x-kom hosting

Jak Wyłączyc filtrowanie adresów MAC

mihauuu
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Jak wyłączyc filtrowanie adresów MAC ??


Ps. Przepraszam za zły dział

Edytowane przez EvilKillaruna
Przenoszę

gorg81
komentarz
komentarz

jaki Router i pytanie za sto punktów czy masz do niego dostęp :) ??

mihauuu
komentarz
komentarz

Tego niewiem. Żeby zainstalować drukarkę sieciową muszę wyłączyc to filtrowanie albo gdzies cos wpisac żebym mógł ją zainstalowac :/

gorg81
komentarz
komentarz

jeśli niemasz dostępu do routera to niewyłączysz tego filtrowania :|) a coś mi sie zdaje ze coś jest nie tak , ponieważ drukarkę sieciową dodoaje się poprzez menadżera urządzeń i jeśłi jest udostępniona to ja widzisz w sieci a jeśłi ty chcesz udostępnić to ja instalujesz i udostępniasz i wtedy inni urztkownicy tej samej Sieci LAN mogą na  niej Drukować :) jest oczywiście mozliwość znalezienia drukarki w sieci internet jeslima wbudowaną kartę sieciową i własny  MAC adress co skutkuje przypisaniem numeru IP i np; jesli jest dostępna przez print serwery :) ale to inna bajka :) ,ciebie interesuje zwykła sieciowa drukarka w jednej sieci lan , napisz może w czym masz porblemz ta drukarką :) 

mihauuu
komentarz
komentarz

Jeśli livebox z tp to router to mam do niego dostęp

Na pudełku z liveboxa jest adres MAC.
Więc jak to wyłączyc ??

gorg81
komentarz
komentarz (edytowane)

nie bardzo rozumiem , Livebox to jest swoistego rodzaju Router lecz z bardzo ze tak powiem ubogim Interfejsem i że jak chcesz wyłącz MAC adress Live BOxa coś mnie tu krecisz Filtracja mac to dotyczy jak masz podłączone powiedzmy trzy komputery do Liveboxa  i kazda karta sieciowa z tych komputerów ma MAC adress który w normalnym routerze mozesz przypisac do numeru IP i np: inne karty sieciowe nie będą się wstanie połaczyć z tym Routerem oprócz tych trzech które wprowadzisz :) 

więc napisz wreszcie co chcesz zrobić z tą drukarką a może CI pomo[color="#FF0000"]ż[/color]emy 

Edytowane przez tomek.b9
ort.
mihauuu
komentarz
komentarz

chce żeby drukarka mogła się połączyc z liveboxem i do tego musze albo wyłączyc filtowanie adresów MAC albo gdzies wprowadzic nazwe drukarki (albo jakis jej adres). No i niewiem jak to zrobic :/

szaki
komentarz
komentarz

znajduje sie to w zakładce siec bezprzewodowa (troche dziwne) i robisz tak jak na pierwszym lub drugim pejzażu

mihauuu
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze podac link do tej strony z konfiguracją ??

szaki
komentarz
komentarz

w przeglądarce internetowej wpisujesz adres 192.168.1.1 login admin, hasło admin

mihauuu
komentarz
komentarz

gdzie powinien sie znajdowac mój login i hasło, bo jak chyba do tego liveboxa nic takiego nie dostałem :/

szaki
komentarz
komentarz

login i hasło znajduje sie w poście powyżej :)

mihauuu
komentarz
komentarz

To znaczy czym jest ten login i hasło ??

szaki
komentarz
komentarz (edytowane)
:) Edytowane przez szaki
gorg81
komentarz
komentarz

to wygląda na to że drukarka jest z print serwerem itrzeba było od razu tak pisac :)  choć nadal nierozumiem po cholere jest CI wyłaczonie MAC adresu ponieważ jak znamżycie masz ją podłączoną za pomocą kabla RJ45 co za tym idzie nie ma mozliwości aby blokowało MAC adress tej drukarci z karta sieciową , jeśli natomist drukarka jest podłaczona za pomocą Kabla USB do komputera w sieci i udostępniasz ją i też jest na cholere wyłaczanie MAC adressu chyba że masz wypasioną drukarkę z Wi-fi około 2000 zł najtańsza wtedy się zgodzę że trzeba wyłączyć Filtrowanie MAC choć nie wiem czy Livebox domyslnie nie ma go wyłączonego :) 



[b]Szaki[/b] Filtrowanie MAC w Liveboxie znajduję sie z WI-fi bo tylko z tego co ja pamietam działa na Wi-fi  choć jak sam zauwazyłeś jest to dziwne ale cały ten sprzęt jest dla mnie dziwny :) 

szaki
komentarz
komentarz

jesli drukarka ma wifi i port lan to często mozna korzystać tylko z jednej opcji a drugą trzeba wyłaczyć, takze albo przez wifi albo przez port kablowy tak mają drukarki przynajmniej brother dziwne znow to ale coż czasmi cos powinno działać a nie chce

gorg81
komentarz
komentarz

heheh święte słowa szaki święte słowa , aczkolwiek aż pojechałem do pracy włączyłem Liveboxa i podłączyłem naszego HP  z LAN i kwestia trzech minut jak drukarka śmigała :P a co do Wi-fi to zgdza się w brother-ach tak jest ale w HP i  Lexmarkach już nie :) 

mihauuu
komentarz
komentarz

Dziękuje wszystkim za pomoc drukarka działa :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.