x-kom hosting

Creative Sound Blaster X-Fi Elite PRO Vs. ASUS Xonar HDAV13 Deluxe

Zxaka
utworzono
utworzono

Witam

Kupuje nowy komputer pozostaje ostatni dylemat na który nie dostałem fachowej opinii, czyli karta muzyczna więc bardzo proszę o pomoc.

Cenię sobie jakość dźwięku w muzyce, filmach i grach więc karta musi być uniwersalna. Karta będzie współpracować z głośnikami Logitech Z-5500 Digital. Ze starego komputera pozostaje mi karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music i tutaj pierwszy pytanie jakie daje możliwość zmiana z tej karty na te dwie co podałem ?

Kusi mnie Creative Sound Blaster X-Fi Elite PRO ale bardzo dobre opinie też ma ASUS Xonar HDAV13 Deluxe. Karty bardzo drogi, ale wkońcu za jakość się płaci pytanie tylko czy warto inwestować tyle pieniędzy ? Jakie możliwości dają te dwie karty ?

W przyszłości zamierzam kupić słuchawki za około 1000 zł do muzyki i gier więc, która karta da lepszy efekt ? Czy może na rynku pojawią się inne nowe modele ?

Proszę o pomoc ludzi znających się na tym sprzęcie o pomoc z góry dziękuję :)

Gość
komentarz
komentarz

[quote]W przyszłości zamierzam kupić słuchawki za około 1000 zł do muzyki i gier więc[/quote]

.. więc podaj proszę model tych słuchawek ;).



Z mojej strony spotkasz, być może zaskakujące, słowa - [b]żadna[/b] karta z w/w nie będzie dobra. Czemu? Już tłumaczę:
Słuchawki w tej kwocie (tj. 1k zł) mają to do siebie że już w ciemno można stwierdzić ich potrzebę co do wzmocnienia. Pisałem o tym w Polecanych słuchawkach w części teoretycznej ale przytoczę tekst który powinien Cię zainteresować:

[quote](...) Aby jednak słuchawki mogły dać z siebie wszystko, muszą mieć zapewnione nie tylko wysokiej jakości źródło dźwięku, ale też odpowiednie wzmocnienie jeśli tego potrzebują. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów wzmacniaczy słuchawkowych (zarówno w postaci klasycznej jak i zintegrowanej z całymi kartami dźwiękowymi), nowych i używanych z Allegro.

Konsekwencjami braków na polu zasilania słuchawek mogą być duże degradacje dźwiękowe i rozstrojenie brzmienia. Najczęściej przejawiają się one wystrzeleniem góry, mniejszymi bądź większymi ubytkami w średnicy i spłaszczonym bassem. (...)[/quote]

Z tego też tytułu polecałbym Asusa Xonar Essence STX. To karta z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, niezbędnym abyś mógł cieszyć się w pełni dźwiękiem ze słuchawek tej klasy. Jedynym mankamentem jest to że po analogu można puścić z niej jedynie sygnał stereo, jednakże z tego co pamiętam Z-5500 mają możliwość podłączenia przez optyk - i to jest kluczowa sprawa w tym momencie.

STX'a dostaniesz za ok. 650-700zł. Recenzja jest dostępna [url="http://www.techfanatyk.net/essence-stx-xonar-inny-niz-pozostale/"]TUTAJ[/url].

Zxaka
komentarz
komentarz

hmm :) z słuchawkami to nie mam pojęcia jakie, ale może coś doradzisz (nie muszą być akurat za 1000 zł, bo może też są tańsze a równie dobre) a słucham głownie elektronicznej muzyki od Ambient po Schranz, czyli mam rozumieć, że w te dwie karty to nie opłaca się inwestować ?

A co sądzisz o tej Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music ? karta ma być przyszłościowa więc ona chyba odpada ?

Czy na rynku pojawią się nowe modele kart muzycznych jeśli tak to kiedy się można spodziewać ?

Gość
komentarz
komentarz

Uuuuhuhuhuuu.. ^_^ dawno nie widziałem kogoś kto słucha ambientu :). No to w takim układzie powinieneś skupić się na wszelkich konstrukcjach otwartych i półotwartych. Do 1k możesz zastanowić się nad:
[b]- AKG K240 MKII (~575zł),
- AKG K242 HD (~580zł),[/b]
- AKG K601 (~1k, być może będzie taniej na All),
- na upartego Sennheiser HD600 (od 1k),

Jeśli miałbym tu coś polecać, leciałbym w to co sam mam, a więc STX + K240 MKII/K242 HD. To słuchawki liniowe, nastawione na bardzo detaliczny i chirurgiczny odsłuch, bez żadnych kolorytów w zakresie brzmienia. Bardzo ładnie się zgrywają z STX'em, więc mogę tu polecić ową parę jako sprawdzony na własnej skórze duet.
Recenzję tego modelu znajdziesz [url="http://www.techfanatyk.net/akg-k240-mkii/"]TUTAJ[/url]. Jako że przesłuchiwałem przede wszystkim utwory ambientowe i mieszane oparte na tym gatunku, recenzja powinna być dla Ciebie bardzo wartościowa ;)

Yup, odpada.

Ten rynek nie charakteryzuje się kolosalnymi zmianami, te zachodzą rzadko i rynek ten nie ma określonych sztywno cykli wypuszczania nowych gałęzi produktów. Nie umiem odpowiedzieć więc na to pytanie. :)

Zxaka
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie tylko Ambient :) też Chill-Out, New Age, Lounge itp. ale też i mocne gatunki jak Schranz, Gabber, Hard Techno itp. dużo też Trance i jego odmiany

Czyli => AKG K242 HD + karta muzyczna STX to daje nam razem około 1300 zł


- na upartego Sennheiser HD600 (od 1k), <= to jakiś rarytas ? warto jest tyle zapłacić czuć tą różnice od np. AKG K242 HD ?

a jak z grami ? kupuje dosyć dobry komputer więc też by się pod tym względem przydało

co do głośników to z kartą muzyczną tylko na optyku podłączyć ? bo ja teraz mam na analogu

Edytowane przez Blaugrana
Gość
komentarz
komentarz

Czyli nic co by przestraszyło w jakiś sposób K240/242.

Tak, z tym że możesz uznać to zestawienie jako perfect match. :)

Podałem je tylko dlatego że mieściły się w budżecie i wyraźnie odstają od ich HD555/595. Sennheiser to zupełnie inna "szkoła dźwięku", ich słuchawki grają inaczej niż konstrukcje AKG, koloryzują dźwięk dzięki czemu jest on przyjemniejszy w słuchaniu, z kolei u AKG znajdziesz surowy przekaz nagrania w takiej formie w jakiej zostało nagrane - a więc słuchawki pokażą Ci wszystkie błędy i mankamenty albo źródła, albo danych utworów. Mimo to jednak panujesz nad sceną i masz wgląd w każdy jej zakamarek, dokładnie wiesz czego słuchasz. Wybór między jednym a drugim modelem to więc kwestia głównie preferencji brzmienia i filozofii. :)

Nie powinno być większych problemów, choć domeną tych słuchawek jest głównie muzyka.

Tak, jest to jedyna opcja. Jak już pisałem - po analogu można podpiąć je w zakresie odbioru tylko stereo. Musiałbyś więc używać wbudowanego w Z-5500 DSP aby symulować sobie efekt przestrzenny. Dlatego rozwiązaniem "0" jest tu połączenie optyczne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.