x-kom hosting

Monitor 22' 24' FHD

rapfura
komentarz
komentarz

zdecydowanie 53 ponieważ ma rozdzielczość 1080 full HD a monitor do gier więc niestety trzeba dopłacić myślałem że oszczędzę ;p

czekam na dalsze propozycje :)

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

to 2453TQ ma FullHD

a w ESC jest 2453V który nie ma takiej rozdzielczości (wg agito)

Edytowane przez djmakus
djmakus
komentarz
komentarz

jeśli zależy Ci na wyjściu HDMI to bierz 2453V

jak nie to bierz tańszego 2453TQ :)

MMApanowie
komentarz
komentarz (edytowane)

TQ nie ma full HD aa jak z tym droższym 53V? on wnosi tylko HDMI?

Edytowane przez MMApanowie
rapfura
komentarz
komentarz

a co właściwie wnosi HDMI? bo jeżeli ten sam obraz osiągne przy pomocy dokupionego kabla to wole go potem wraz z konsolą kupić niż teraz przepłacać a wersja Tq nie ma fullHD tzn 1920:1080 podobniesz więc odpada i itak chyba musze brać 53v

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

HDMI wnosi tyle, ze jak byś chciał podłaczyć grafikę lub konsolę przez kabel HDMI to nie musisz używać przejściówek HDMI<->DVI

oba monitory i TQ i V mają rozdzielczość FullHD czyli 1920x1080

różni je przede wszystkim właśnie to złącze HDMI. kropka :)

Edytowane przez djmakus
rapfura
komentarz
komentarz

Ale nie strace na jakości dokupując kabel VGA np do Xboxa? jeżeli na kablu HDMI praktycznie nic nie zyskuje to wersja TQ jest chyba lepszym wyborem co? ^

karimi
komentarz
komentarz

osobiście nie lubie tych wszystkich przelotek dlatego ja wole 53 w wersji V :)

rapfura
komentarz
komentarz

TZN? co z TQ nie tak? zawsze 100 tańszy bez HDMI :)

slawkor
komentarz
komentarz

Witam

Podepnę się do tematu. Też mam problem w wyborze monitora 24 cale fullHD. Przeszukałem już wiele stron w poszukiwaniu monitora i nie wiem na co się zdecydować. Moje typy to:

1. LG W2442PA-BF 24'' Wide

2. LG 24' W2453V-PF

3. IIYAMA B2409HDS

4. iiyama B2403WS choć ten ma WUXGA

5. DELL G2410 24' FULLHD LED (jakiś na LED-ACH)

Może wypowie się ktoś kto ma ,miał lub kto widział na żywo te pozycje - byłbym bardzo wdzięczny. Cena tak do 1200zł.

Problem w tym, że podobno iiyama smuży i nie odzwierciedla dobrze kolorów, dell-a nie znam w ogóle (nie wiem skąd ma matryce), a lg nie widziałem w ogóle.

pomóżcie bo jestem zmuszony na razie pracować na 40 calach a to troche męczy wzrok.

Nie proponujcie tylko Samsungów bo już miałem(.....)

A tak przy okazji to jaki tuner tv do monitora (ale taki zewnętrzny bez włączania kompa) byście poradzili?

Z góry dzięki

rapfura
komentarz
komentarz

no nad tymi samymi się zastanawiałem i nie wiem co najlepsze było by do gier..;o niech się ktoś wypowie czy 1080 (16:9)jest lepsze w grach niż 16:10

KingNight
komentarz
komentarz
TZN? co z TQ nie tak? zawsze 100 tańszy bez HDMI :)

Z TQ wszystko w porządku tylko posiadanie złącza HDMI kosztuje cie 100 zł.

rapfura
komentarz
komentarz

To ten będzie ok: LG W2453TQ-PF (2ms, DVI) i w przyszłości też xboxa podłącze tylko nie rzez HDMI no nie?

MMApanowie
komentarz
komentarz

no kabelek to wiesz dokupie ale narazie bd brac wersje bez HDMi a jak kupie taki kabelek za 20zł stracę coś na jakość obrazu?

karimi
komentarz
komentarz (edytowane)
To ten będzie ok: LG W2453TQ-PF (2ms, DVI) i w przyszłości też xboxa podłącze tylko nie rzez HDMI no nie?

a ile kosztuje kabelek? 30-40zł?

czy nie warto dołożyc 100 do monitora i mie z tym spokój - zdecydowanie polecam wersje V - co do samego Lg to jak już pisałem monitorek jest bardzo fajny

no tak, rzeczywiście wkleiłem nie te co trzeba :/

ale myśle, że jak ktoś już wszedł to znalazł sobie potrzebne info :)

sama seria W53 i W54 jest bardzo ciekawa i sam sie zastanawiam czy nei kupic któregoś z nich

Edytowane przez karimi
WinstonWolf
komentarz
komentarz

ja miałem zamiar kupić W2453V ale poczekam jeszcze na W2486L

a dla zinteresowanych serią W53/54 - Test W2253V

slawkor
komentarz
komentarz

A ja kupiłem W2442PA i po 2 dniach jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do mojej wcześniejszej 19` Samsunga to krok w przód. Lepszy kontrast, kąty i reakcja (2ms) co widać . Niezdecydowanym polecam.

Jeśli chodzi o monitory z podświetleniem LED o którym pisze kolega wyżej to może być tak jak w telewizorach - miało być lepiej a wyszło jak wyszło np. w Samsungu telewizor z matrycą led gra dużo gorzej niż na ccfl i nie jest to tylko moje zdanie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.