x-kom hosting

Jak odróżnić Vistę BOX od OEM ?

adam_adam
utworzono
utworzono

Witam!!

Kupiłem na allegro pudełkową Vistę Ultimate BOX. Nigdzie nie jest napisane, że jest to wersja BOX. Bynajmniej nie mogę znaleźć takiego zapisu.

1. Jak odróżnić wersję pudełkową Vista BOX od OEM ???

2. Spotkałem się z opinią, że Vistę BOX można przenieść na inny komputer tylko jeden raz. Czy to prawda ???

Gość
komentarz
komentarz

1. Chociażby pudełkiem ;) . Ale nigdzie w samej Viście nie spotkasz informacji że masz wersję BOX lub OEM.

2. Nieprawda.

Główną różnicą między BOX a OEM jest klucz.. a raczej jego przypisywanie do maszyny. OEM nie pozwala na bezpośrednią aktywację po kluczowych zmianach sprzętowych (czyli np. po wymianie pamięci i dysku) albo na innej maszynie.

adam_adam
komentarz
komentarz

1. Czyli mam rozumieć, że w takich pudełkach jak poniżej na zdjęciu wersji OEM nie pakują ??? Chociaż rzeczywiście nie słyszałem żeby w OEM'ach dawali dwie płyty: wersje 32 i 64 bit.

2. Kilka portalów ogłosiło taką informację, a tylko na nielicznych forach, dowiaduje się, że to nie prawda. I mam nadzieję, że tak jest..

3. Za to na jednym forum przeczytałem, że tylko raz można odsprzedać Vistę BOX. Prawda ???

4. Pytam o to wszystko bo zakupiłem dwie Visty BOX. Tylko na fakturach jest napisane, że to BOX. Zastanawiałem się, czy sprzedawca z Allegro OEM'ów mi nie sprzedał. Allegrowicz wystawił mi dwie oddzielne faktury, tylko nie napisał na nich numerów seryjnych tych produktów. Teraz się zastanawiam, która faktura do której Visty i czy problemów nie będzie w razie kontroli oprogramowania. Mogą być z tym jakieś problemy ??? Sprzedawca chociaż mógłby napisać, że jest z SP1. Jeszcze mi potem wkręcać będą, że to nie te faktury..

Vista Ultimate SP1 PL.jpeg

post-46057-1251580652,62_thumb.jpeg

Gość
komentarz
komentarz

Zastanawiam się gdzie takie rzeczy słyszałeś bo naprawdę wiele w nich jest nieprawdziwych informacji. Takie rzeczy mówiła chyba osoba która na oczy nie widziała oryginalnego oprogramowania :).

1. Tak. V OEM powinna być w takim pudełku: http://img.auctiva.com/imgdata/0/6/7/0/7/7/webimg/35976523_o.jpg

Ponadto nigdy nie dawane są dwie wersje systemu - osobno trzeba nabyć albo wersję 32 albo 64 bit.

2. Miałem V na licencji akademickiej, nie miałem z tym problemu bo była instalowana in fact na 4 różnych konfiguracjach (zmiany płyt, modernizacje... wiadomo). Dopiero OEMka sprawiała mi opory z aktywacją po zmianie ramu i przejściu na Raid. Ale i to nie jest problem (automatyczna aktywacja telefoniczna).

3. Tu już się przyznam że nie mam wiedzy, choć nie słyszałem aby były jakieś ograniczenia co do odsprzedaży.

4. Powinieneś mieć specjalne naklejki identyfikacyjne w pudełkach zawierające klucz do każdej z nich. Faktura jest na okreslony produkt, powinna na niej być widoczna sygnatura producenta (Microsoftu) określająca Vistę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.