęzycznym forum). Można to zrobić dokładnie tak samo, jak w Windows XP, z tym wyjątkiem, że nieistniejące klucze SpecialAccounts oraz UserLists trzeba sobie utworzyć ręcznie. Tak samo jest z wartościami tych kluczy. Muszą być to wartości typu Dword, o nazwie dokładnie takiej jak nazwa użytkownika (i tu uwaga, nie chodzi o nazwę wyświetlaną, lecz o nazwę którą widzimy w C:Użytkownicy lub C:Users).

Drugą metodą na osiągnięcie podobnego efektu jest włączenie autologowania, w tym celu: wpisujemy w menu start (lub start -> uruchom) [b]netplwiz[/b]. Następnie zaznaczamy (jeśli nie jest zaznaczone) pole "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" ("Users must enter a user name and password to use this computer"), następnie podświetlamy użytkownika, który powinien być automatycznie logowany i odznaczamy wcześniej zaznaczone pole wyboru. Po kliknięciu OK na dole okienka zostaniemy poproszeni o hasło wybranego użytkownika (o ile istnieje). Metoda różni się od poprzedniej tym, że jeśli wybrany użytkownik posiada hasło, nie będziemy musieli go wpisywać przy włączaniu komputera. Nie wiem jak jest z logowaniem się na ukryte konto lub z omijaniem automatycznego logowania, ale w Windows XP wystarczyło przytrzymać klawisz SHIFT przy uruchamianiu komputera (w momencie, gdy miał się pokazać ekran logowania) lub naciśnięcie dwukrotnie CTRL+ALT+DELETE gdy ekran logowania jest widoczny, ale użytkownik jest ukryty (należało wtedy wprowadzić ręcznie nazwę użytkownika). W Windows 7 może być podobnie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.