x-kom hosting

! Problem z RAM - komputer zatrzymuje się w momencie testu RAM !

Crown
utworzono
utworzono (edytowane)

Dokupiłem 2x1Gb i podczas uruchomienia PC komputer zatrzymuje się w momencie testu RAM i po chwili uruchamia się ponownie (i tak na okrągło).
Sprawdziłem wszystkie sloty i kości i tylko z jedną z 4 jest ten problem. Czy to waszym zdaniem definitywnie RAM, czy może być inna przyczyna.

[url="http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/kingston-hyperx-ddr2-2x1024mb-1066mhz-cl5-5-5-5-15-box.0.327239.html"]Zakupiona pamięć[/url]

Wszystkie 4 tego samego typu

Edytowane przez Crown

Psycholandia
komentarz
komentarz

Ściągnij na sam początek program Memtest 86+ : [b][url="http://www.programosy.pl/program,memtest86.html"]KLIK[/url][/b] nagraj go na płytę i uruchom z niej , zostaw do przetestowania tej problemowej pamięci przez noc i zobacz czy wyskoczą błędy.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Sa plyty glowne, ktore nie akceptuja pelnego oblozenia ram,
czyli jezeli wszystkie 4 sloty sa zajete...

~greetz~
tiger

Crown
komentarz
komentarz (edytowane)

3 kości z 4 działają bez problemów w dowolnej konfiguracji, tylko w momencie dołączenia czwartej kości komp nie reaguje. Wkładałem 2 szt 3 szt 4 szt i zawsze to samo, a po wyjęciu kości sprawiającej problem wszystko wraca do normy. Trzy pozostałe działają bez zarzutu we wszystkich slotach.

Raczej poza kością nie powinno być żadnego problemu, ale wolę zapytać doświadczonych kolegów :)

Czy ktoś słyszał, że płyta GA-EP43-DS3L ma problem z RAM-em 2 - stronnym ?
Nie mogę przestawić na 1066 Mhz i podnieść napięcia. :(

Komplet zakupiony ostatnio 2x1gb okazał się wadliwy, ale nie zmienia to faktu że nie mogę zmienić na 1066 i podnieść napięcia

Edytowane przez Crown

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.