x-kom hosting

zmiana hasła windows xp

MoniaGuzik
utworzono
utworzono

Mam problem dotyczący zmiany hasła w windows xp home edition. Gdy wchodzę do start>ustawienia>panel sterowania>konta użytkowników, wybieram moje konto i następnie "zmień moje hasło" to w tych pustych polach nie mogę nic wpisać... Jakby kursor był nieaktywny... (w załączniku przesyłam screen tego okienka, z którym mam problem).[attachment=8008:problem.JPG][attachment=8008:problem.JPG][attachment=8008:problem.JPG]
Co mam zrobić? To nie jest tak, że nie pamiętam swojego hasła itp., itd. Po prostu nie mogę nic wpisać, przez co nie mogę ani zlikwidować ani zmienić swojego hasła... Proszę o pomoc...

jaskowski
komentarz
komentarz

a nie jestes przypadkiem zalogowana/ny na koncie goscia badz cos tego typu?

maciek20tor
komentarz
komentarz

Spróbuj tak.
Prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer.
Wybierz [Zarządzaj].
Wybierz opcję [Użytkownicy i grupy lokalne].
Wybierz [Użytkownicy].
Znajdź swoją nazwę.
PPM i [Ustawienia hasła].

MoniaGuzik
komentarz
komentarz

Odpowiedź dla "jaskowski": nie, nie jestem zalogowana jako gość a jako administrator komputera...

Odpowiedź dla "Maciek17": serdecznie dzięki za pomoc, rzeczywiście, może to rozwiązać mój problem, ale mam pytanie zanim zrobię to co napisałeś: przy wykonaniu tych kroków wyskoczyło ostrzeżenie, że mogę utracić nieodwracalnie dane... O co chodzi? Mam się bać? Czy jest bezpieczniejszy sposób?

maciek20tor
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest standardowy komunikat :P
Chodzi o to, że jeżeli zmienisz hasło administratora (chodzi tu o hasło do wiersza poleceń) i później go zapomnisz to już go nie odzyskasz :D
Pomoże tylko reinstall systemu.
Ale ty chcesz tylko zmienić pw użytkownika także nie ma obaw :)

Edytowane przez Maciek17
Sean
komentarz
komentarz

Poczytaj http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=72798&st=0&p=514722&fromsearch=1&#entry514722 :) Pozdrawiam

MoniaGuzik
komentarz
komentarz

Odpowiedź dla "Maciek17": mimo wszystko boję się zaryzykować, mam wiele bardzo mi cennych danych na kompie, i w przypadku utraty ich popadłabym w depresję. :D więc... dzięki... ale jednak nie skorzystam z tego sposobu...

Odpowiedź dla "Sean": dzięki serdecznie za radę, byłam już bliska euforii, bo byłam pewna, że to się powiedzie. Niestety po wpisaniu "net user Guzik *" nie mogłam już nic więcej wpisać... Owszem wyskoczył komunikat "Type a password for the user" oraz migający kursor ale w tym momencie moja klawiatura jakby przestała działać... :( Nie mogłam nic wpisać...

maciek20tor
komentarz
komentarz

''Odpowiedź dla "Maciek17": mimo wszystko boję się zaryzykować, mam wiele bardzo mi cennych danych na kompie, i w przypadku utraty ich popadłabym w depresję. :D więc... dzięki... ale jednak nie skorzystam z tego sposobu...''

Jeżeli zrobisz wszystko wg. moich wskazówek to gwarantuje Ci, że nic nie stracisz. Tak post scr... kilka dni temu sam to modyfikowałem bo zapomniałem hasła do profilu :D
Ale jak chcesz ;]

Sean
komentarz
komentarz

Co za dużo to nie zdrowo, wklej log z OTL (zapoznaj się z regulaminem bezpieczeństwo http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=117272) spróbuj w trybie awaryjnym zmienić hasło. Pozdrawiam

dRes123pl
komentarz
komentarz

Nie wiem czy zadziała na home edition, ale zaloguj się na inne konto, wejdź w Start>Uruchom wpisz "control userpasswords2", wybierz swoje konto i "Resetuj Hasło" wpisz nowe hasło i potwierdź nowe hasło. Na Professional działa. Pozdrowiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.