x-kom hosting

Windows 7 BOX vs. OEM

cygan35
utworzono
utworzono

Jaka jest roznica miedzy tymi wersjami windowsa? oplaca sie placici prawie 2 razy tyle za wersje box?

Gość
komentarz
komentarz

Tak samo jak w przypadku Visty - z wersją BOX otrzymujesz wsparcie techniczne (też mi zaleta) oraz możliwość aktywacji systemu bez względu na zmiany jakich dokonasz w konfiguracji swojego komputera. W przypadku OEM-ki, przy wymianie np. pamięci RAM i dysku, system będzie trzeba aktywować poprzez automatyczną aktywację telefoniczną.

Co się bardziej opłaca - wybierz sam w oparciu o swoje przyzwyczajenia i politykę sprzętową. Jeśli nie zmieniasz często podzespołów, OEM może okazać się lepszy.

cygan35
komentarz
komentarz

mam lapka zakupinego na poczatku tego roku dosc mocnego wiec nie wydaje mi sie ze bedzie szybka zmiana, ale jesli by sie okazlo ze bedzie zmiana to tych telefonicznych aktywacji jest jakas ograniczona ilosc czy po porstu kazda nastepna wiaze sie z telefonowaniem i wyjasnianiem ze to tylko zmaiana sprzetu.

ps. skad wiedza ze to nie sciema i nie chce zainstalowac na drugim kompie?

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma żadnej rozmowy a ilość jest nieograniczona :) . Napisałem "poprzez automatyczną aktywację telefoniczną" - czyli przez proces aktywacji prowadzi Cię automat, ty jedynie podajesz mu polecenia z klawiatury telefonu i przepisujesz mu odpowiednie fragmenty kodu aktywacyjnego. Zwrotnie otrzymujesz go głosowo, cały proces wraz z powtarzaniem rubryk trwa max 15 minut.

OEM przypisuje się do konfiguracji - zainstalujesz system na drugiej maszynie ale go nie aktywujesz, pokaże się informacja że klucz jest już w użyciu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.