x-kom hosting

JAkie LCD do 770 zł

pysiul86
utworzono
utworzono

Witam witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam takie pytanko do was, w chwili obecnej zmieniam sobie cały komputer na nowy, zakupiłem sobie do zestawu kartę graficzną:

Galaxy 7900GS 1.2 Zelmana

Chciałem sobie zakupic jakis dobry monitorek LCD najlepiej 19 calowy, ale sam nie wiem do tej pory posiadalem taki monitor:

LG FLATRON 795 FT PLUS - uwazam ze jest to bardzo dobry monitorek ale jak widomo to CRT, wszystko idzie do przodu w zwiążku z tym chche juz miec monitorek LCD, ale nie wiem komletnie co wybrac wiem ze bede mial na wydanie około 770 zł, nie wiem co wybrac, laziłem troszke po sklepach, ogladałem obrazy na LCD ale jak widomo to oni je podlączaja pod spiltery i tak nrapwde nie widac jaki jest naprade obraz wlasicwy, bede uzywal do gier oraz do zwyklej pracy?? a wiec co polecacie i wazne dla mnie jest bardzo zeby był ostry obraz tak jak miałem obecnie w tym swoim LG, jeszcze mam pytnako jaka jest maksymlana ładna ostro rozdziloczosc w takim zwykłym monitorze lcd (aby nie panaroma, bo nie chche meic panoramy)

POZDRO

Przemek
komentarz
komentarz

Obrazu na pewno nie bedziesz mial takiego jak masz teraz na CRT, tym bardziej ze ma to byc 19'' za 770zl.

Wedlug mnie zdecydowanie warto dolozyc do tego jesli chcesz juz 19'' i do gier:

http://www.allegro.pl/item210865973_benq_f...0_1_nowosc.html

Podane przez popka mozesz sobie darowac.

pysiul86
komentarz
komentarz

nie bede mial tyle kasy takze lipa. a ten co podane zostaly sa zle ?? nie gram az tak duzo ale gram w wieksozci w samochodówki sobie??

a te lg sa slabe ?

//Ort

//Wystrzegaj sie ;)

//Przemek

pysiul86
komentarz
komentarz

sam nie wiem kompletnie co ja mam wygrać ale co uważacie ze takie monitorki LG te po 650 zł sie wo gule nie nadaje żeby troszkę pograć ??

Przemek
komentarz
komentarz

Nie maja takich paramterow jak te drozsze.

A nie mozesz uzbierac na tego Benq ?

  • 2 tygodnie później...
pysiul86
komentarz
komentarz

chodzi toie o tego z mva matryca ?

Silent Hunter
komentarz
komentarz

http://proline.pl/shop.php?prodid=IIY+LCD+PLE1900S-B2

troche drogi ALe sam go posiadam i jest rewelacyjny do wszystkiego warto dopłacić a matryca mva ma lepsze odwzorowanie detali i kolory zato gorszy czas reakcji mniej nadaje sie do gier .

Przemek
komentarz
komentarz
chodzi toie o tego z mva matryca

Tak.

Dokladnie.

a matryca mva ma lepsze odwzorowanie detali i kolory zato gorszy czas reakcji mniej nadaje sie do gier .

Bauhahaha.

Nie doradzaj juz w kwesti monitorow jesli nie wiesz o czy mowisz ;)

Silent Hunter
komentarz
komentarz

Do niedawna za najszybsze uchodziły matryce TN (najpopularniejsze). Niestety, szybkość była w tym przypadku okupiona innymi mankamentami: miały problemy z odwzorowywaniem kolorów, niewielki był również kąt, pod jakim można było patrzeć na wyświetlany przez nie obraz. Dzisiaj sytuacja wygląda już nieco inaczej. Matryce TN oferują wysoką jakość i nadal są bardzo szybkie. Jednak jeśli zależy ci na tym, by wiele osób siedzących w różnych punktach pokoju mogło z jednakowym komfortem oglądać obraz na monitorze, zastanów się nad matrycą MVA (lub PVA - w zależności od producenta). Może nie imponują szybkością (niektóre z nich są na tyle wolne, że może to przeszkadzać, np. graczom), ale kąt, pod jakim można oglądać obraz bez utraty jakości, wynosi około 170 st. (np. NEC MultiSync LCD-4010).

Przemek
komentarz
komentarz

A wiesz na czym polega czas reakcji w TN a na czym w MVA ?

Oba parametry sa porownywalny z przewaga dla TN jednak w przypadku 8ms jest to szybkosc wystarczajaca na wyswietlanie dynamicznej grafiki, za to przy odwzorowaniu kolorow itd wygrywa MVA ;)

P.S.

Nie ladnie tak kopiowac kogos wypowiedzi ;)

Zostaniesz jeszcze posadzony o plagiat :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.