cygan35

Windows 7 BOX vs. OEM

4 posts in this topic

Tak samo jak w przypadku Visty - z wersją BOX otrzymujesz wsparcie techniczne (też mi zaleta) oraz możliwość aktywacji systemu bez względu na zmiany jakich dokonasz w konfiguracji swojego komputera. W przypadku OEM-ki, przy wymianie np. pamięci RAM i dysku, system będzie trzeba aktywować poprzez automatyczną aktywację telefoniczną.

Co się bardziej opłaca - wybierz sam w oparciu o swoje przyzwyczajenia i politykę sprzętową. Jeśli nie zmieniasz często podzespołów, OEM może okazać się lepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam lapka zakupinego na poczatku tego roku dosc mocnego wiec nie wydaje mi sie ze bedzie szybka zmiana, ale jesli by sie okazlo ze bedzie zmiana to tych telefonicznych aktywacji jest jakas ograniczona ilosc czy po porstu kazda nastepna wiaze sie z telefonowaniem i wyjasnianiem ze to tylko zmaiana sprzetu.

ps. skad wiedza ze to nie sciema i nie chce zainstalowac na drugim kompie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnej rozmowy a ilość jest nieograniczona :) . Napisałem "poprzez automatyczną aktywację telefoniczną" - czyli przez proces aktywacji prowadzi Cię automat, ty jedynie podajesz mu polecenia z klawiatury telefonu i przepisujesz mu odpowiednie fragmenty kodu aktywacyjnego. Zwrotnie otrzymujesz go głosowo, cały proces wraz z powtarzaniem rubryk trwa max 15 minut.

OEM przypisuje się do konfiguracji - zainstalujesz system na drugiej maszynie ale go nie aktywujesz, pokaże się informacja że klucz jest już w użyciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.