x-kom hosting

Jak podłączyć router aby laptop odbierał połączenie ?

medzik885
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema.
Otóż kupiłem laptopa z Win 7 i kupiłem router netgear aby mieć internet ;)
Chcę go teraz podłączyć lecz nie wiem jak ;/
Mam tam dwa kable : Ładowarkę którą podłącz się do router i żółty kabelek który ma dwa wyjścia :P

[img]http://www.karoo.co.uk/images/help-and-support/netgear_rear.jpg[/img]

Ładowarkę podłącza się do napisu POWER. a żółty kabelek do napisu ADSL INTERNET..
I pierwszym wyjściem podłączyłem do ADSL INTERNET a drugim mam podłączyć pod modem ?

I potem zainstalować oprogramowanie routera z płyty i to wszystko ?

Edytowane przez medzik885

dar55
komentarz
komentarz

net -> kabel ->ADSL-> router-> LAN -> kabel-> komp
oprogramowanie ? a po co ? jedynie wejdź w opcje routera przez przeglądarkę wg instrukcji i skonfiguruj (lub nie bo powinno od razu działać )

medzik885
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]net -> kabel ->ADSL-> router-> LAN -> kabel-> komp [/quote]
Czyli ? Jestem początkującym i chciałbym prościej :P

ADSL - podłączyć do routera i gdzie .. ?
LAN - też mam to podłączyć ? Gdzie ? Do laptopa ? Bo w zestawie mam tylko kabel do ADSL i Ładowarkę więc jak ?

Edytowane przez medzik885
dar55
komentarz
komentarz

pytanie brzmi -> chcesz przewodowo czy bezprzewodowo ? skoro lapek to pewnie chcesz BEZ..

medzik885
komentarz
komentarz

[quote]pytanie brzmi -> chcesz przewodowo czy bezprzewodowo ? skoro lapek to pewnie chcesz BEZ.. [/quote]
Bezprzewodowo .

Tylko nie wiem gdzie podłączyć kabel ADSL i LAN (jeśli LAN trzeba)

dar55
komentarz
komentarz

lan tylko na kabel , a z boku masz taką antenkę :D która zastepuje kabelek :D
podłącz router do adsla i do zasilania , w lapku wyszukaj nowej sieci

medzik885
komentarz
komentarz

[quote]lan tylko na kabel , a z boku masz taką antenkę :D która zastepuje kabelek :D
podłącz router do adsla i do zasilania , w lapku wyszukaj nowej sieci [/quote]
Czyli lanu nie trzeba nigdzie podłączać ?
A modem jest potrzebny do czegoś ?

Czyli żeby odpalić router to muszę podłączyć Power :D
ADSL do routera i modemu ?

I tego oprogramowania z płyty nie trzeba instalować ?
Sam już wyszuka laptop sieć ?

zapcio
komentarz
komentarz

Witam. Sprawa wygląda tak: modem (czyli masz kablówkę?). Od modemu kabel podłączasz do routera, do wejścia ADSL Internet. Połącz router z lapkiem za pomocą kabla sieciowego (dla konfiguracji zabezpieczeń bezprzewodówki). Otwórz przeglądarkę IE (internet explorer - nie wiem czemu ale w niej wszystko śmiga, a w firefoxie ma opory :/ ) i wejdź na stronę: routerlogin.com (login:admin; hasło:admin - o ile dobrze pamiętam). Jak już ustawisz sobie nazwę sieci, hasło (skoro jesteś początkujący odpuścimy filtrację MAC kart sieciowych - za dużo zabawy). W lapku odpal kartę wifi. Wyszukaj sieci, powinna pokazać się nazwa Twojej sieci. Kliknij dwukrotnie, zapyta Cię o hasło, takie jakie ustawiłeś. Powinno po chwili połączyć Cię z routerem bezprzewodowo. Dla sprawdzenia odłącz kabel sieciowy od laptopa, i sprawdź czy masz neta.
Jakbyś miał jakieś problemy pisz na gadu-gadu: 2428488 (niewidoczny).
Postaram się bardziej pomóc.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.