x-kom hosting

Rozwiązanie problemu z odświeżaniem i rozdzielczością ekranu w Windows 7 i Vista

FlameRunner
utworzono
utworzono (edytowane)

[center][size=5]Rozwiązanie problemu z odświeżaniem i rozdzielczością ekranu w Windows 7 i Vista[/size][/center]

[b]Prawdopodobnie wiele osób chcących korzystać z Windows 7 lub Vista na komputerze z podpiętym monitorem CRT natknęło się na problem z ustawieniem wysokich częstotliwości odświeżania i rozdzielczości ekranu – nie da się ustawić wartości, które spokojnie działały na starszych systemach (Win XP, 98…). Na szczęście przy odrobinie uporu wszystkiemu można zaradzić.[/b]

[center][url=http://itfans.pl/2010/02/13/rozwiazanie-problemu-z-odswiezaniem-i-rozdzielczoscia-ekranu-w-windows-7-i-vista/]Czytaj dalej ->[/url][/center]

[size=1][color=#ff0000]Artykuł autora bloga sprzętowego ITFans.pl, publikowany w powyższej formie dla i za zgodą administracji ForumPC.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.[/color][/size]

Edytowane przez FlameRunner
  • 1 miesiąc później...

marek1968
komentarz
komentarz

Niezły poradnik,wszystko działa jak należy,wielkie dzięki.
Jest tylko mały problem.Po wyjęciu bolców i zamontowaniu przejściówki oryginalne sterowniki monitora nie działają tylko windowsowe.
Powoduje to że nie można ustawić rozdzielczości powyżej 1600x1200,a także zbyt wysokich częstotliwości odświeżania,ale i tak jest dobrze.
CIEKAWE CZY ZNAJDZIESZ SPOSÓB NA ZAINSTALOWANIE ORYGINALNYCH STEROWNIKÓW DO MONITORA I KORZYSTANIA NP.Z ROZDZIELCZOŚCI 2048X1536 PRZY CZĘSTOTLIWOŚCI
85 HZ W WIN.7 BO W XP TO NORMALKA.

FlameRunner
komentarz
komentarz

Nie krzycz na mnie...
Spróbuj zainstalować Forceware 195.55, u mnie pozwoliły na bezproblemowe wejście na 2048x1536.
Poza tym zwróć uwagę na "pierwszy" podpunkt 3.

  • 2 miesiące później...
wonskiirlandia
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam , ja rowniez mam windowsa 7 - 32 bit + monitor lcd samsung 2233rz (3d vision) w kazdej grze moge ustawic 120 hz. z tym ,ze jak wlacze np "Counter-Strik`a 1.6" przy 120hz to plynnosc obrazu wyglada tak , jakby gra troszke sie przycinala na ulamki sekund. przy 100 hz jest juz w miare normalnie. Nie bylo takich problemow na XP

Edytowane przez wonskiirlandia
  • 4 miesiące później...
grucha
komentarz
komentarz

Ok, to ja teraz mam pytanie.
Mam laptopa z kartą Radeon HD 5650 i monitor Samsung SyncMaster 2243 BW. I kiedy podłączam go do wyjścia Analog w laptopie, pokazuje mi, a właściwie to nie pokazuje mi rozdzielczości natywnej monitora (1680x1050), tylko np. 1600x1200 lub 1400x1050. Jakiś pomysł jak wymusić taką rozdziałke? Próbowałem już wszystkch znanych mi metod m.in. PowerStrip, niestety moje wysiłki nie przyniosły rezultatu :/

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

  • 2 lata później...
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem że to odkop (trudno, ale uważam że wnosi warte zanotowania informacje), ale może komuś pomoże.

Masz kartę nVidii?
Uruchom Panel Sterowania NVIDII (możesz to zrobić przez dwukrotne kliknięcie ikonki w trayu).
Kliknij po lewej stronie punkt Zmiana rozdzielczości, dostępny w kategorii Wyświetlanie. (1)
Następnie Dostosuj (warto wcześniej włączyć opcję Pokaż rozdzielczości nieobsługiwane przez monitor), (2)
Teraz kliknij Utwórz rozdzielczość dostosowaną. (3)
Wybierz preferowane przez Ciebie parametry (4) (odradzam opcje skanowania z przeplotem)
Kliknij test (5)
Jeżeli test zakończy się pozytywnie, to znaczy pojawi się ekran i będzie widoczne takie okienko to klikamy Tak (6)
Wracamy do okna głównego programu klikając wszędzie gdzie się da OK.
Teraz przystępujemy do kroku w którym wybieramy rozdzielczość (7), a następnie częstotliwość odświeżania ekranu którą stworzyliśmy (na moim przykładzie była już wcześniej utworzona (8).
Po takim zabiegu klikamy Zastosuj (9) i Tak jeżeli widzimy obraz.

Testowane na karcie nVidia GeForce 9600GT Gainwarda, z podłączonym monitorem CRT przy użyciu przejściówki DVI (na karcie graficznej) VGA (w monitorze). O dziwo sterownik bez trudu stwierdza że monitor ma złącze VGA.
Wersja panelu: 4.8.750.0

Jest to mój pierwszy taki poradnik, więc proszę o wyrozumiałość.

Edytowane przez Grot

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.