x-kom hosting

Jak obciążyć procesor w 100%?

daquid
utworzono
utworzono

Kupiłem chłodzenie (Scythe katana 3) do mojego procka e8400. Chciałbym sprawdzić jego temperaturę w czasie maxymalnej pracy. Jaki program użyć??

patrick666
komentarz
komentarz

OCCT

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

np Orthos:

http://www.overclock.net/attachments/downloads/36840d1165737486-orthos-orthos_exe_20060420.zip

lub polecany wyzej OCCT http://www.szorcik.pl/3wg

Edytowane przez neo10
  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Ewentualnie bardzo dobry [b]IntelBurn Test[/b].

daquid
komentarz
komentarz

Oki już włączyłem równocześnie OCCT i Orthos i wyszło 53 stopni. To dobrze??

rojo17
komentarz
komentarz

Jak w stresie to dobry wynik? A procesor podkrecony?

daquid
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie. Dopiero zamierzam.

W spoczynku 34 stopnie.

Edytowane przez daquid
dplomza
komentarz
komentarz

a te 34C to ogólna proca czy rdzeni??

dekotg
komentarz
komentarz (edytowane)

Dołączę się do tematu, Ja kupiłem wczoraj do mojego E8200 chłodzenie SCYTHE NINJA 2.
Założone było w komputerowym przez serwisantów. Powiedzieli żeby narazie nie robić OC
bo pasta osiąga swoje właściwości w 48 godzin.
I przy sprawdzaniu Real Temp. Temperatura procesora wynosi 44 stopnie w spoczynku (przy normalnej pracy)
. ;/ Troche dużo, a w dodatku taką samą miałem temperaturę gdy miałem box'owe chłodznie, czy jest możliwe
że pasta nie osiągnęła jeszcze w 100% swoich właściwości i dlatego jest taka temperatura? ??
Procesor nie podkręcony, kupiłem do OC specjalnie te chłodzenie ale tracę nadzieję że do OC dojdzie w moim przypadku.

Edytowane przez dekotg
Tigerpower
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pewno nie w tym stopniu moja pasta działa dobrze już po pierwszych 15 min rotfl , sprawdź czy cooler dociska dobrze ;)
co do tych 44 nie przejmuj się to nie aż tak dużo kiedyś miałem źle założony cooler , przypadkiem tempy dochodziły do 80 C a procek dawał radę
sam w spoczynku mam około 40-45 przy zalman stg-1 + pentagram freezone , ale to raczej problem z pastą gdyż radiator coolera jest zimniutki nawet w stresie

Edytowane przez TigerPower=)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.